Results 1 to 8 of 8

Thread: проблем с халогените

  1. #1
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default проблем с халогените

    Колеги, имам проблем с халогените - не светятл Интересното е че не ми показва да имам изгорели крушки, а и проверих кабелите и буксите - всичко изглежда ОК. Възможно ли е да е от бушон или реле и къде се намират?
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Аз имах същия проблем - http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EE%E3%E5%ED%E8
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  3. #3
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Quote Originally Posted by VladoG View Post
    Аз имах същия проблем - http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EE%E3%E5%ED%E8
    Интересното е че при мен на таблото показва че са включени, когато натисна копчето?!?!?
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Нямам спомен дали при мен светеше индикаторната за включени халогени. На ел схемата я дават че е паралелно на халогените, но дали е така е под въпрос. Релето чатка ли при светването й? Това е важното.
    Със сигурност не светеше общата сигнална лампа за проблем - тази с форма на крушка.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by VladoG View Post
    Нямам спомен дали при мен светеше индикаторната за включени халогени. На ел схемата я дават че е паралелно на халогените, но дали е така е под въпрос. Релето чатка ли при светването й? Това е важното.
    Със сигурност не светеше общата сигнална лампа за проблем - тази с форма на крушка.
    Релето за халогените се намира под едно капаче в жабката- провери го. може да имаш нагоряла обувка или кабел.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Релето за халогените се намира под едно капаче в жабката- провери го. може да имаш нагоряла обувка или кабел.
    също там има и бушонче ! Мисля ,че беше соньото ....

  7. #7
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    незнаех, че в жабката има бушони?! - ще пробвам съветите и ще репортвам
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  8. #8

    Default

    Колеги ще използвам темата на колегата за да попитам, дали някой си е слагал халогени допълнително, и дали инсталацията си съшествува? Имам предвид кабелите за халогениет дали са си в кабелните снопове? Питам, защото оня ден като проучвах какво ще ми трябват за да монтирам халогени (колата ми е без халогени за мъгла или поне така каза предишният собственник) попаднах на един свободно висящ куплунг зад левия фар и излизащ от общия сноп кабели. Куплунга прилича на този който са показали в еLearn, но нямам идея къде излиза вътре в салона. По схема май би трябвало да излиза на релето за включване и което би трябвало да е зад жабката, но до там чак не съм ровил, пък и предполагам, че и реле също ще ми трябва, а също така и панелче с две ключета за предните и задните светлини за мъгла, някой бушони и кабела който се включва във въпросния куплунг и захранва всъщност двата халогена. Моля ако някой е правил такъв монтаж ако има желание да сподели опит или да спомене с какви трудности се е сблъскал.
    Предварително балгодаря.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •