Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Alfa 33 1.7 16V vs Fiat TIPO 2.0 16V

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default Alfa 33 1.7 16V vs Fiat TIPO 2.0 16V

    Според мен и двете коли си имат своите предимства и недостатъци.

    Кое е по-добро според вас като автомобил за да си се вози човек в София и извън града общо около 15-20 хил км годишно?


  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Пишете защо гласувате за Алфата? Аз самия се колебая много, коя машина е по-добра. В момента си търся Типо и упорито ме убеждават за Алфа. На края ще взема това, което първо изпадне на сметка.

    Типото има същото ускорение, има подцинковани модификации (алфата няма). По високо е и търпи дупки. Мисля, че е и по-здраво като окачване, има и 4 дискови спирачки за Алфата не знам. По-евтини части.

    Алфата е по-ниска и доста по-устойчива. По-малко коне - по-малко данъци. Чести са оплакванията от скоростите, били капризни. Висок имидж -все па си е Алфа де)


  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    мисля си че за тези пари ще можеш да си намериш една 155-ца, която е доста по добрият вариант

    иначе от двете аз лично бих избрал типо-то
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Приятелю естествено гласувах за Алфата. И то по причина на това че всичко което си написал е в полза на алфата. Като не спомена за разхода на гориво а там е основната разлика. За окачването Алфата определено е по здрава. За скоростите си прав но ти не си състезател което означава че скоростите няма и да ги пипнеш (освен ако не си промениш стила на каране де ) . Типото има предимство че караш Фиат което значи че поддържаш Фиат цените на частите имам предвид. Предцени сам знаеш тази 33 много добре не помня дали съм те возил но тя е строго спортна кола (мама казваше че е спартанска ) а типото е по конфортно. Според мен ако ти изпадне добър екземпляр от която и да е взимай
    Мисля че ще е полезно да прочетеш тук: http://www.carsfromitaly.com/

    Но внимавай с моделите защото повечето неща са за определени модели (години)

    ПП: Според този сайт окачването на типото е доста по бъгаво
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    Ох като го видя само това 1.7 16v сърцето ми прескача,доста време си търсих но не успях да си намеря!!!!Мога да кажа същото което казаха колегите по въпроса но аз лично залагам на Алфата,Просто возиятя поведението и НЕВЕРОЯТНИЯ ЗВУК е предимството да караш този автомобил!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    155 цата не ми харесва толкова на дизайн. Не знам защо, но и тя е в опциите като резерва. 33 е като зверче, малка е и кефи много.

    На Бобо 33 беше много яка, ниска и ревеше добре. Какво от това, че е спартанска??? Самарата в момента да не е друго)

    Определно ще гледам на какво ще попадна. Въпроса е да върви яко, пък нищо, че Типото е малко високо и е неустойчиво.


  7. #7
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    obadi se da ti pokaza mojata spartanska 155 ca - zavodska si e bez nishto dobavjano po neja posle shte si pogovorim pak
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Модела е хубав, но предпочитам да имам от по-долния клас по-доброто, от колкото от по-горния ниското.

    Имам предвид, че за 3500-4000 (повече не ми се дават за кола, защото има регистрации, застраховка и тнт след това и ще легне с ремонтите 4500). За тези пари ще взема обикновенна 155. Бих предпочел най-доброро от 33 или Типо.

    Ако имах кинти бих си помислил сериозно за 155.

    Твоята май се беше за над 6000?


  9. #9
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default alfata!!!

    Tipo 16v e edno naistina neverojatno nedorazumenie-gori s 2l pove4e ot 155 2.0 8v,a ne varvi pove4e-FIAT,kakvo da vi kaja.I 155-zata e sa6tata tojaga-visok e tzentara na tejestta i v zavoj stava stra6no,ako si s originalnoto oka4vane-imah 155,znam za kakvo stava duma.Moga da ti kaja ,stiga da ne e ot CH,vzemi Alfata.Duma da ne stava Tipoto da ima po-zdravo oka4vane-s tija gumeni vtulki-zabravi!!!Az karam 164,2.5TD,ot 100-160km uskorenieto e po-dobro ot 155 2.0,pone takova e use6taneto.Za stabilnost,prosto ne moje da stava duma za sravnenie.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  10. #10
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ми моята 155-ца се продава за 4500 лева - 95 година - новото купе съответно, новия салон, табло и т.н. 1,8 TS. Няма клима ама си има сичко останало включително мито,каско,данак,екотакса, аларма, ALFA CODE и т.н. И е много угледна ... дет се вика ... и от горния клас що 155-цата е кофти колата ?!??!?!?!
    да не би Темпрата или Кромата или Дедрата да са по-добри от АЛФА 155

    I DON'T THINK SO .....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #11
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    virusalfa това че твойта 155-ца не ти е харесвала и я наричаш тояга не значи че колата е лоша ...
    Не знам за твойта "тояга" обаче ако искаш ела да те повозим в моята и да земеме колкото искаш завои с каквато искаш скорост пак да видим дали не е стабилна ... а за център на тежеста ... тва си го знае само производителя каде е ... и освен тва тия коли на са направени да се състезават в F1 ... АБЕ ВИЕ ХОРА КВИ ИЗИСКВАНИЯ ИМАТЕ КЪМ КОЛА КОЯТО СТРУВА 2500 - 3000 EUR ...

    за сведение ... 205/50/16 ... немам особени проблеми в завоите с голямата скорост ... мноо народ от клуба могат да ти кажат
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #12

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:56.

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by pooh
    Алооо клуба 155 не го удрайте на чест и да бягате от темата, която е 33 с/у Типо, а не 'за' и 'против' 155 !!!
    да бе но аз колегата и по мейла го навивах да си вземе 155 и все още си мисля че ако не бърза толкова а чака и дебне ще може за 3500 да си вземе 155-ца и то в прилично състояние, просто трябва да има търпение, да знае че иска тази кола и да звъни на всяка обява и най-вече да се пазари като циганин
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  14. #14
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    DiStefano го каза най-добре
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Не съм се забързал. Парите ги имам и сега дебна в засада да хвана нещо добро.

    Единственото, което ми се иска колата да върви много - насочил съм се към 33 и типо защото ги дават 8 сек до 100. 155 с 1.8 колкото и да си говотим е над 10.

    Абе кара ми се нещо бързо и от 1 година съм се навил на нещо от Италия и сега като имам и кинтите търся)

    Дайте съвет от къде. Не съм си избрал още доставчик, но определено знам, че искам кола или нов внос или кола от маняк в БГ. Иначе от някой нещастен БГ ентусиаст, който не знае защо си е бил купил такава кола не ми се ще.


Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •