Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Проблем със свещите...

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Проблем със свещите...

    Днеска как гръмнах колеги не е истина. Добре, че бях с крака на газта, че върна през филтъра. За малко да остана без колектори.

    Хммм... ше сменям свещи... Денсо Иридиум да взема а?
    Last edited by KGB; 01-10-2008 at 01:56.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Вземи, вземи! Натам съм тръгнал и аз, ма не мога да се наканя...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Късмет си извадил , ако няма поражения

    Инъче в доста теми се препоръчват Денсо иридиум , въпреки че са цифра
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Късмет си извадил , ако няма поражения

    Инъче в доста теми се препоръчват Денсо иридиум , въпреки че са цифра
    Тя като подадох тогава гръмна. И клапата тогава е отворена и няма страшно. Връща през вилтъра и не създава толкова налягане. Лошо ако гръмне със затворена клапа. Иначе и в гърнетата ми пука като върна газта. И няма кво друго да е. Всичко по електрониката е перфектно. Зацепването също. Утре само на осцилоскопа ще замерим бубините и там ако всичко е на ред, ще се обзаведа с едни денсо, че тези НГК-та сигурно са заводските като ги гледам колко са старички.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    напълно е възможно да са и оригиналните понеже им дават 100 000 км пробег на NGK
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тя като подадох тогава гръмна. И клапата тогава е отворена и няма страшно. Връща през вилтъра и не създава толкова налягане. Лошо ако гръмне със затворена клапа. Иначе и в гърнетата ми пука като върна газта. И няма кво друго да е. Всичко по електрониката е перфектно. Зацепването също. Утре само на осцилоскопа ще замерим бубините и там ако всичко е на ред, ще се обзаведа с едни денсо, че тези НГК-та сигурно са заводските като ги гледам колко са старички.
    е малко огън излиза през аспуха. нищо особенно.

    ако питаш мен за съвет- сложи си оригинално нгк. денсото......... въздържам се от коментар(дано да съм аз каръка и само при мен да се е получило) ми излезе два пъти по скъпо на пари и много пъти на нерви заради дефектна свещ. Не искам да чувам за тях. Пояснявям че става въпрос за оригинално денсо от косер
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    е малко огън излиза през аспуха. нищо особенно.

    ако питаш мен за съвет- сложи си оригинално нгк. денсото......... въздържам се от коментар(дано да съм аз каръка и само при мен да се е получило) ми излезе два пъти по скъпо на пари и много пъти на нерви заради дефектна свещ. Не искам да чувам за тях. Пояснявям че става въпрос за оригинално денсо от косер
    Е предполагам, че се случва и при най-добрите да има дефектен продукт. Не може винаги всичко да е идеално. Предполагам в завода не тестват всяка една свещ по отделно Една дефектна свещ от 8 обо на брой. Ми 30-тина лева е. Ще се подмени с нова. Аз съм се зарибил да взема иридиеви свещи поради не се знае каква причина.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Това че си решил иридиум да вземеш е добро решение. То други не си и заслужава. За себе си съм решил че повече експерименти с нервите си няма да правя. Колкото пъти съм решил да взема неоригинална част или заместител- толкова пъти съм се наиграл- НЕ, МЕРСИ! Не искам да пиша по форума че имам проблеми а само че съм доволен.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  9. #9

    Default

    НЖК са им калпави ламбадите, аз затова не ги предпочетох и като свещи.....иридиумчето ме радва засега....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    НЖК са им калпави ламбадите, аз затова не ги предпочетох и като свещи.....иридиумчето ме радва засега....
    Дей така бе, ша ми урочасаш ламбдата. Работи вече 6 месеца!
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  11. #11

    Default

    E работи на 146, при мен също работи, но дава по кофти отчитания от стария ми бош, а от новия хептен......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От скоро сложих Денсо Иридиум Пауър. Да отбележа, че впечетлението ми е по-добро от очакваното. Колата заработи като часовник. Сутрин имам чувство, че пали от половин оборот на мотора (много бързо запалва). Не прекъсва студена, ускорява по-добре от преди и върви някак по-стабилно. Въобще много съм доволен Те , че не ми работеха 2 от старите свещи и може подобрението да е просто зашото съм сложил, нови. Но наистина колата се държи прекрасно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От скоро сложих Денсо Иридиум Пауър. Да отбележа, че впечетлението ми е по-добро от очакваното. Колата заработи като часовник. Сутрин имам чувство, че пали от половин оборот на мотора (много бързо запалва). Не прекъсва студена, ускорява по-добре от преди и върви някак по-стабилно. Въобще много съм доволен Те , че не ми работеха 2 от старите свещи и може подобрението да е просто зашото съм сложил, нови. Но наистина колата се държи прекрасно.
    и аз съм с такива и вече 10 000км и съм много доволен
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  14. #14
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От скоро сложих Денсо Иридиум Пауър. Да отбележа, че впечетлението ми е по-добро от очакваното. Колата заработи като часовник. Сутрин имам чувство, че пали от половин оборот на мотора (много бързо запалва). Не прекъсва студена, ускорява по-добре от преди и върви някак по-стабилно. Въобще много съм доволен Те , че не ми работеха 2 от старите свещи и може подобрението да е просто зашото съм сложил, нови. Но наистина колата се държи прекрасно.
    Колко парички ти излезнаха 8-те?
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Колко парички ти излезнаха 8-те?
    213 лв. IK20 и IU22 от Косер.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •