Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: да сложа ли кислород или не това е въпроса

  1. #1
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default да сложа ли кислород или не това е въпроса

    аве имам една идеика, Дали пък ако сложа една кислородна бутилка с едно копче за кикдаун и директно в кабураторите.Дали ще има никаква осезаема разлика във вървежа.И все пак ясни са ми рисковете които крие този експеримент ,но все пак кажете или

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  2. #2

    Default

    мдааа директно обеднява сместа и дентонации и дупки в буталата

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    мдааа директно обеднява сместа и дентонации и дупки в буталата
    егати ефекта а
    ама мисля 4е ако пуснеш с кислорода и малко бензин
    мое да се полу4и нещо

  4. #4

    Default

    може да ... едно регулаторче да речем с 0,5 бара отгоре на налягането набензина, и кислорода може да свърши работа ..ако не поне няма да навреди само ако може и сместа да се проследи

  5. #5
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    няма как колата е стара и няма никаква електроника,и все пак бих рискувал с това начинание.просто трябва да си поблъскам главата и да измисля как да впръскам и бензин с кислорода.замислям се за дюзи за инжекцион,само незнам какво налягана да им пусна

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    А какво ще стане ако кислорода се пусне във въздушния филтър /идеята е постъпващия въздух да има да речем 40% кислород а не нормалните около 21/ пък нека после карбуратора си го смесва в каквото трябва съотношение с бензина...
    ...Може и да говоря глупости, ако е така поправете ме !
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7

    Default

    е бате няма как да стане тва ... карбуратора не може да мери количеството кислород във въздуха .... той е нагласен според количеството въздух и неговата скорост , в зависимост от положението на дросела и Т на антифриза да си пръска(смуче) бенз

  8. #8
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Нали тва казвам, карба не може да мери кислорода в единица обем, но ако в тази единица обем въздух има по-голямо процентно съдържание на кислород....дали ще се получо по-добър горивен процес....или просто дупки в буталата ...

    Днес сменях въздушния филтър на Самара-та на жената и ми дойде друга щура идея...какво ще стане ако в смесителната плочка /колата е с газова уредба/ се пусне кислород заедно с пропан-бутана. Дали ще има детонации? Дали ще е прекалено висока температурата на горене в горивните камери и дали това няма да причини стопяване на буталата? А за регулирането - просто трябва да се нагласи сместа, тъпото е че няма как да се регулира потока О2 при повишаване на количеството газ.
    Мисля следващия уйкенд да се пробвам със Самара-та...хем ако я прецакам ще ми излезе по-евтино....

    Малииии, всичките тия глупости аз ли ги измислих?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  9. #9
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Смятам че варянта с гезта е по одачен,признавам не бях се замислял от тази гледна точка.Колкото до температурата тя значително ще е по виска и за това идеята ми беше да е с кикдаун за да не се повишава до толко температурата че да се стопят буталата.За мен идеята е тези система да се използва само моментно за по голямо ускорение(примерно в края на 400те метра).Ако някои може да каже какво количество бензин да впръскам спрямо примерно 0.5 бара кислород.Все повече се навивам да опитам

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #10

    Default

    абе всичкия тия работи без мерене с широколентова ламбда не стават и риска да обедне сместа и да издумкат буталата е голям!! затова е измислено нитрото .... на дюзички пръскаш колкото коне искаш и всичко е нагласено да няма аварии ..естествено и там ако се пръска голям шот трябва малко да се върне аванса ... такива ми ти работи що се мъчите да откриете топлата вода незнам

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    абе всичкия тия работи без мерене с широколентова ламбда не стават и риска да обедне сместа и да издумкат буталата е голям!! затова е измислено нитрото .... на дюзички пръскаш колкото коне искаш и всичко е нагласено да няма аварии ..естествено и там ако се пръска голям шот трябва малко да се върне аванса ... такива ми ти работи що се мъчите да откриете топлата вода незнам
    Не бе бате, просто разсъждаваме на глас
    А за другото си прав - нитрото вече е измислено!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    абе няма спор бе пичове просто нали живееме в България що може да стане така като може и онака,а и нали всички се опитваме да сме оригинални та нали за това сме Алфисти

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  13. #13
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    А между другото идеята на нитрото е да вкара колкото се може повече кислород в двигателя.За кво да се мъчим а не му дадеме кислорода на готово.Значи може и да съм в грешка ако е така поправете ме

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  14. #14

    Default

    нитросистемата дозира много точно и обогатява със бензин пак толкова точно ... това как ще го направиш със кислород във газообразна форма ? с какво ще мериш сместа за да знаеш как да я коригираш ?
    на тоерия много неща имат смисъл .. но опре ли се до практическо приложение става друга бира

  15. #15
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    значи това с бензина ми отбягваше въпроса ми е следия кола с инжекцион,дебитомер и лампда няма ле да мож дда се самонастрои спрямо сместа(не става дума за моята кола)

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •