Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Багажник, вода, 146

  1. #16
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    моля те яде ме от вътре...повдигни мукета над резервната гумата и с едно шишенце с вода полей стопа(разбира се по процепа между него и купето) и ще видиш как се стича водата около стопа няма как да е влажно

    когато видях че ми тече от там свалих стопа и видях че си има уплатнение тия дни вярно е но все пак
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И мойта има малко влага,ма тя има отдушници на калниците,нали е била убита с метан.Това са единствените спомени от него
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    И в мойта като е по-студено се насъбира вода при резервната гума и също така се запотява левия стоп. Предполагам, че оттам някъде влиза вода или става някакъв конденз.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  4. #19
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    И на мене ми влизаше вода от стопа, но продават енда лента която цялата е като от катран и е страшно лепкава минах с нея оплътнинията на стоповете и сичко вече е ток и жица
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  5. #20
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Пише се УплЪтнение, ма както и да е

    Тази лента как се казва или от къде я купи?
    146 1.6TS CF1 '98


  6. #21
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Пише се УплЪтнение, ма както и да е

    Тази лента как се казва или от къде я купи?

    пробвай първо да стегнеш фара
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #22
    Нема начин да нема начин!
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default Благодарности

    Благодаря на всички колеги писали в тази тема! Благодарение на вас разбрах след около 30 - дневно изследване, че водата в багажника ми влиза през уплътнението на стоповете на 146 - цата ми.

  8. #23
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Забелязах, че долу при резервната гума има малка локвичка вода?! Уплътненията на вратата изглеждат здрави и около ръбовете не е мокро. Мокета на пода на багажника също май не беше мокър, или поне със сигурност не беше толкова мокър, че през него да е станала локвичка отдолу. Някой с подобен проблем? Причини? Конденз? Нормално ли е?
    С една дума: WTF?
    При мен проблемът идваше от единият стоп. Нищо друго не беше мокро, но като надигнах мокета и видях, че си има канали, които са за кабелите и по тях се оттича директно в резервната гума без да мокри друго. Като усетиш, че пак ти е мокро, надигни от едната и от другата страна мокета ( покрай резервната гума) и ще видиш каналчетата. Ако е така, просто си уплътняваш стоповете и си готов

    П.С. Сори ама не догледах темата докрай и не видях, че вече си свършил работа. Поздрави
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •