Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Разхода ижведнъж скочи с 2 литра???

  1. #1

    Default Разхода ижведнъж скочи с 2 литра???

    От последните 2 зареждания разхода ми на градско скочи с около 2 литра и е 13.5-14 на 100 км. Маршрута ми не е по различен, а до сега за 7000 км с обикновенна газова не ми е бил над 12.5, обикновенно е към 11.5-12
    Lexus IS200

  2. #2

    Default

    1/ сега е по студено
    2/ като вали трафика е 2 пъти по муден

  3. #3
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Споко, това е нормално за газта. На мен вече ми е скочил с 4 литра.

  4. #4
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    и моита пере 15/100 от една седмица и направо съм
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    1/ сега е по студено
    2/ като вали трафика е 2 пъти по муден
    Така е, но миналата зима повече от 12.5 никога не е качвало и затова съм учуден. А въздушният филтър е на 2000 км.
    Lexus IS200

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Отговора е: настройка на газанализатор!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    здравейте. от няколко дни съм с газов инжекцион ЛАНДИ. след първите 100 км. разхода беше около 12, обаче след вторите 100 км. днес ми даде 17! това нормално ли е? според мен е огромна разлика и огромен разход... някои казват, че в началото, докато улегне изпарителя и незнам какво си, щяло да е така, но мен малко ме съмнява... значи имам съмнения че не ми работи термостата както трябва и понеже от вчера застудя драстично, може ли да е от това? как мислите трябва ли да се връщам в сервиза да му правят разни настройки? иначе колата работи по-добре от колкото на бензин, което ме учуди много, върви си, не играят обороти и т.н.... другото което ми направи впечетление, е че веднага превключва на газ, трябват и само няколко минути и като я изфорсирам над 2000 об. и си включва на газ, което доколкото съм чувал също не е много нормално... моля ви помагайте....
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Ако ти е тръгнал термостата го сменяй - той задължително се отразява на разхода, а и не е скъп. И термодатчика дето е на термостата си смени, че и той е консуматив и не винаги можеш да го усетиш дали е вред по уреда на таблото
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by gh0str1d3r View Post
    здравейте. от няколко дни съм с газов инжекцион ЛАНДИ. след първите 100 км. разхода беше около 12, обаче след вторите 100 км. днес ми даде 17! това нормално ли е? според мен е огромна разлика и огромен разход... някои казват, че в началото, докато улегне изпарителя и незнам какво си, щяло да е така, но мен малко ме съмнява... значи имам съмнения че не ми работи термостата както трябва и понеже от вчера застудя драстично, може ли да е от това? как мислите трябва ли да се връщам в сервиза да му правят разни настройки? иначе колата работи по-добре от колкото на бензин, което ме учуди много, върви си, не играят обороти и т.н.... другото което ми направи впечетление, е че веднага превключва на газ, трябват и само няколко минути и като я изфорсирам над 2000 об. и си включва на газ, което доколкото съм чувал също не е много нормално... моля ви помагайте....
    Ако си с газов инжекцион нямаш изпарител, така че няма какво да уляга... Ако си прави 80 градуса за около 5-6 км значи ти е добре и термостата... Ходи да я настроят пак или засечи още веднъж..

    По моя случай да кажа, че я настройваха и даде 13.5 сега, което пак ми се вижда доста на фона на предишния разход, но от друга страна малко повече карам в задръствания, а пък от 3-та страна ми е давала и 10 градско, та незнам дали пак да се разкарвам да я настройват
    Lexus IS200

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    понеже стана някакво недоразумение, искам да се извиня на човека, който ми монтира уредбата, понеже съм го засегнал, макар, че не съм казал нищо лошо по негов адрес, а и няма какво лошо да се казва - човека наистина си знае работата и уредбата е сложена изключително професионално и чисто, сякаш е фабрично монтирана, колата си върви прекрасно, работи, както вече казах по-добре от на бензин. ако някой е тръгнал да слага газ, му препоръчвам да иде там.
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  11. #11

    Default

    след настройките разхода ми пак си е 13.5 при положение, че за миналата зима повече от 12.5 не е качвало
    Lexus IS200

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Свещите как са?
    166, 2.4 JTD'00

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Свещите как са?
    Преди 3000-4000 км са сменяни... това не е гаранция де
    Lexus IS200

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    след настройките разхода ми пак си е 13.5 при положение, че за миналата зима повече от 12.5 не е качвало
    това градски разход ли е или смесен щот и на мен ми се вижда много?

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Освен това не каза с термостата какво направи. Защото ако не е в ред
    166, 2.4 JTD'00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •