Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Течност за чистачките в зимни условия

  1. #46
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by Mury_alfata
    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by Venci
    пръскалките. В събота спестих на колегата pr_00f желанието ми, защото бързаше, но честно казано ме сърбяха ръцете да сваля калника и да измъкна казанчето за една сериозна клизма . .
    Ако те сърбят ръцете искаш ли да видим моите задни пръскалки що почнаха да пръскат слабо (не е от студа - щото и на топлото миналата седмица така) да не е и при мен нещо запушено
    Или е запушено или има някъде леко спукване и губи налягане при мен беше така ма после с скъса изцяло и сега ми тече отзад на кората
    А е точно това се случи и при мен наскоро....гледах евентуално как мое да раглобя там някъде ама ми се струва че кората на тавана трудно ще я махна без чупене....
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  2. #47
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Няма не се протеснявай бате лесно е само на щипки е тя за тва скърца яко на мен маркуча ми е скъсан точно дето излиза от купето и влиза в един шлаух преди да влезе в задния капак трябва от този долния тройник дето вика Гиги да го сменя да края
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #48
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by Mury_alfata
    Няма не се протеснявай бате лесно е само на щипки е тя за тва скърца яко на мен маркуча ми е скъсан точно дето излиза от купето и влиза в един шлаух преди да влезе в задния капак трябва от този долния тройник дето вика Гиги да го сменя да края
    Предлагам като се затопли да направим процедурата заедно.....

    П.С. Инче и при мен протече отгоре в ляво точно м/у двете кори преди багажника..........
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  4. #49
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз вчера си пръскам отпред гледам и там слабо пръска, натизкам за пръскане отзад - няма никой, пак пробвам отпред и установявам че ми е свършила течноста за чистачките
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #50
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Колеги, да отправя едно предупреждение. Никога, ама НИКОГА не си купувайте българска течност за чистачки от гр. Никопол. Не помня точно марка, 2л. за -20 в туба с дръжка, хубав етикет на английски с картинка - предно стъкло наполовина в лед, наполовина чисто. Аз я купих от Фантастико. Просто нямате идея за какъв боклук става въпрос. Почти съм готов да се обзаложа, че вътре някой изсипва първака от всички казани около Никопол...
    Няма такава смрад, не може да се опише, а при -10 вече е леко желирана течността....
    Бях умрял от студ и на път, затова ми се наложи да я сложа, въпреки че ме лъхна още като отворих тубата.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #51
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз си купувам някаква, дори не и знам марката, литър за 3 лв! разреждам я с вода 2:1 и съм адски доволен, на минус 10 си пръска, чисти, миреше малко кофти ама няма как, то за кратко. Писна ми да си купувам размраизтел за ключалки и все да не действа, затова си зареждам от една ракийка в нас шишенцето на размразителя и действа безоткзано и за дълго, мн съм дооволен!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #52

    Default

    Аз купувам на Sonax мирише изключително приятно особенно когато си на път и ти е включено парно и като пръсна отвън и вътре става много свежо, а относно чистенето е невероятна
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #53
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а аз си бъркам течността сам щото половината видове течности които продават са с метилов алкохол и изпаренията им са меко казано отровни.
    точка

  9. #54
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ...половината видове течности които продават са с метилов алкохол и изпаренията им са меко казано отровни.
    'Пцелютну, като се наложи да спасявам положението по път (от бензиностанция) се дзверя на етикетите като екоактивист в кожарски цех...

    Иначе от 2 години ползвам един норвежки концентрат за -60 в туба 5 кила (12 лева) и рахатясах.

    офтопик:
    Брях, има-няма пет години откак съм пуснал тая тема - заслужава си да пие човек един спирт по повода (от по-скъпия де)

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #55
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    То вече добре усмърдяхте темата,ама никой не сподели челен опит от раздела-"направи си сам'
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #56
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    нито пък тези 5 кила за 12 лв на -60... в кои вериги се намират?
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  12. #57
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default :)

    аз сън с концентрат на Wurt и нямм ядове нито с миризма нито с замръзване

  13. #58
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    нито пък тези 5 кила за 12 лв на -60... в кои вериги се намират?
    Не се намират по веригите магазини, затва и не задълбах в детайли - по фирмена линия идва, за служители е на доставна цена.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  14. #59
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    течностите които се продават на цена 2-3лв литра и температура -15 -20 градуса почти всички са с метилов алкохол който е силно отровен и е забранено да се продават ама това не им пречи . течността на мотокс е точно такава. други пък съдържат етилен гликол който се слага в антифриза и също е отровен.

    проблема е че върху етиловия алкохол има акциз и е по-скъп но има начин да се направи като се ползва спирт за горене.
    значи аз за 5 литра течност на -15 си взимам 1 литър спирт за горене денатуриран /две бутилки по 0,5л/ на мегахим или оргахим - щото тия са 95% етилов спирт. да се внимава щото има и кучи марки малко по-евтини но са 95% МЕтилов и не ни вършат работа. 3,70лв е цената за 0,5литра
    един пълнител от препарат за почистване на прозорци /200-300милилитра или колкото е там/ - др.фреш,медикс или все тая /на каквото искаме да ни мирише/ - около левче
    50 милилитра 90%-ов глицерин /глицерол/ от аптеката за 1-2лв. това се слага за да не скърцат чистачките и да не се изпарява спирта бързо от течността.
    в една туба от минерална вода 5 литра се сипва спирта , слагат се 2 литра вода, сипва се препарата и глицерина и се допълва с вода тубата. всички съставки са напълно разтворими една в друга. течността е синя и мирише леко на гнили ябълки , но не е неприятно. ей тука има и една таблица със съотношение вода:спирт от което зависи температурата на замръзване. рецептата съм я взимал от разни други форуми

    ПП
    спирта е ~4лева за литър,нещо съм се объркал.
    Last edited by kolev; 02-12-2011 at 17:37.
    точка

  15. #60
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега в раздел Купува. Иначе в раздел Продава има няколко обяви за 155-ци на части ,такаче провери и там.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •