Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Нафта вместо бензин

  1. #1

    Default Нафта вместо бензин

    Моля за помощ!Вчера вместо бензин ми сипаха нафта в колата и докато не угасна колата не се усетих. Кажете какво да правя?

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Първо отиди да навикаш кретените от бензиностанцията...

    Тегли колата до сервиз - сваляне резервоар за промиване, промиване и продухване на всички тръбопроводи, ако е от по-старите коли с горивен филтър - смяна. И се надявай да няма поражения.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by in4eto_66 View Post
    Моля за помощ!Вчера вместо бензин ми сипаха нафта в колата и докато не угасна колата не се усетих. Кажете какво да правя?
    Виж да не ти трака вариатора, щото ако звучиш като дизел, нищо чудно че са ти сипали нафта......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Да, това е по-лошата опция (отколкото да караш дизел и да ти сипят бензин)... Наистина освен разглабяне и промивка на системата, нищо не можеш да направиш вече. Само не пали повече колата.

    Тия на бензиностанциите не трябва ли да имат нещо като застраховка професионална отговорност или нещо такова бе, баси...

    @ФЕРАРИСТ: той дори не е казал дали кара Алфа, ти вече го нареди с тракащ туйнспарк

  5. #5

    Default

    Колата ми е Алфа 147 2001 г. и бих казала, че е доста тиха мърка като котенце.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колегите са ти казали - само сервиз те оправя и вече гледай кой пистолет ще хване олигофренчето на бензиностанцията преди да се отдалечиш от колата. На мен ми се е случвало поне 5 пъти да ги хващам, че се опитват да заредят грешното гориво
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #7
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Теглене до сервиз и промиване на цялата система,дано да нямаш някакви сериозни щети.
    Не знам дали е вярно,чувал съм,че от дизела .. получават много детонации и може да се троши мотора.
    Дано си пазиш касовата бележка от бензиностанцията,длъжни са да ти поемат всичките разходи.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Теглене до сервиз и промиване на цялата система,дано да нямаш някакви сериозни щети.
    Не знам дали е вярно,чувал съм,че от дизела .. получават много детонации и може да се троши мотора.
    Дано си пазиш касовата бележка от бензиностанцията,длъжни са да ти поемат всичките разходи.
    И да не я пази на повечето бензиностанции има камери - едва ли ще искат да се срещнат с комисията за защита на потребителите
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Първото ако не си зареждал сам на колонката е отиваш в бензиностанцията...те ще поемат вс щети по колата грантирам ти.
    В сервиз за промивка...случвало ми се е този номер и на мен..но бензин в дизела...и аз се усетих още на подаването на касовата...и веднага вс беше източено 45л дизел и 15 литра бензин...дори на контакт не бях давал...

    Успех и дано минеш само с промивка и лошият сън тези дни!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10

    Default

    Ще поемат ако е някоя голяма верига, в противен случай дано имаш достатъчно доказателства за олигофренията, която са свършили...
    Аман от неграмотни...

  11. #11
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by in4eto_66 View Post
    Моля за помощ!Вчера вместо бензин ми сипаха нафта в колата и докато не угасна колата не се усетих. Кажете какво да правя?
    От дизела се получават много детонации и ако го караш така - ще се строши почти веднага. Кияците на бензиностанциите имат нещо като застраховка професионална отговорност, така че си търси правата там. Искай да разговаряш с управителя.
    Иначе - сваляне на резервоара, промиване и продухване на всички тръбопроводи. И фактурки, касови бележки -> на момченцата от бензиностанцията.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by in4eto_66 View Post
    Колата ми е Алфа 147 2001 г. и бих казала, че е доста тиха мърка като котенце.
    Ми значи тия на станцията са виновни.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    То верно, че това е поредната тема с подобни случки, ама... колеги, нека е поредния пример това! Гледайте им у ръцете на тия несретници! Защото са толкова пропаднали и отвеяни типове, че не е верно просто до каква степен. Аз, понеже знам, че са възможни шашмалогии и с пистолетите, докато не приключи зареждането, седя и ги зяпам у ръцете, да не се шушкат нещо. Ония след мен гледат кисело, че ме чакат после да отида да платя тепърва, ама пука ми - грешка за секунди и после дни наред разправии + загубени излишни пари.
    Отваряйте си очите!
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Аз не разбрах само от къде ще дойдат детонациите? Не разбрах и кои са тези алфи "без горивен филтър" ? А и за какво и е нужнана системата промивка? Ако се източи нафтата, продуха се горивопровода, подсушат се свещите не е ли достатъчно? Я колегата да сподели имало ли е детонации или просто колата е загаснала. Любопитен съм просто.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  15. #15

    Default

    Веднъж на една бензиностанция с едно аверче ни сипаха в VW 2.8 VR6 нафта 20 литра ! Стана ми лошо ! Викнахме оправитела на бензиностанцията и той сипа до капачката бензин стотак за сметка на тоя кретен дето ни надруса нафта в бегачката. Нямахме проблем явно се разреди добре... незнам де колата претърпя инцидент месец по-късно та и не сме гледали двг-то.
    Ама мина метър.
    За това аз винаги си зареждам сам ! А в случайте когато ме изпревари бензинаджията 2-пъти гледам кой пистолед държи преди да започне да зарежда...макар че на наще нафти нали си пише на капачката DIESEL ама то това не е гарант !
    Гледайте внимателно като зареждате.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •