Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с парното на Alfa 145 1.3 Boxer

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    23

    Default Проблем с парното на Alfa 145 1.3 Boxer

    Здравейте, нов съм тук, преди 2 си купих Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95г и съм доволен от колата, допада ми и ми харесва, но имам 2 малки проблема - първо парното не иска да духа топло дори когато загрее,духа си само студено, и второ - пръскалките на предните и задната чистачки. Не знам защо но когато бутна лостчето назад(да пръска на задната чистачка), започват да пръскат предните. А като го дръпна напред(уж да пръскат предните) нищо не се случва. Ако някой знае нещо и може да помогне да пише, защото без парно в това време не се търпи, особено при дъжд, предполагам ме разбирате!

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Честита ти алфичка колега! За парното: знам , че на тия алфи им се прецаква кранчето за топло/студено намира се в краката на шофьора зад централната конзола. Има едно капаче с винт, махаш го и зад него и малко нагоре е кранчето. (много навряна работа е!) Може да го провериш дали не се е откачило от врътката на таблото.
    Друго , което се сещам е дали предишния собственик не е изолирал парното някакси....

    За пръскалките: най-вероятно някой е пипал лостчето и е обърнал функциите. Не съм го разглобявал него и не мога да дам компетентен отговор обаче
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    23

    Default

    Благодаря за съвета колега ще го проверя това кранче, а относно пръскалките не съм много сигурен дали е от това защото на моторчето, кадето са включени двете маркучлета, едното се беше откачило, но само едното и аз го закачих. Та мисълта ми е да не обаркани маркучлетата, демек кое каде е закачено?

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Пробвай да ги размениш. А иначе причината за непръскаща задна пръскалка най-вероятно е клапанчето , което се намира под пластмасовият вътрешен праг на шофьора. Потърси темата за пръскалки на чистачките
    Иначе имам и едно пунто, на което му беше откачено маркучлето отзад във вратата. Абе провери линията .
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5

    Default

    Мой съвет е да ги махнеш тия клапанчета-замръзват или се задръстват и почва да тече вода някъде в колата.Аз ги махнах моите и нямам никакви проблеми вече.

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Или ги изкормваш и с една видийка запушваш дупчицата. Между другото и на Пунтото правих същите манипулации !
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    23

    Default

    добре чистачките ще ги оправа, но това кранче което казвате не мога да го намера. Отдолу има само една камара бушони, друно не виждам, да не е изкормено или нз.
    Last edited by kilara8; 23-09-2008 at 18:49.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •