Results 1 to 11 of 11

Thread: Амортисьорите ми чукат когато са студени!

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Амортисьорите ми чукат когато са студени!

    Сутрин или когато колата не е карана дълго време каот тръгна и все едно съм на лагерна количка. Чука, тропа, скърца. Като покарам 20-тина километра и всичкото тропане и скърцане изчезва. Диагнозата е ясна. Амортисьорите си заминават. Иначе държат. Колата не се клати като куче във вятър. Работят си нормално на усилието на купето, но първите 20 км колата е адски твърда и тропа ужасно. И от пред и от зад.

    Понеже съм със спортни пружини и на това сигурно се дължи повредата в амортеиьорите. И сега дилемата е като дойде време да ги сменям. Какви да си взема? Такива, че да паснат на пружините. По къси ли трябва да са? То е ясно, че ще са или Билщайн или Кони, но кой точно модел ще е най-удачен за пружините ми се чудя.

    В момента не знам с какви амортисьори съм. Нищо не пише на тях, а и да пише това ще е било някога преди много време. Тъй като са вече са корозирали от вън, не се вижда нито лепенки да има нито щампа с марка, модел, характеристики. Може би са оригиналните, но един бог знае.

    Та ако някой може да помогне?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Гледам ей това на Билщайн и мисля, че B6 Sport ще ми свърши работа. Или може би B8 Sprint - пише за спортно окачване. Не знам кой точно от двата вида е най-подходящ.

    http://www.carparts-cat.com/pkw/part...1&NID=0,11,121
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    зависи от пружините.Ако са оригинални за тях си има и стответните амортисьори.Марката им е Виктор,но всеки си има предпочитания.По принцип са по къси и оригиналните не стават.Само не знам,защо си ги слагал тия пружини.Нащите и без това са си ниски и със спортно окачване.Сложи си нормални пружини и амопртисьори Виктор и си готов
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4

    Default

    Какви пари са задни и предни на Билщайн.....задните най - вече?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нищо не съм слагал аз. Така взех колата. Пружините са Eibach. Билщайна е около 150 лв на парче.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Билщайна е около 150 лв на парче.
    Това не може да е цена за предни В6. По-скоро е за В4, т.е. стандартни. За задни В6, пак е ниска цената, но ако ползваш някъде много висока отстъпка е възможно да ги вземеш на толкова.
    За 156 не знам как са цените, но мога да ти напиша за 155. Задни В6 - 170-190 лв на бр. цена на дребно, а предните са х 500 лв на парче. Стандартни В4 предни - 130-150 лв на дребно. В8 вървят комплект с промишлени количества антинапукопетин и за тях не съм и питал въобще. За сега на моите АРЕХ-и съм с В6 отзад и В4 отпред, а когато им дойде времето на предните ще взема кони, че Билщайна, много ми идва нанагорно нещо .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    И моята докато е студена друса много.Като седи на слънце или се раздвижи омекват.Отпред съм с Монро Рефлекс,а отзад Старк,мисля че са рециклирани.От както ги смених возията стана много лоша.Ако можеш да си намериш и позволиш Боге ще е най-добре.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Моята като се раздвижи и спира всякакво хлопане и скърцане. Става като нова. Но сутрин е ужас. Като лагерна количка и скърца.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Абе при мен не скърца и не тропа,а само друса повече от необходимото. Сложи си хубави амортисьори ако искаш добра возия.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Абе при мен не скърца и не тропа,а само друса повече от необходимото. Сложи си хубави амортисьори ако искаш добра возия.
    Те моите държат все още. Нито люлее нито нищо. Като загреят се оправя и спира всякво тропкане. Ще ги сменя но догодина, че сега други разходи имам, а и не ми пречи чак толкова.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Има ли значение времето, останал съм с впечатление, че при мокро и сухо време се държи по различен начин.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •