Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Струва ли си ГТВ/Спайдър?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan View Post
    Ти много питаш бре!!! И мераци много,мотор,кабриолет,руса мацка и т.н.. Има едно задължително нещо-трябва да свикнеш да носиш кърпа на главата,иначе много духа!! Ако си от София ела до сервиза ми има точно 5 от двата варианта,ще разбереш как и колко струва ремонт на задница,предница и двигател. Имаш кръкче от мен. Купувай кво му мислиш!
    Мерси за поканата,в момента съм в Северна България,иначе живея в Благоевград в момента
    Мераците...Мотор съм имал,въпреки,че още нямам категория,руса мацка(пиша си в скайп в момента с нея),кабриото ми беше 1-вата лична кола,но не беше алфа
    Надявам се да бях изчерпателен
    За поканата ако е сериозна кажи кой е сервиза,ще дойда и много бих се радвал да понауча това онова.Скоро заради РУСАТА ще идвам в София ,че тя учи там

    За таква готина кола като алфата,как да не се интересувам и да не питам бе приятел?Това е класика,много съм запален!
    Обаче аз ли греша или Спайдър е с 2 врати и 2 места а ГТВ 2 врати и 4 места...

    п.п.Нося и кърпа на главата,черна при това,нали съм гъзар
    Last edited by MaxPayne; 23-09-2008 at 00:37.

  2. #17

    Default

    Ангелов,много благодаря за отговорите,много полезни неща ми казваш!

  3. #18
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Явно си голям мераклия,но те както знаеш са повече от китайците!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  4. #19
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Обаче аз ли греша или Спайдър е с 2 врати и 2 места а ГТВ 2 врати и 4 места...
    Зарежи това за 4-те седалки в GTV - и двете са двуместни.
    Задните 2 при GTV са с някаква естетическа функция, ама още не съм открил каква...
    А да, стават за багажник, 'щото колата вместо стандартен такъв има нещо като втора жабка.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Зарежи това за 4-те седалки в GTV - и двете са двуместни.
    Задните 2 при GTV са с някаква естетическа функция, ама още не съм открил каква...
    А да, стават за багажник, 'щото колата вместо стандартен такъв има нещо като втора жабка.
    Честно казано на мен повече от 2 места не ми трябват,освен ако не е да изгърбя навлеци състуденти за пари за бензин,ако толкова искат да се возят на бегачката И това ще е докато няма пари и т.н.,после ТЯ е само мояИ да отпреди ми е останал навик да си хвърлям дрехите и други багажи по седалките,вече съм карал кабриолет с 2 места както казах

    п.п.Лисане,аз не съм от тия мераклии,които само приказвам и нищо не купуват
    Единствен проблем в момента са парите,но както всички знаем,губят се и се печелят.Дори сега ако не успея да си купя,после може да си купя тази с В6 двигателя,която е 205 коня Ако стане така,значи си е струвало забавянето и на следващата среща
    Last edited by MaxPayne; 14-02-2010 at 21:58.

  6. #21
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Зарежи това за 4-те седалки в GTV - и двете са двуместни.
    Задните 2 при GTV са с някаква естетическа функция, ама още не съм открил каква...
    А да, стават за багажник, 'щото колата вместо стандартен такъв има нещо като втора жабка.
    Е има отзад нещо като пейка облицована с кожа, аз поне такава съм разглеждал.
    Иначе за "чудещия се" колата е готина купувай, ама ти много се чудиш нещо и това не ми харесва, а и много питаш и то за най красивия дизайн на алфа. Ама незнам, гледам и за бензина се скъпиш. Нещо се съмнявам, че тази марка ще ти понесе.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #22
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Приятелю за да не се разсейваш от същноста на нещата нека да обобщим ,че не може да имаш готина и бърза кола с евтини части лесна подръжка,икономична и с малък данък запазена и без забележки .Такова чудо в природата не съществува.
    Данъка зависи от населеното место примерно :мощност на автомобила 110 киловата (150 кончета)
    адрес на собственика (община) Пловдив
    автомобилът е над 5г. до 14г.
    катализатор Да
    размер на данъка 181.50 лева миналата година ми искаха 300 от там нататък- джанти, гуми ,ремъци, ролки ,масла ,филтри, музичка хилядарката ти е в кърпа вързана(може и да не ти стигнат и две )ако не си готов за това то Алфа Ромео не е твоята марка а GTV/SPIDER не е твоят модел. И после да не кажеш че не сме те предупредили.
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Приятелю за да не се разсейваш от същноста на нещата нека да обобщим ,че не може да имаш готина и бърза кола с евтини части лесна подръжка,икономична и с малък данък запазена и без забележки .Такова чудо в природата не съществува.
    Данъка зависи от населеното место примерно :мощност на автомобила 110 киловата (150 кончета)
    адрес на собственика (община) Пловдив
    автомобилът е над 5г. до 14г.
    катализатор Да
    размер на данъка 181.50 лева миналата година ми искаха 300 от там нататък- джанти, гуми ,ремъци, ролки ,масла ,филтри, музичка хилядарката ти е в кърпа вързана(може и да не ти стигнат и две )ако не си готов за това то Алфа Ромео не е твоята марка а GTV/SPIDER не е твоят модел. И после да не кажеш че не сме те предупредили.
    Много благодаря за мнението.Не се скъпя за нищо,просто в момента съм зле с парите,оттам идва всичко.Не съм стиснат,нито ми пука за някакви си хартийки,просто в момента,не съм сигурен,че разполагам с нужния капитал да си купя подобна кола.Аз ще я купя,но ако паричните ми проблеми се задълбочат няма да мога да я поддържа.Това не ме отказва а ме амбицира да правя пари,а такава кола ще си взема,вече е решено
    Последно Спайдър има или няма места отзад?

  9. #24
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Последно Спайдър има или няма места отзад?
    Няма
    Last edited by RoMeO_156_GTA; 23-09-2008 at 19:11.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  10. #25
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Колега, Алфата, особено този модел, не е за студент. Потърпи, учи си ученето, и след известно време се метни на някакъв автомобилен звяр. Ако избързаш, ще е мъка и за теб, и за колата.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Колега, Алфата, особено този модел, не е за студент. Потърпи, учи си ученето, и след известно време се метни на някакъв автомобилен звяр. Ако избързаш, ще е мъка и за теб, и за колата.
    Не съм съгласен,аз ако се задържа да уча имам да уча още 5 години.Не мисля,че е нужно да чакам да стана на 25-30 години за да си купя една кола за 5-10к.Освен това не работя за някой друг,а за себе си,не съм седнал и да чакам на нашите да ми купят кола.Ако става въпрос те ми бяха обещали преди 2 години,но така и не си изпълниха обещанието.Това,че съм студент сега не пречи да си живея живота,днес съм малко зле с парите,но нали затова се бъхтя всеки ден,не заради шибаните хартийки,а заради това което си купувам с тях.
    Баси и аз заслужавам да се кефя на живота
    Като трябва първо колата ще си купя и лека полека ще си я стягам или ще я карам така,ако намеря някоя по-запазена,макар и по-скъпа...

  12. #27
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Не съм съгласен,аз ако се задържа да уча имам да уча още 5 години.Не мисля,че е нужно да чакам да стана на 25-30 години за да си купя една кола за 5-10к.Освен това не работя за някой друг,а за себе си,не съм седнал и да чакам на нашите да ми купят кола.Ако става въпрос те ми бяха обещали преди 2 години,но така и не си изпълниха обещанието.Това,че съм студент сега не пречи да си живея живота,днес съм малко зле с парите,но нали затова се бъхтя всеки ден,не заради шибаните хартийки,а заради това което си купувам с тях.
    Баси и аз заслужавам да се кефя на живота
    Като трябва първо колата ще си купя и лека полека ще си я стягам или ще я карам така,ако намеря някоя по-запазена,макар и по-скъпа...
    Взимай първо жената,после колата и т.н !! За всичко има време,а ти си доста млад,така че търпение му е майката.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  13. #28

    Default

    брат, гледай сега - всичко зависи от колата, която ще купиш и нервите които ще изхабиш по нея. Няма как спортна кола на 10-12 години да е перфектна! забрави. гледаш, караш и се молиш да е по-малко строшена. като я купиш караш при някой от доказаните майстори и се почва. Това е супер красива кола, която ти дава уникално усещане при шофиране, но си иска подръжка. Няма да е само сипвам и карам. в повечето случаи разходите по поддръвката на автомобила за година две са на стойсността на цента му при закупуване ама кеф цена няма! скачай смело!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •