Results 1 to 13 of 13

Thread: Май ми е заминал съединителя

  1. #1
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default Май ми е заминал съединителя

    От известно време се чува едно свирене от пред което до вчера си мислех че е ремък но го гледахме вчера с един приятел и той вика че сигурно е съединителя щото при натиснат съединител си свири яко като подавам гас а като отпусна педала почти спира свиренето.
    Вие какво мислите по въпроса?
    Alfa 156 1.8 TS 00

  2. #2
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    ми лагер има там който сигурно си е заминал. ако е това и караш така можеш да прецакаш притискателя, така че час по скоро в сервиз за да минимализираш разходите. Не бързай да купуваш части преди да са ти го свалили и да видиш кое в какъв вид и състояние е.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #3
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Ами аз мисля че ще е по добре целия да го сменя защото тои се разкачал от двигателя и за ремон ще ми вземат пак толкова колкото за смяна на лагера а работата хич не е малко пари маи ?
    Alfa 156 1.8 TS 00

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    наистина е по добре всичко да се сменя като се сваля. предното го казах при условие че относително скоро са сменяни феродов и притискателен дискове
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5
    пристрастен йордек
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    варна
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    ми лагер има там който сигурно си е заминал. ако е това и караш така можеш да прецакаш притискателя, така че час по скоро в сервиз за да минимализираш разходите. Не бързай да купуваш части преди да са ти го свалили и да видиш кое в какъв вид и състояние е.
    колега какъв по точно е този лагер?за лагер-помпата ли говориш?ако е тои е добре,но ако не е той става вече много скъпичко!!!
    156 2.0 т.с. '00 черната стрела /вече само черна/

  6. #6
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Ох незнам вече има ли някои дето му е свирил така този лагер поне така се предполага де. А много ми е страно сега сипах по добър бензин и като че ли изведнъж спря но ще видя утре сутринта защото на студено ми го прави със сигурност и като загре почти спира.
    Alfa 156 1.8 TS 00

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by goldmark View Post
    ... защото на студено ми го прави със сигурност и като загре почти спира.
    Ако си виждал как изглежда незагрято трансмисионно масло, ще ти стане ясно защо е така
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Аз свиря така. При момента на зацепването при подаване на газ и извива (изсвирва) едно нещо и после спира веднага. Съвсем за кратко се чува, и аз се чудих какво е. Съединителя ми смея да кажа работи адски добре, нито хъркане нито нищо, всичко влиза мазно и много добре, ама това какво е незнам, вече втора година я карам така.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  9. #9
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Ами май това е лагер на съединителя и като ми загрее колата спира да свири. Като звук прилича на хлабав ремък както свири.
    Alfa 156 1.8 TS 00

  10. #10
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Свири докато е студена а всичко работи перфектно...и като загрее няма звукови ефекти... явно сутришна музика за комшиите....те жабарите и за това са се погрижили....екстри)

  11. #11

    Default

    Селеспийдокаращите ся що не викат че тия ск. кутии са много калпави и се повреждат.......????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Колега така 2 години не бих изтърпял всички ще се обръщат като мина
    Alfa 156 1.8 TS 00

  13. #13
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Някои знае ли дали се откача съединителя от двигателя за смяна на аксиалния лагер или се сменя отделно ???
    Alfa 156 1.8 TS 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •