Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Най -тъпите аварии

  1. #31
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    айде да се включа и аз (макар че не е точно авария):
    давах колата на един пич 'да покара'; като ми я върна - няма мигачи (аварийните работят, лостчето 'цъка'...) след няколко км. ми изчезна и осветлението на таблото... айде познайте: оня мръднал волана макс. надолу (чак насила) и... това е резултата; просто върнах волана нагоре (приблизително на 1/4) и всичко е ОК
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  2. #32
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    И аз да се оплача От смяна на габарит ми изчезна таблото и всички габарити. След като отидох на жичкаджия - вече си имам всичко, но ми светнаха индикаторите за Airbag-a
    Oтиди да ти изчистят грешката.
    като се бърника таблото и се даде на контакт без да е свързано, еърбега пише грешка
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #33
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Oтиди да ти изчистят грешката.
    като се бърника таблото и се даде на контакт без да е свързано, еърбега пише грешка
    В понеделник отивам. Мерси

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  4. #34
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Oтиди да ти изчистят грешката.
    като се бърника таблото и се даде на контакт без да е свързано, еърбега пише грешка
    И при мен така се получи.

    А най-голямата тъпотия която направих беше да си продам колата заради една стоманена телчица случайно попаднала между главата и колекторите.Резултата е два пъти изгорял клапан без да се открие проблема.
    Ех хубава колица беше и си е ама за друг.После си взех по-хубава................................виж раздел Ремонти и подобрения.Направо не ми се говори и въобще не ми е смешно

    Дано поне си стегна наборката(е почти де) и тя да ме слуша
    Last edited by JORDANGT; 10-11-2008 at 01:12.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  5. #35
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Най-тъпата авария е да ти сърши горивото а да няма бензинджийница наблизо
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #36
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Има и по-тъпа!
    Да ти се скъса ремъка на динамото, той да се промуши някак си през капака и да се скъса ангренажния ремък.
    Крайния резултат-скъсан клапан, който се обръща и забива в буталото.
    От един ремък за пет лева - голямо
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #37
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    - Веднъж бях оставил колата за пребоядисване на детайл, имаше гориво, тъкмо ми беше светнала лампата.
    След като я взех си карам и след 15-20 км колата огасна, без гориво насред нищото. Взънях на приятел да носи, той взе че донесе само 2 литра и те не стигнаха, че ходи 10км до града за още ...карали колата, откраднали ми дъвките...

    - Др. случай, чакам моята девойка и си викам я да видя крушката на задната врата как е, реших да я сменя и нали имам от вс резервни в багажника. Сменям я аз и след малко паля колата, няма километраж, парно, сд и кво ли не още (наван тъмно). Бяха изгорели два бушона. Странно двг беше изгасен.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #38
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Като каза бушони, купувам си аз първата кола-Ланча Делта 1.9ТД и отивам да й давам газ горе около Бояна, на околовръстното...и давам си аз газ, по едно време при една бърза втора ритнах таблото с бушоните и то се отвори(на Делтата се пускаше като екранчетата в самолетите)...от всичките светлини ми останаха само аварийни....посред нощ....та 1 час докато ми хрумне, че може да е бушон....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #39
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Леле моето Гранде как ме тормози 2пъти вече.

    Както си карах и почна да тропа нещо"отпред в дясно"- както винаги.


    Та само с дясните гуми като мина по неравност се чуват едни звуци все едно биеш с чук по предницата.

    И така тропа вбесява ме само на по-остри неравности тропа. На големи и малки не, а звука ме побърква.
    Ебахти колата си мисля на 10 000км да се разбие като А4-ка с оригиналните носачи на 200 000км.

    Та слухтях дадох друг да кара колата, блъскахме дупки. (е поне 200 дупки изтрясках за да локализирам шума)

    Оказа се нещо в таблото в средата.
    "Мам*а му тва нещо няма да има оправяне си викам"

    И един ден съвсем случайно ми дойде на ум че предусилвателя на CD плеъра е една кутийка и виси на кабел
    http://thegamepz.snimka.bg/auto-raci...35424.25646497

    Извадих CD плеъра наместих кутииката и ОООО ЧУДО всичко замлъкна.





    Отново се появи проблем този път тропане като на носач ама някак си се чува от зад.
    Отново се местих по всички седалки да чуя от къде е гадното тряскане което понякога наподобява все едно потропвате с нещо по пластмасовите кори на вратата.


    Е открих го. Кондензатора ми е завит с две дървни винтчета за суб-буфера като една част от него стърчи извън кутията. (нямам снимки за да покажа)

    Е от баса явно винтчетата са се разхлабили и понякога цели кондензатор леко мръдва нагоре и удря пластмасовата кора от страни на багажника (реално като е стегнато минава супер близко до въпросната кора)

    От начало шума беше лек от време на време, после се усили и пак псувах предницата на Италианеца а то се оказа отново поредната простотия която ме вбесяваше над месец.


    Това за сега са ми тъпите аварии.

    Докато имах Алфа Ромео 155 най тъпата авария беше когато чистачките не искаха да се гасят. Пуснеш ли ги гориш буквално нямаха гасене.
    До толкова се бях изучил, че си изкарвах и вкарвах релето на чистачките в движение без проблем и така си ги включвах пред 15-20 сек когато не валеше силно (естествено докато имах проблема винаги ту завали ту спре да ми е гадно не за друго)


    П.П. Сетих се за още един:
    Карам си аз 155-цата и на светофара до Шела в Дианабад колата както си работеше перфектно умря, ама умря както гаснат болидите във Форума 1.
    Е от лява лента се дотътрих в най-дясната на стартер.
    После разкачах кабели ръчках всичко звъннах 10 телефона и нищо. Бензин имаше колкото искаш, ток на свещите никакъв.
    Ебаси да изгорят и двата комутатора или и двете бобини или всичко комбинирано неможе да бъде, на никоя свещ да няма ток.

    Е въртях въртях, как не падна акумулатора нямам представа ,(ако бях включил на 2-ра на стартер с това въртене щях да се прибера- бях на километър от нас)

    Та до като се гъзя пред колата спря един колега с Типо от форума. Евала на човека стоя с мен над половин час. Чудихме се пробвахме релетата с кабелче - пробвах всяко едно реле и всички цъкаха нормално.

    Та затегли ме той до нас(Живеех в 1-ви блок в Студентски град, точно тогава празника на университета пълно с народ и разбутваме хората и 155-цата починала на въже).

    Тогава колегата от Пазарджик Тошко ми каза, че скапаните релета и да цъкат пак може да не работят и беше прав, едно от релетата беше се скапало смених го и колата си запали все едно нищо не е имало.
    Last edited by The_Game; 19-01-2012 at 22:50.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  10. #40

    Default

    Аз веднъж карах по един път с ужасни дупки,валеше, всичко беше локви и реших да мина по тротоара,той беше хубав и гладък имаше само една локва дълга и тясна от край до край, напряко.....оказа се канал дълбок 50-60 сантиметра,предните колела паднаха вътре и разбиваха водата като миксер, пода на колата опря на земята,трагедия.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #41
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Има и по-тъпа!
    Да ти се скъса ремъка на динамото, той да се промуши някак си през капака и да се скъса ангренажния ремък.
    Крайния резултат-скъсан клапан, който се обръща и забива в буталото.
    От един ремък за пет лева - голямо
    нещо такова ли имаш в предвид,аз съм го ял,ноооо по други рацерски причини
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 05120700_1.JPG  

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  12. #42
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    нещо такова ли имаш в предвид,аз съм го ял,ноооо по други рацерски причини

    Абсолютно същото!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #43
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Има и по-тъпа!
    Да ти се скъса ремъка на динамото, той да се промуши някак си през капака и да се скъса ангренажния ремък.
    Крайния резултат-скъсан клапан, който се обръща и забива в буталото.
    От един ремък за пет лева - голямо
    Надали е бил ремъкът. Може да е заради ролка на този ремък. Наскоро при един бакшиш стана това. И дизелът отиде за як ремонт
    Last edited by NightRider; 22-01-2012 at 10:08. Reason: Уточнение

  14. #44
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Надали е бил ремъкът. Може да е заради ролка на този ремък. Наскоро при един бакшиш стана това. И дизелът отиде за як ремонт

    Цецооооооо!!!!!

    Поне цитатите, дето посваш ги чети!
    Къде си видял на боксер да има ролка на ремъка на динамото!
    Не ме вкарвай в грях форумен!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #45
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Цецооооооо!!!!!

    Поне цитатите, дето посваш ги чети!
    Къде си видял на боксер да има ролка на ремъка на динамото!
    Не ме вкарвай в грях форумен!
    Не на 33-ка бе. Аз вече нямам 33
    И добре де, не съм допрочел. Ма не става въпрос за 33, то е ясно. Само не ми е ясно как този ремък на 33 е влезнал при ангренажните - ебати късметът е бил да се завре навътре
    Last edited by NightRider; 23-01-2012 at 17:27.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •