Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54

Thread: Сериозна питанка към майсторите в този форум!

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Давай , колега ти на там,защото явно е решил да сложи тъпите болтове.Обясни му и какво ще стане,като не му стигне резбата и той си мисли,че затяга.Кажи му и за твърдостта и какво означава това с твоя речник.Иначе е пич,но е за с тия болтове.Въпреки,че като няма друго , какво да прави човека.За това,като не можем да му помогнем - нека не му пречим и да видиме какво ще стане.Между другото какви са точно болтовете?
    Болтовете са на Wurth. Взех нови на 12.9 - 50 мм дължина. с 5 мм близо по-дълги от оригиналните. Стегнах ги на 14Nm, което е достатъчно за лагерите на валовете и ги залепих с лепило пак на Wurth. Не съм рязал резби на главата. Нищо. Просто ги навих. Трябва да е добре.

    Болтовете на капака на клапаните смених също с по дълги. Много по дълги. И тях лепих. Всичко е сменено по мотора от към консумативи. Надявам се да се отвори пак чак след 50 000 км.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    ...и да видиме какво ще стане..
    Сеирджия Нямя ли за теб Биг Брадър
    Сори ама не се сдържах
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Сеирджия Нямя ли за теб Биг Брадър
    Сори ама не се сдържах
    няма лошо.Изпусни парата.Не се извинявай.Всички знаеме какво става и правиме същите простотии,но се опитвам да ти спестя някои разочарования.Ако сполучиш,ще се радвам,добре,но бях длъжен да ти кажа и капаните дето те очакват.В крайна сметка ти решаваш и никой не може да ти каже какво да правиш.Избора си е твой.А на нас ни е позволено да пи

    шеме всичко и не трябва да мрънкаш.Нали за това си отворил темата.
    съжалявам,но не видях,че не е от ОЕМ,а отПЕПИ-2АЛФА.Отговора е подобем
    Last edited by mordohy; 26-09-2008 at 01:46. Reason: кьоравост
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Абе кво ме метнахте по върбите тука. Сложих много яки болтове а нямаше нужда. Сега може да стане проблем. Шот нали трябва да се разширяват като загрее мотора. Оригиналните болтове на Алфата са с твърдост 8.8

    Да ви слушам и аз компетентните мнения. Даже не знаете сигурно колко мм са.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    54

    Default

    ОЕМ, намери си болтове с клас на якост 10.9 и забрави за 8.8. И не се лъжи да струговаш болтове и да им нарязваш резба. При болтовете резбата е валцована. Резба нарязана с метчик има много по-ниска товароносимост.
    И още нещо - това което е споменато по-горе за дължината на резбата спрямо диаметъра не е глупост, а просто нещо което не знаеш. Ако искаш и три пъти по-дълъг болт сложи - якостта на съединението няма да се повиши.

    p.s. 8.8 е клас на якост, а не твърдост. И разлика в разширението и респективно удължението на болт с клас на якост 8.8 и такъв с клас 10.9 няма.
    Last edited by joro_d; 27-09-2008 at 22:47.
    Alfa 156 1.8 TS
    FIAT Tipo 2.0 i.e. GT

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не да се повиши якоста. Просто на долу има още резба. Отварял съм алфа на която имаше съшите болтове 2 на брой които бяха по дълги и бяха 8.8
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    ...и е доказано, че при всички скрепителни резби, първите 6 витки поемат цялото натоварване. От там нататък, всички останали навивки от резбата остават ненапрегнати.
    А относно колко по-дълъг болт може да се сложи в сравнение с оригиналния - не вярвам да можеш да сложиш по-дълъг болт, защото в повечето случаи никой не прави резбови отвори по-дълбоки от нужното, а имено - около 1,5 пъти диаметъра на резбата.
    И още нещо - първите 3 навивки на резбата носят 70% от цялото натоварване. Също така е доказано, че след 10-та е просто загуба на материал. За това и никога няма да видиш в машина повече от 10 навивки във винтово съединение.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Болтовете са на Wurth. Стегнах ги на 14Nm, ............. и ги залепих с лепило пак на Wurth.
    Дано не ти се налага да ги отвиваш пак. Не знам дали ще можеш да ги отвиеш без да съсипеш резбата.
    Защото ти самия си казвал че резбите там са гадни
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    stara zagora
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by joro_d View Post
    ОЕМ, намери си болтове с клас на якост 10.9 и забрави за 8.8. И не се лъжи да струговаш болтове и да им нарязваш резба. При болтовете резбата е валцована. Резба нарязана с метчик има много по-ниска товароносимост.
    И още нещо - това което е споменато по-горе за дължината на резбата спрямо диаметъра не е глупост, а просто нещо което не знаеш. Ако искаш и три пъти по-дълъг болт сложи - якостта на съединението няма да се повиши.

    p.s. 8.8 е клас на якост, а не твърдост. И разлика в разширението и респективно удължението на болт с клас на якост 8.8 и такъв с клас 10.9 няма.
    с метчик се нарязва резба в отвор колега,а на болт се пренарязва или нарязва резба с плашка.а плашка е-"инструмент за ръчно или машинно нарязване, калиброване или валцоване на външни резби".
    ALFA ROMEO-156;1.8;16v;TS;1998g
    FIAT TIPO-DGT 1.4ie

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    E*ал съм го. Колата сега върви и е напълно обслужена. Като му дойде времето да се отваря пак може и от нея кола да не става вече. Няма какво да го мисля повече.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    E*ал съм го. Колата сега върви и е напълно обслужена. Като му дойде времето да се отваря пак може и от нея кола да не става вече. Няма какво да го мисля повече.
    Колега не с този арогантен тон ако обичате!
    Тъй като виждам, че в тази тема са ви изнесли синтезирана лекция по машинни елементи мисля, че трябва да благодарите на колегите, а не да си придавате важности. Виждам, че се опитвате да бъдете силно компетентен в много области, но от доста места прозира, че фундамента Ви от знания е доста слаб. Не знам какво е образованието Ви, но според мен сте пропуснали доста уроци. Затова, съвсем добронамерено Ви съветвам да смекчите "уекинко" тона! Мисля, че Ви го бях казал преди време на лично съобщение, но явно не Ви е направило впечатление, затова го правя публично за да хване "дикиш" както казваше баба ми. Въпреки, че се силно се съмнявам! Жалко е защото виждам, че сте мислещ млад човек (рядко срещано явление напоследък), а понякога се държите като...

    P.S. Спестете, забележките относно "моралистичния" ми постинг защото нямам намерение да продължа дискусията.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колега не с този арогантен тон ако обичате!
    Тъй като виждам, че в тази тема са ви изнесли синтезирана лекция по машинни елементи мисля, че трябва да благодарите на колегите, а не да си придавате важности. Виждам, че се опитвате да бъдете силно компетентен в много области, но от доста места прозира, че фундамента Ви от знания е доста слаб. Не знам какво е образованието Ви, но според мен сте пропуснали доста уроци. Затова, съвсем добронамерено Ви съветвам да смекчите "уекинко" тона! Мисля, че Ви го бях казал преди време на лично съобщение, но явно не Ви е направило впечатление, затова го правя публично за да хване "дикиш" както казваше баба ми. Въпреки, че се силно се съмнявам! Жалко е защото виждам, че сте мислещ млад човек (рядко срещано явление напоследък), а понякога се държите като...

    P.S. Спестете, забележките относно "моралистичния" ми постинг защото нямам намерение да продължа дискусията.
    Абе пич. Не съм обидил никого в този форум. Имах питане и никой не ми отговори на въпрос. Теории много се развиха. Колата беше пред мен и аз виждам, че има резба на долу. Намерих по-дълги болтове сложих ги и се завиха идеално. Оригиналните бяха със степен на якост 8.8, а тук ме накараха да сложа по яки. Проблема с болтовете дефакто няма. Има проблем с резбата на главата.

    Аз благодаря все пак на всички които се изказаха.

    Целта ми все пак не беше да повишавам якоста на съединението, а просто да има съединение.

    Отностно образованието ми: средтно техническо (автомобили и кари - ДВГ), висше, техническо - машиностроене и уредостроене (хидравлика и пневматика).
    Last edited by oem; 01-10-2008 at 10:37.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Абе пич. Не съм обидил никого в този форум.
    Току що го направи! И то е защото употребяваш думи значението на които не знаеш! Позволявам си да ти говоря на ТИ, тъй като явно въпреки "образованието" ти ще трябва да те "светна", че човек трябва да се образова и в някой по-ранни години от живота си!
    И пак добронамерен съвет:
    Не употребявай думата ПИЧ пред някой турско говорещ човек, защото е доста обидна и може да си вкараш сериозен автогол!
    Или ако обобщим специално за теб... употребата на думи и термини значението на които всъщност не знаеш е силно рисково! Риска е да се изложиш и да съсипеш авторитета който може да си градил да кажем няколко месеца (или да кажем с над 1000 постинга)!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Току що го направи! И то е защото употребяваш думи значението на които не знаеш! Позволявам си да ти говоря на ТИ, тъй като явно въпреки "образованието" ти ще трябва да те "светна", че човек трябва да се образова и в някой по-ранни години от живота си!
    И пак добронамерен съвет:
    Не употребявай думата ПИЧ пред някой турско говорещ човек, защото е доста обидна и може да си вкараш сериозен автогол!
    Или ако обобщим специално за теб... употребата на думи и термини значението на които всъщност не знаеш е силно рисково! Риска е да се изложиш и да съсипеш авторитета който може да си градил да кажем няколко месеца (или да кажем с над 1000 постинга)!
    Аз не съм длъжен да знам какво означава на турски. За мен значението на "пич" е съвсем от добрата страна на нещата. То и на български много чужди думи означават лоши неща, но незнанието на събеседника ми не трябва да ме обижда. Ти сега се заяждаш нещо, незнайно защо. Тук пишем на български. Не на турски. Ти ако искаш да ти говорят на турски бегом обратно в Турция. Тук сме България и говорим на български. А ти със сигурност знаеш какво е значението на "пич" в България. Така, че ще си позволя тоя път да бъда груб наистина, така както ти се отнасяш към мен. Като не ти харесва как пиша и се правиш на по-умен зашо не си мълчиш а тръгваш да се заяждаш?
    Last edited by oem; 01-10-2008 at 13:45.

  15. #30
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Току що го направи! И то е защото употребяваш думи значението на които не знаеш! Позволявам си да ти говоря на ТИ, тъй като явно въпреки "образованието" ти ще трябва да те "светна", че човек трябва да се образова и в някой по-ранни години от живота си!
    И пак добронамерен съвет:
    Не употребявай думата ПИЧ пред някой турско говорещ човек, защото е доста обидна и може да си вкараш сериозен автогол!
    Или ако обобщим специално за теб... употребата на думи и термини значението на които всъщност не знаеш е силно рисково! Риска е да се изложиш и да съсипеш авторитета който може да си градил да кажем няколко месеца (или да кажем с над 1000 постинга)!
    Абе какви са тези отклонения от темата няма ли да се намеси някой. Това е технически раздел не морално-етичен чат на ортодоксални възпитаници на елитни младежки гимназии. Много ми дреме на някой турчин какво ще му стане като му кажа ПИЧ. Аз не бих се обидил от това независимо, че добре знам, какво означава. Давайте за болтовете, защото ми стана интересно.
    Last edited by Susscrofa; 03-10-2008 at 16:56.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •