Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Една 75-ца

  1. #16
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Хмммм...., никой ли не може да помогне колеги?!
    Да не съм разсърдил някого? Знам ли и аз...

  2. #17
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колегата
    гумените тампони на карбураторите щом са напукани бъди сигурен, че смуче въздух през цепките. Дори и да изглежда, че спуканото е само от вън налага се подмяна. Предполагам твоите са от по-новият модел, който се намира сравнително лесно. Трите тампона - средния двоен и двата крайни единични бяха към 130 лв, ако не греша. Един съвет от мен. Не дей да пестиш пари по тази кола като цяло! В частност при тези тампони, подмяната с чисто нови с правилните гарнитури меко казано преобразява колата. Двигателя заработва по съвсем нов различен и то правилен начин.
    Не дей да си мислиш, че ще постигнеш някакъв ефект с подлепване, мазане, силикониране и т.н. Пробвал съм - не става.
    Много важно за продължителен живот на тампоните на карбураторите е малкото кръгло тампонче, в долния край на щангата, която се захваща за дясната конзола за тампона на мотора. Когато това тампонче се скапе карбураторите увисват и напъват тампоните надолу. Горещо ти препоръчвам да намериш вариянт да се подмени и това тампонче и ако е от оригиналния вид трябва да се внимава да се набие правилно.
    Изпускателните колектори... още едан добре позната болка . Има вариянт за заварка, но това е чугун и първо не се заварява навсякъде после рядко се навиват да ги правят. Мен лично са ми отказвали. Най-вероятно ще успееш да намериш къде да ти ги заварят, но най-добре е да си намериш втора употреба читави.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #18
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Първо, благодаря за отговора Венци! А незнам с кои тампони съм защото съм със жулиетов колектор(този на който водата не монава между колектора и главата, а по отделна магистрала отгоре). Имам и другия колектор ако това има значение за храненето на двг (съмнява ме ,но...) , сложих жулиетовия защото ми харесва как изглежда, а и всичката тази вода, която се "разхожда" над всукателните портове, както е при по-новия колектор нещо не ми се нрави.

  4. #19
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default


  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    3x3=9,6x6=mercedes
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  6. #21
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Колега, ако са износени щифтовете на пантите трябва да си направиш при стругар нови по-лесния вариант: горните панти се запъват по диагонал с крик хидравличен може и крик от москвич слага се тръба,целта е пантата да отиде напред към калника и да повдигне вратата,запъва се в пантата,която е на колоната а не на вратата има и по лесен вариант: 5кг чук и здраво желязо се удря пак нам посока към калника в хоризонтална посока друг вариант : двама хващате здраво вратата и я напъвате нагоре.М-у другото ако има възможност да разхлабите горната панта и там може да мръдне малко (ако има достъп до болтовете). УСПЕХ!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  7. #22
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    За стругар принципно не ми е проблем, но аз ги огледах и щифтовете и имат един прорезкойто ми изглежда особен и немога даси представя точно как ще се направи и дали е важен чак толкова. Колкото до направата не съм сигурен дали не са се износили и самите панти, защото като ги чукнах надолу за да застанат на неизносената си част и ги поразтворих през тоси процеп такаче да се поразшири диаметъра доста се пооправи но пак си иска шамарче...

    А за тампоните на карбураторите, така и не разбрах имат ли разлика тези за по-стария колектор ще бъда много благодарен на всеки който може да ми помогне щото като търсих по каталозите ми излизат 5 вида

  8. #23
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Някой с идея за тампоните, че я сглобявам вече?

  9. #24
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Тампоните имат разлика за новия и стария колектор. Горещо ти препоръчвам да си върнеш новия колектор и да си купиш от тампоните за него, тъй като за него се намират. Между другото има една разлика "горе" при термостата и ми е интересно как си успял да сложиш стария колектор на новата глава. Не че е невъзможно, но как го направи? Или е си наливал вода след като го сложи. Освен това новите тампони имат стойка за за жилото за газта. Старите нямат. Ти как реши този проблем?
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #25
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Амииии, знам я аз разликата в една издатина на главата, обаче беше играл флекса по нея още от предишния собственик и проблемът беше 0 (нула) , а иначе не съм наливал ама го оглеждах много добре и си залепна идеално, а за привода, тъй като стария двг беше жулиетов, отново стария собственик се беше погрижил да създаде привод с електрожена, такаче проблеми почти никакви, освен по тампоните и ускорителните помпи, които бяха като лейки. А между другото като гледах в онлайн каталога на една фирма имаше и жулиетови тампони или поне така пишеше...

  11. #26
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    И аз така си мислех веднъж, че проблема ми е 0 и като налях водата се оказа друго. Формата на фланеца горе при термостата е различна нещо не си го представям без наваряване с аргон да мине. все пак може и да греша.
    Освен това щангичката на карбураторите за която се закача жилото не можеше да прави пълен ход със старите тампони и тогава в стремежа си на всяка цена да ползвам старата глава със старите фланец и тампони с новите карбуратори с жило имаше яко дялкане на тампоните с флекса.
    Last edited by Venci; 06-12-2008 at 23:22.
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #27
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Хмммм.... аз я запалих вече веднъж преди да сваля главата със стария колектор и си сипах вода... ще погледна пак обаче. За къде точно около термостата говориш, защото според мен, проблемът е в една (съвсем умишлено направена за да не става стария колектор) издатина, която е плътна и при мен изпилена, след като стегнах колектора за главата, си залепна и нямаше проблеми, а приводчето е заварявано и преправяно на 100 места (добре че не се вижда, че е много грозно)

  13. #28
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Here we go again, сега с ново 20. Имам едно питане към знаещите и можещите - става ли изпускателен колектор от 1.8 и 2.0 на 1.6? Според мен няма защо да не става, но все пак да си попитам да няма ексцесии
    И още едно питане - молба, към всеки който има желание и възможност да помогне, тука от няколко дни издирвам точното приспособление за сваляне на клапани, че моите са си за напасване и така и така главата е долу, та да ги направя овреме. Паста си взех само трябва да ги сваля с нещо и респектвно после да ги кача де.
    А двигателчето си бръмна много добре още със зле клапаните да не говорим ако ги направя...
    Ще съм супер благодарен на всеки, който ми помогне, нали го правя и аз за бабата.

  14. #29
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колекторите са взаимо заменяеми, стига да не са от туин спарк. Точното приспособление за клапаните се нарича "Скоба за клапани" . Има ги по магазините се продават. Аз моята съм си я правил сам - не е голяма философия.
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #30
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Да знам, че се казва скоба, но от кои магазини се копуват принципно. И все пак ако някой има желание да ми услужи с една за случая ще съм благодарен.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •