Results 1 to 15 of 15

Thread: Питане за осветление на таблото...

  1. #1
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default Питане за осветление на таблото...

    Днес ми беше първата вечер с Алфа-та и забелязох , че осветлението на таблото е под всякаква критика . Врътките за парното , бутончетата за стъклата и т.н. са супер , но в самото табло едва се виждат някакви проблясъци ... Искам да попитам лесно ли се достигат крушките за евентуална подмяна Какво ще ме посъветвате ? Извинявам се ако има подобна тема ...

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by alfapz View Post
    Днес ми беше първата вечер с Алфа-та и забелязох , че осветлението на таблото е под всякаква критика . Врътките за парното , бутончетата за стъклата и т.н. са супер , но в самото табло едва се виждат някакви проблясъци ... Искам да попитам лесно ли се достигат крушките за евентуална подмяна Какво ще ме посъветвате ? Извинявам се ако има подобна тема ...
    сваляш си таблото и си ги сменяш мисля че бяха 7 таблото се сваля като развиеш двете болтчета на пласмасата пред самото табло намират се в горния краи ще ги видиш с шесограм са номера не помня после леко я подхващаш и я вадиш и на самото табло се виждат в четерите края по едно болтче пак с шестограм и вадиш таблото откачаш буксите от двете страни и си сменяш крушките

  3. #3
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    1) A алфата е...
    2) Пробва ли да си регулираш силата на осветлението?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  4. #4
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    1) A алфата е...
    2) Пробва ли да си регулираш силата на осветлението?
    Алфата е 146 96г, 1.3 Boxer ... А да попитам - от къде става този регулаж ?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by alfapz View Post
    Алфата е 146 96г, 1.3 Boxer ... А да попитам - от къде става този регулаж ?
    ами 146 няма такъв реглаж за таблото или поне моята няма

  6. #6
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    За туй питам ква е колата. На 156 има. За 146 не знам.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  7. #7
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default

    Тая пластмаса нещо ми се опъва ... Махнах болтовете , клати се доста , но имам чувството че ако я опъна повече - ще се счупи ... Иначе се виждат въпросните 7 болта отвътре ...
    Last edited by alfapz; 19-09-2008 at 15:26.
    Хиляда триста петдесет и един кубически сантиметра сърце ...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by alfapz View Post
    Тая пластмаса нещо ми се опъва ... Махнах болтовете , клати се доста , но имам чувството че ако я опъна повече - ще се счупи ... Иначе се виждат въпросните 7 болта отвътре ...
    ми така е малко се опъва гледаи да не я счупиш а колкото до 7-те болта неса 7 а 4

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by alfapz View Post
    Тая пластмаса нещо ми се опъва ... Махнах болтовете , клати се доста , но имам чувството че ако я опъна повече - ще се счупи ... Иначе се виждат въпросните 7 болта отвътре ...
    ми така е малко се опъва гледаи да не я счупиш а колкото до 7-те болта неса 7 а 4 крушкте са 7

  10. #10
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by alfapz View Post
    Тая пластмаса нещо ми се опъва ... Махнах болтовете , клати се доста , но имам чувството че ако я опъна повече - ще се счупи ... Иначе се виждат въпросните 7 болта отвътре ...
    Свали волана в най-долна позиция и оттам мое да бръкнеш за скобите дето държат тая шибана пластмаса.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    14

    Default

    Здравейте, от скоро и аз се сдобих с една 156-ца.При мен осветлението на таблото е ок, но врътките за климатроника и вентилатора...нищо не се вижда вечер, ако не е пуснат климата и тогава светят само малките лампички, знаете ги Не съм виждал друга алфа 156 отвътре на тъмно, но съм сигурен, че не трябва да е така, а ако това е нормалното положение...доста тъпо.Ако някой знае нещо да каже плс!

  12. #12
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Искаш ли да позная че не си ползвал търсачката? Тоя линк е пускан супурнайсе пъти сигурно:
    http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr...solebulbs.html
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  13. #13
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default

    Оправих таблото ... Вече свети като пушка
    Хиляда триста петдесет и един кубически сантиметра сърце ...

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    14

    Default

    Мерси за линка. През почивните дни бях малко извън София и няма как да не минеш през дупки по пътя, та по едно време светна, но пак изгасна, ще видя какво ще излезне. Благодаря още веднъж!

  15. #15
    Младши алфист lada2105's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    България
    Posts
    5

    Default

    Здравейте колеги.Аз имам питане как се разглабят врътките за степените на парното и климатроника и дали на алфа 146 трябва да светят,защото при мен нещат.Още нещо-сложих газов инжекцион STAG 200 и изтеглих програмата за реглаж ама незнам от къде да намеря кабел за да я вържа към компа.Мерси.
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 07.2000г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •