Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Хидравлична течност смяна!?

  1. #31
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Много добра тема,добре че сте я направили sticky да стои най-отпред,че и аз днеска реших да си прегледам нивата на течностите (доколкото знам кое къде се гледа и как трябва да изглежда).Та забелязах,че нивото на хидравличната течност ми е доооста под минимума-ако съм разбрал кое е минимума де.Нали точно под капачката на разширителния съд има една лепенка и пише "MAX" със стрелка нагоре и на същата лепенка,която е не повече от 1.5 см широка пише "MIN" със стрелка надолу.Т.е. излиза,че долния край на лепенката е минималното ниво,но ми се струва много малък толеранс това-това са не повече от 100-на грама течност....а моята е мнооого надолу-отива към дъното на разширителния съд.За цвета й да не говорим-струва ми се,че аз досега истинско черно не бях виждал

  2. #32
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Ами малко малко колко да е малко 100мл. при случай че системата събира не повече от 700-800мл.
    Щом ти е черна не е зле да я смениш а и ако искаш дори може да си промиеш системата.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  3. #33
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    А един въпрос-за марките на маслата...По изискванията на Алфа хидравличното масло трябва да е Tutela GI A,обаче дали това е в действителност най-доброто...Щото и масло на двигател трябва да сменям и не знам дали да купувам препоръчваната Selenia 20k за Алфа Ромео или да се насочвам към нещо друго.Доста хора пишат,че Селения вече не се правели в Италия,че били смъкнали качеството и препоръчват други масла.Та като цяло въпросът ми е-да следвам ли препоръките на Алфа от преди 20 години или има и по-добри и подходящи масла в момента?Въпросът ми важи и за маслото на скоростната кутия.

  4. #34
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Ми за маслата на мотора има много растягани локуми из форума. Аз на моя двигател си му сипвам TUTELA 10W40 и да ти кажа до сега не се е оплакала милата.
    За хидравликата пак използвах TUTELA GI A, тъй като то ми се видя приемливо като цена, а и си е италиянско (нещо в което силно се съмнявам).

    PS. Ако можеш да си позволиш по-качествени продукти......по-добре.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  5. #35
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами поръчах сиTutela GI A от AXM,утре ще я получа,дано ми стигне точно един литър...ще пиша дали има разлика във волана

  6. #36
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ще стигне - с 500ml си правиш промивка на системата, и останалите ги наливаш на чисто
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #37
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Ще стигне - с 500ml си правиш промивка на системата, и останалите ги наливаш на чисто
    Утре само да е хубаво времето лягам под нея и почвам да я бъзикам по ерогенните зони

  8. #38
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Еми днеска извърших криво-ляво процедурата по смяна на хидравличното масло.Не можах да намеря пробка,от която се източва системата-явно не съм знаел къде да гледам...затова с риск да сгреша откачих единия от маркучите,влизащи в разширителния съд (тънкия маркуч-мисля,че той връща масло от системата към разширителния съд). Източих с въртене на волана при спрян мотор около 300-400 грама черно гадно масло....Налях новото и долях два пъти-събра около 550 грама от новото масло.Воланът омекна неимоверно.След като поработи малко помпата (която издаваше доста жаловит звук докато се обезвъздуши) явно новото масло се омеша с останало в системата старо,щото волана се втвърди съвсем леко,но пак е доста по-лек от преди.А маслото в разширителния съд мигновено си стана черно и гадно като преди Явно не съм успял да източа всичкото старо масло.Явно ще трябва да се повтаря процедурата пак

  9. #39
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Еми днеска извърших криво-ляво процедурата по смяна на хидравличното масло.Не можах да намеря пробка,от която се източва системата-явно не съм знаел къде да гледам...затова с риск да сгреша откачих единия от маркучите,влизащи в разширителния съд (тънкия маркуч-мисля,че той връща масло от системата към разширителния съд). Източих с въртене на волана при спрян мотор около 300-400 грама черно гадно масло....Налях новото и долях два пъти-събра около 550 грама от новото масло.Воланът омекна неимоверно.След като поработи малко помпата (която издаваше доста жаловит звук докато се обезвъздуши) явно новото масло се омеша с останало в системата старо,щото волана се втвърди съвсем леко,но пак е доста по-лек от преди.А маслото в разширителния съд мигновено си стана черно и гадно като преди Явно не съм успял да източа всичкото старо масло.Явно ще трябва да се повтаря процедурата пак
    Няма нужда да търсиш пробка, защото-няма1
    След седмица направи същата процедура отново
    успех
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  10. #40
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    А другия вариант (пак след седмица) е да вдигнеш колата на подемник (или на канал да влезе), и да откачиш маркуча от хидравличната рейка - от там със сигурност изтича много по-качествено старото масло, и излизат много повече ла*на.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #41
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    А другия вариант (пак след седмица) е да вдигнеш колата на подемник (или на канал да влезе), и да откачиш маркуча от хидравличната рейка - от там със сигурност изтича много по-качествено старото масло, и излизат много повече ла*на.
    Абе аз това се опитах да направя-качих я на нещо като канал (две бетонни плочи с дупка между тях ) гледах,кьорах се,не видях къде е долния край на тоя маркуч,но явно толкова съм гледал...Следващият път ще го оправя както трябва. Поне огледах колата отдолу и даже разбрах горе-долу кво виждам Видях,че меката връзка е направена на твърда връзка -играли са заварки,но изглежда направено кадърно и се надявам да няма някоя шупла,от която да дърпа въздух.Благодаря ви за съветите!

    Edit:
    Сега като мисля,мисля,се сещам за една идея как по-добре да стане промивката.Тънкият маркуч,който влиза в разширителния съд е всъщност маркуча,който връща хидравлично масло от рейката,а дебелият е от разширителния съд към хидравличната помпа.Мисля,че промивката трябва да стане по следния начин:откачаме тънкия маркуч,провесваме го надолу и източваме колкото може от старото масло с въртене на волана на място.Така обаче е ясно,че почти половината от старото масло остава вътре в системата.За да го изкараме напълно още от първия път,вместо да закачаме маркуча обратно и тогава да пълним,запушваме дупката му на разширителния съд и наливаме новото масло отгоре.Почваме да въртим волана и да доливаме ново масло като оставяме маркуча да си виси докато от него не потече ново масло,след което чак закачаме маркуча обратно.Според мен така новото масло би трябвало да изтика всичкото старо и да промием и допълним системата с минимално смесване на ново и старо масло и минимална загуба на ново.
    Last edited by Dimicha; 20-03-2011 at 21:39.

  12. #42
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    здравейте колеги. Преди няколко дни сменя рейката и налях и ново масло. Уж обезвъздушихме системата,но като работи на място колата се чува лек шум ( нещо като виене) и воланът е доста по твърд от преди. Ако някой има идея от какво може да е нека я сподели .
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #43
    Младши алфист Kriss_155's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Toledo, Spain
    Posts
    15

    Default

    Здравейте кoлеги, имам следния прoблем. Излизам тази сутрин за рабoта, и гледам пoд лява предна гума, катo засъхналo петнo oт хидравличo маслo. Пoгледнах пoд кoлата, и цялата лява част беше измърлянаа в хидравличнoтo маслo.. а вoлана при въртене вие та се къса. Мoже ли да ме напътите, къде да гледам, да пипна.. маркуч ли е спукан някъде oт къде идва тoзи маркуч и т.н.. Да не е нещo пo-сериoзнo че в мoмента нямам финансите да купувам нoви части.
    Благoдаря ви.

  14. #44
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Kriss_155 View Post
    Здравейте кoлеги, имам следния прoблем. Излизам тази сутрин за рабoта, и гледам пoд лява предна гума, катo засъхналo петнo oт хидравличo маслo. Пoгледнах пoд кoлата, и цялата лява част беше измърлянаа в хидравличнoтo маслo.. а вoлана при въртене вие та се къса. Мoже ли да ме напътите, къде да гледам, да пипна.. маркуч ли е спукан някъде oт къде идва тoзи маркуч и т.н.. Да не е нещo пo-сериoзнo че в мoмента нямам финансите да купувам нoви части.
    Благoдаря ви.
    Обърни особенно внимание на тънкия мъркуч които се връща горе в казана!!! Без хидравлична течност вообще недеи да я караш (ако неискаш и помпа да сменяш де)...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #45
    Младши алфист Kriss_155's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Toledo, Spain
    Posts
    15

    Default

    Не не , самo катo чуя вoлана как вие и страх ме хваща! Оставам я и ще се завирам пoд нея, данo е да е тoзи марцкуч кoйтo каза ти.
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark Sport 129cv

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •