Results 1 to 12 of 12

Thread: 1.9 JTD второ поколение Common Rail, надежност и поддръжка.

  1. #1

    Default 1.9 JTD второ поколение Common Rail, надежност и поддръжка.

    Здравейте колеги. Право на въпроса, загледал съм се по Alfa Romeo GT с двигателя 1.9 JTD 150 к.с. Както може да се предположи гледам за втора употреба автомобил и ме тормози въпроса с надежноста на двигателя както и поддръжката му.
    Тук се сещам че в едно от ревютата които четох се споменаваше че таблото е прекалено пластмасово. Някой с по- преки наблюдения ?
    Знам къде съм попаднал и знам че всички тук са фенове на марката но съм сигурен че ще има обективни мнения като цяло за модела GT.

    П.П. Карам Rover поне за сега.

  2. #2

    Default

    На БМВ Х6 таблото е от същата материя, с тази разлика, че по-скърцва и страшно много си личи евтинита имитация на махагон.

    Надежност на JTD двигателя, това ви е най-малката грижа.

    Поддръжката му е....смяна на ремъци и ролки около 500лв това се прави веднъж на 100 000км.

    Турбото ако е в добро състояние и се грижите за него, ще изкара живота на колата.

    помпа високо налягане на толкова "нова" също няма да създава грижи.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3

    Default

    И аз така предполагах че няма да имам проблем с този двигател, а 500 лв. учудващо добре ми се струват за смяната на ремък и ролка.
    Остана само някой ползвател на този модел да каже преки впечатления макар че с това заглавие което съм цапнал с нищо не подсказва че иде реч и за модела GT.
    KGB, мерси за одговора.

  4. #4

    Default

    Модела ГТ е базиран на платформата на 156, коята е идинтична с тази на 147 но е с по-дълго между осие.

    ГТ за мен лично е една перфектно балансирана кола, коята има достатъчно голям багажник, отпред е достатъчно широко за високи хора, отзад 2ма възрастни нямат проблем.

    В същото време колата е едно изключително красиво купе.

    Като здравина, окачването е същото на 147 и 156 може да погледнете подобни теми за тези коли.

    Относно електроника, тя е същата като на 147...тоест проблеми няма да имате.

    пс;като става въпрос за кола втора употреба, там всичко зависи от въпросната кола, в БГрия повечето коли са били тоталка някъде.
    Last edited by KGB; 25-10-2008 at 02:02.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Spawn View Post
    Здравейте колеги. Право на въпроса, загледал съм се по Alfa Romeo GT с двигателя 1.9 JTD 150 к.с. Както може да се предположи гледам за втора употреба автомобил и ме тормози въпроса с надежноста на двигателя както и поддръжката му.
    Тук се сещам че в едно от ревютата които четох се споменаваше че таблото е прекалено пластмасово. Някой с по- преки наблюдения ?
    Знам къде съм попаднал и знам че всички тук са фенове на марката но съм сигурен че ще има обективни мнения като цяло за модела GT.

    П.П. Карам Rover поне за сега.
    Quote Originally Posted by Spawn View Post
    И аз така предполагах че няма да имам проблем с този двигател, а 500 лв. учудващо добре ми се струват за смяната на ремък и ролка.
    Остана само някой ползвател на този модел да каже преки впечатления макар че с това заглавие което съм цапнал с нищо не подсказва че иде реч и за модела GT.
    KGB, мерси за одговора.
    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Модела ГТ е базиран на платформата на 156, коята е идинтична с тази на 147 но е с по-дълго между осие.

    ГТ за мен лично е една перфектно балансирана кола, коята има достатъчно голям багажник, отпред е достатъчно широко за високи хора, отзад 2ма възрастни нямат проблем.

    В същото време колата е едно изключително красиво купе.

    Като здравина, окачването е същото на 147 и 156 може да погледнете подобни теми за тези коли.

    Относно електроника, тя е същата като на 147...тоест проблеми няма да имате.

    пс;като става въпрос за кола втора употреба, там всичко зависи от въпросната кола, в БГрия повечето коли са били тоталка някъде.
    Колега Spawn аз на моята 147 и смених абсолютно всички консумативи(ремъци+ролки+филтри+водна помпа+масло Селения 10W40)+предни и задни накладки+труд 80 лв.= 510 лв. с ДДС

    Колкото до GT това според мен е 1 униклано красиво купе(отвътре и отвън), дизеловия двигател пък по технически параметри,издръжливост и икономичност сериозно си спори с дизела на BMW за 1-вото място

    GT на практика е купе версията на 147 другото им е 1 и също

    Сигурно ще се потретя, но е много важно разбирач да погледне колата и ако може да я стенднеш преди покупката!

    п.с Приятелю лично аз, не съм виждал по красиво табло от това на 147, особено с мултифункционалния волан.
    Като материали мисля, че са адски добри!

    Пожелавам ти супех при избора и запомни, че АлфаРомео е СТРАСТ !!!
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  6. #6
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Поддръжката му е....смяна на ремъци и ролки около 500лв това се прави веднъж на 100 000км.
    Колега КГБ от къде почерпи информацията за смяна на ремъците на 100 000 км.?

    До колкото съм чувал за Фиат и Алфа препоръчителния пробег за смяната на ангренажа е 60-70 000 км. заради бързото му износване....?

    Така ли е или ти имаш по-достоверна информация
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  7. #7

    Default

    Meжду бензина и дизела има доста голяма разлика!

    Погледнете в книжката на колата там всичко си пише.
    Last edited by KGB; 25-10-2008 at 17:50.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Meжду бензина и дизела има доста голяма разлика!

    Погледнете в книжката на колата там всичко си пише.
    Кой ти е говорил за бензинки бе колега КГБ

    Аз спооделям мнението на повечето майстори при които съм бил вкл. и дизелджиите, че за италианките ремъци и ролки е хубаво на 60-70 хилки да се сменят

    Жив и здрав.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #9

    Default

    Въпросните найстина са "майстори"....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Въпросните найстина са "майстори"....
    Е щом си рекъллллл.....
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #11

    Default

    Намалете си снимката от подписа!!!

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #12
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default KGB

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Намалете си снимката от подписа!!!
    Намалена е вече, но това можеше да ми го кажеш и в лично, а не всички да го четат нали?
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •