Results 1 to 13 of 13

Thread: нормално ли е 147 да яде масло??

  1. #1
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default нормално ли е 147 да яде масло??

    в неделя като се прибирах от срещата точно пред нас ми излезе следната грешка "Engine Oil Pressure Low" изгасих я запалих паркирах и на сутринта проверих маслото и беше точно на долната цицка тоест минимума а като я взех беше горе долу посредата даже малко над нея-това са около 5к километра... течове няма прегледах целия двигател но няма от ауспуха не излиза никакъв дим даже и на високи обороти... днес ходих до аутоплюс и ми казаха да мина след два дни и щели да ми сменят маслото с лъки моли с добавки за да компенсират износването... дайте мнения от какво може да е и какво да правя
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  2. #2
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    С какво масло беше до сега? И яко ли я ръчкаш колата?
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mik mik View Post
    в неделя като се прибирах от срещата точно пред нас ми излезе следната грешка "Engine Oil Pressure Low" изгасих я запалих паркирах и на сутринта проверих маслото и беше точно на долната цицка тоест минимума а като я взех беше горе долу посредата даже малко над нея-това са около 5к километра... течове няма прегледах целия двигател но няма от ауспуха не излиза никакъв дим даже и на високи обороти... днес ходих до аутоплюс и ми казаха да мина след два дни и щели да ми сменят маслото с лъки моли с добавки за да компенсират износването... дайте мнения от какво може да е и какво да правя
    абе това е според мен не за нивото на маслото ами за налягането - т.е. или е под минимума или имаш грижа май по маслена помпа или филтър ли .... хубаво е някой дето познава 147-цата като модел да я види.
    Отделно за нивото на маслото е хубаво винаги на едно и също място да го проверяваш - за да е вярно сравнението ти.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    днес я покарах пак и нямаше проблеми но нещо не ми е като хората не върви както си вървеше преди... ще я водя на доктор в други ден просто исках да знам ако някой има такъв проблем да каже какво да правя и да не земат да ме излъжат нещо в сервиза...
    иначе колата не я ръчкам много даже хич-само от време на време по малко... маслото не го знам какво е в германия го смениха преди да ни дадат колата но незнам с какво....
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  5. #5
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ми това е 200гр на 1000км- според мене е нормално за Алфа, според други колеги техните коли не близвали от смяна до смяна. Първо смени маслото с ново /Селения за Алфа, Селения Рейсинг, Agip/.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  6. #6
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    И при мен яде масло което е нормално за този двигател,за 10 000км съм долял 500гр.което е много добре.Така че не въобще не се притеснявай и я закарай на диагностика да ти проверят какви грешки е дала.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  7. #7
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Възможно е да ти изписва този надпис, ако за момент е влязла в ниски обороти, т.е. ако е била пред загасване. При мен винаги го изписва, когато заради ГИ мотора изгасва. Например при преминаване от бенз на газ, ако спирам в този момент понякога загасва и изписва точно този надпис, но двг не спира заради ниското налягане на маслото, а заради газта и това винаги създава условия за ниско налягане на маслото. Т.е. ако е това - на колата й няма нищо.
    Аз моята я взех с ниво на маслото доста под минимума (без датчика за налягането да се включва). Причината да го харчи беше, че предния собственик е карал по 20к. км. Сега го сменям на 10к. км. и след всяка смяна двг. харчи все по-малко, като първите 5000 км. не го пипа изобщо. При 20к. км. с едно и също масло в двг се натрупват разни мизерии, сепаратора се запушва и разхода на масло се качва. Аз така си го обяснявам.

  8. #8
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Възможно е да ти изписва този надпис, ако за момент е влязла в ниски обороти, т.е. ако е била пред загасване. При мен винаги го изписва, когато заради ГИ мотора изгасва. Например при преминаване от бенз на газ, ако спирам в този момент понякога загасва и изписва точно този надпис, но двг не спира заради ниското налягане на маслото, а заради газта и това винаги създава условия за ниско налягане на маслото. Т.е. ако е това - на колата й няма нищо.
    Аз моята я взех с ниво на маслото доста под минимума (без датчика за налягането да се включва). Причината да го харчи беше, че предния собственик е карал по 20к. км. Сега го сменям на 10к. км. и след всяка смяна двг. харчи все по-малко, като първите 5000 км. не го пипа изобщо. При 20к. км. с едно и също масло в двг се натрупват разни мизерии, сепаратора се запушва и разхода на масло се качва. Аз така си го обяснявам.
    мда точно в такъв момент ми излезе съобщението бях на 2ра и спирах като се оглеждах за свободно място да паркирам и колата претрепна и изключи от скорост но двигателя остана да работи изгасих го за малко запалих паркирах и от тогава не съм я мърдал.
    Значи маслото ще бъде Селения но какво предложете кое е най добро мисля си за Селения рейсинг
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  9. #9
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Точно за 2.0ТС го дават като заместител на Селения Рейсинга, особено ако обичаш високите обороти
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #10

    Default

    Хубаво масло за Алфа е Кастрол 10W-60.Пълна синтетика и самите италианци във фирмения сервиз в Германия ми го препоръчаха.В България струва 36 лв.за 1 литър.

  11. #11
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    мда ама те искат да ми слагат Лъки Моли я кажете нещо за него....бива ли или пак ще си го груха
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Савов View Post
    Хубаво масло за Алфа е Кастрол 10W-60.Пълна синтетика и самите италианци във фирмения сервиз в Германия ми го препоръчаха.В България струва 36 лв.за 1 литър.
    Карал съм с Кастрол 10w40 и цената му е такава за 4 литра (поне за мен). Маслото никак не е лошо, даже лично аз не виждам много голяма файда от Селения 20К (макар да карам предимно с него).

    Quote Originally Posted by niki-25 View Post
    И при мен яде масло което е нормално за този двигател,за 10 000км съм долял 500гр.което е много добре.Така че не въобще не се притеснявай и я закарай на диагностика да ти проверят какви грешки е дала.
    Нормално е да гори толкова, моята дава разход от смяна до смяна (под 10 000 к.м.) от максимума до минимуума на пръчката (не знам колко е точно, но е в пърядъка на 300-400 м.л.).

    макс-мин е 1 литър
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  13. #13
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    смених маслото днес с Селения 20к колата се държи перфектно няма проблеми
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •