Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: GTV tspark - разход на масло

  1. #16
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: ие

    Quote Originally Posted by tenekiaman
    след сваляне на картера,почистване на слепващата към двигателя повърхност и слагане на нов силикон ми харчи за момента половин литър на около 6000 км
    ама съм сложил и тая руската добавка
    Чисти ли сепаратора в капака на клапаните?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    70

    Default re

    ми не, не знаех за това нещо,ще го споделя в сервиза дето я поддържат,но останах с впечатление че тази манипулация се прави на двигатели с нагар получен от несменяне на масло,мойта за радост такъв няма ама не е зле да се направи и тва
    GTV 2.0 TS - dead
    156 2.4 JTD - dead
    147 1.6 TS - dead
    BMW 520 E39 - live

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    pirdop
    Posts
    41

    Default

    Колеги нека ви кажа на какво попаднах онзи ден в сервизната книжка на моето ГТВ, в нея пише че е вазможно да изхарчи до 1 литър масло на всеки 1000 километра взависимост от начина на каране и експлоатация, и препоръчителна смяна на масло между 5000-6000км Така че не вярвайте на хора дето казват че колата им не харчи масло. Тъй като се бях оплашил че ми гори много масло и се поразрових тук там и накрая намерих каквото ми трябваше таке че сега съм спокоен. А аз я надувам моята доста сериозно и литър не ми гори но към 700-800 грама си ги лапа.
    Alfa Romeo GTV-2.0T.S.-155hp
    Alfa Romeo 156-1.6T.S.-120hp

  4. #19

    Default ЕЛА НИ ВИЖТЕ В СС

    ПРИЯТЕЛИ НА АЛФА РОМЕО В ЕДИН РЕД ИСКАМ ДА ВИ РАЗКАЖА МОЯТА ИСТОРИЯ .МОЖЕ ДА НЕ Е МНОГО ПРИЯТНА НО ВСЕ ПАК :
    ПРЕДИ 9 МЕСЕЦА ЗАКУПИХ GTV 2.0TS ОТ ИТАЛИЯ!!!НЯМА ДА ГОВОРЯ ЗА ПОДДРЪЖКАТА КОЯТО Е ПРАВЕНА ПО НЕЯ ЗАЩОТО Е НУЛЕВА!!!предишния собственик е едно момче което почина от трудова злополука!!!!МИР НА ПАМЕТТА МУ!!!!
    ЗА НЕЩАСТИЕ ГТВ-то попадна в ръцете на най-големия дивак(прахосник) Александър - моя милост , КОЙТО РЕШИ ЧЕ КОЛАТА МОЖЕ ДА ИЗВЪРШВА ДЕЙНОСТИ СВЪРЗАНИ С ОРАН И ОБРАБОТКА НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ с 200 км)ч !!!!!!ЗА
    ЩАСТИЕ СЪМ ЖИВ КАКТО И другите 2 коли участници в мероприятието организирано от пропускане на челен удар ,заден удар , удар в тир , мантинела и ЗА ЩАСТИЕ НИВА ОТ НИЩОТО !!!!!!!!
    ЖИВ СЪМ И ЩЕ НАПРАВЯ ТАЗИ АЛФА разминала се само с леко осукване и разбито окачване!!!но Я КАРАМ ОТ 5 месеца така!!!да не говорим за маслото (ПОСЛЕДНО СМЕНЯНО НА 107000 , сега ми е на 149000) - ПАК ДА КАЖА 2.0 ТС ГТВ
    ИЗДЪРЖА МОТОРА НА КАКВИ ЛИ НЕ ЕКШЪНИ!!!!!!!СПОКО!!!!
    АКО АЗ НЕ СЪМ Я ТЕСТВАЛ КАКТО ТРЯБВА --------който там.....да ми каже!!!!!!!!!!!!!
    дрифтове, въртели,гонки спирачки(А И ИМАМ СКЪСАН КАБЕЛ НА ПРЕДЕН ЛЯВ ABS)
    ЕБАЛ СЪМ Я В ГЪЗА ТАЯ АЛФА!!!!!!!!!
    ФЕН СЪМ НА СЕАТ , НО СЕ ВЛЮБИХ В АЛФА РОМЕО!!!!!!!!!

  5. #20
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default Re: ЕЛА НИ ВИЖТЕ В СС

    Quote Originally Posted by FAFKO
    ПРИЯТЕЛИ НА АЛФА РОМЕО В ЕДИН РЕД ИСКАМ ДА ВИ РАЗКАЖА МОЯТА ИСТОРИЯ .МОЖЕ ДА НЕ Е МНОГО ПРИЯТНА НО ВСЕ ПАК :
    ПРЕДИ 9 МЕСЕЦА ЗАКУПИХ GTV 2.0TS ОТ ИТАЛИЯ!!!НЯМА ДА ГОВОРЯ ЗА ПОДДРЪЖКАТА КОЯТО Е ПРАВЕНА ПО НЕЯ ЗАЩОТО Е НУЛЕВА!!!предишния собственик е едно момче което почина от трудова злополука!!!!МИР НА ПАМЕТТА МУ!!!!
    ЗА НЕЩАСТИЕ ГТВ-то попадна в ръцете на най-големия дивак(прахосник) Александър - моя милост , КОЙТО РЕШИ ЧЕ КОЛАТА МОЖЕ ДА ИЗВЪРШВА ДЕЙНОСТИ СВЪРЗАНИ С ОРАН И ОБРАБОТКА НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ с 200 км)ч !!!!!!ЗА
    ЩАСТИЕ СЪМ ЖИВ КАКТО И другите 2 коли участници в мероприятието организирано от пропускане на челен удар ,заден удар , удар в тир , мантинела и ЗА ЩАСТИЕ НИВА ОТ НИЩОТО !!!!!!!!
    ЖИВ СЪМ И ЩЕ НАПРАВЯ ТАЗИ АЛФА разминала се само с леко осукване и разбито окачване!!!но Я КАРАМ ОТ 5 месеца така!!!да не говорим за маслото (ПОСЛЕДНО СМЕНЯНО НА 107000 , сега ми е на 149000) - ПАК ДА КАЖА 2.0 ТС ГТВ
    ИЗДЪРЖА МОТОРА НА КАКВИ ЛИ НЕ ЕКШЪНИ!!!!!!!СПОКО!!!!
    АКО АЗ НЕ СЪМ Я ТЕСТВАЛ КАКТО ТРЯБВА --------който там.....да ми каже!!!!!!!!!!!!!
    дрифтове, въртели,гонки спирачки(А И ИМАМ СКЪСАН КАБЕЛ НА ПРЕДЕН ЛЯВ ABS)
    ЕБАЛ СЪМ Я В ГЪЗА ТАЯ АЛФА!!!!!!!!!
    ФЕН СЪМ НА СЕАТ , НО СЕ ВЛЮБИХ В АЛФА РОМЕО!!!!!!!!!
    Дали да плачеш, дали да се смееш... хубаво е, че не си се появил в пресата, в графа "жертви на войната по пътищата".
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  6. #21
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default Re: ЕЛА НИ ВИЖТЕ В СС

    Quote Originally Posted by FAFKO
    ПРИЯТЕЛИ НА АЛФА РОМЕО В ЕДИН РЕД ИСКАМ ДА ВИ РАЗКАЖА МОЯТА ИСТОРИЯ .МОЖЕ ДА НЕ Е МНОГО ПРИЯТНА НО ВСЕ ПАК :
    ПРЕДИ 9 МЕСЕЦА ЗАКУПИХ GTV 2.0TS ОТ ИТАЛИЯ!!!НЯМА ДА ГОВОРЯ ЗА ПОДДРЪЖКАТА КОЯТО Е ПРАВЕНА ПО НЕЯ ЗАЩОТО Е НУЛЕВА!!!предишния собственик е едно момче което почина от трудова злополука!!!!МИР НА ПАМЕТТА МУ!!!!
    ЗА НЕЩАСТИЕ ГТВ-то попадна в ръцете на най-големия дивак(прахосник) Александър - моя милост , КОЙТО РЕШИ ЧЕ КОЛАТА МОЖЕ ДА ИЗВЪРШВА ДЕЙНОСТИ СВЪРЗАНИ С ОРАН И ОБРАБОТКА НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ с 200 км)ч !!!!!!ЗА
    ЩАСТИЕ СЪМ ЖИВ КАКТО И другите 2 коли участници в мероприятието организирано от пропускане на челен удар ,заден удар , удар в тир , мантинела и ЗА ЩАСТИЕ НИВА ОТ НИЩОТО !!!!!!!!
    ЖИВ СЪМ И ЩЕ НАПРАВЯ ТАЗИ АЛФА разминала се само с леко осукване и разбито окачване!!!но Я КАРАМ ОТ 5 месеца така!!!да не говорим за маслото (ПОСЛЕДНО СМЕНЯНО НА 107000 , сега ми е на 149000) - ПАК ДА КАЖА 2.0 ТС ГТВ
    ИЗДЪРЖА МОТОРА НА КАКВИ ЛИ НЕ ЕКШЪНИ!!!!!!!СПОКО!!!!
    АКО АЗ НЕ СЪМ Я ТЕСТВАЛ КАКТО ТРЯБВА --------който там.....да ми каже!!!!!!!!!!!!!
    дрифтове, въртели,гонки спирачки(А И ИМАМ СКЪСАН КАБЕЛ НА ПРЕДЕН ЛЯВ ABS)
    ЕБАЛ СЪМ Я В ГЪЗА ТАЯ АЛФА!!!!!!!!!
    ФЕН СЪМ НА СЕАТ , НО СЕ ВЛЮБИХ В АЛФА РОМЕО!!!!!!!!!
    Ехххх късметлии - ние треперим по нашите и пак нещо все капризничат.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #22

    Default re

    Благодаря приятели на АЛФА ---------БОГ ДА Е С НАС И ДА ПОДСКАЗВА НА ДРУГИТЕ ЧЕ ВСЕ НЯКОЯ АЛФА ЩЕ ГИ ЗАСТИГНЕ НА ДЪЛГИ!!!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •