Results 1 to 9 of 9

Thread: Дайте съвет за джанти...

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Дайте съвет за джанти...

    Здравейте колеги,

    Интересува ме на алфа 147 какви са максимално допустимите размери на гумите съответно при 16-ки и 17ки.(да не опират)

    Питам не заради друго, ами защото в момента карам на 195/60/15 и имам чувството че има една педя разстояние от гумата до калника. Много грозно седи...Като БЪГИ съм

    Искам да "запълня" така да се каже този "луфт" с някакви по-големи джанти. НО тук идва проблемът с нашите родни пътища и дупки...Затова кое според вас е най-доброто съотношение между "външен вид" / "здрави джанти, гуми и окачване"?!??

    Замислям се за някакви 16-ки с по-висока гума може би? Но сърцето ( и Алфата ) си иска 17ки

    Кажете какво да правя?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    аз карам с 16" 205/55.
    колата ми е снижена с 30мм.

    според мен тоя размер гуми/жанти е баланса между визия и здравия разум предвид пътищата ни. Да не говорим, че тоя размер гуми е доста масов и съответно евтин.
    Last edited by vladu; 16-09-2008 at 09:32.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  3. #3
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Отрицателните страни на големите джанти респ. гуми:
    - вдигат разхода, но тези които са със 17-ки не им дреме
    - натоварват окачването
    - доста по-скъпи гуми
    - с 1,6 двигател, може да усетиш загуба на мощността
    - за дупките и нископрофилните гуми няма какво да се коментира. Те са си част от нашето ежедневие....
    Като положителни страни не могат да се изброят толкова много, но за сметка на това компенсират и надделяват при избора. Като си видиш колата с едни такива джанти и ще забравиш гореспоменатото.
    За размер на гуми ти препоръчвам да видиш в техническите характеристики на колата.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  4. #4
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Аз също карам с 16-ки и смятам,че ти трябват и на теб такива.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  5. #5
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    16 е най добрия вариянт според мен,а може и нещо да направиш с височината на колата си,но не слагай големи гуми,най-много 55

  6. #6
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    16ки по принцип е доста добър вариянт но със 17-18 седи неземно ти трябва да си решиш според бюджета и нашите дупки ъъъ пътища аз съм с 215/45/R17 така я купих и с чисто нови гуми но като стане въпрос за смяна ще ми се доплаче
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  7. #7
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by vladu View Post
    аз карам с 16" 205/55.
    колата ми е снижена с 30мм.

    според мен тоя размер гуми/жанти е баланса между визия и здравия разум предвид пътищата ни. Да не говорим, че тоя размер гуми е доста масов и съответно евтин.
    Аз карам със същия размер (той е и по книжка) на 156 и също мисля, че е това е разумен баланс. Няма никави минуси, в сравнение със зимните ми 15-ки. За 17 цола май са много ниски за БГ-то, пък и джантите трябва да се съобразяват с размера на колата, за да има добър оптичен ефект. 147 не е особено голяма...

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Имам наблюдения как седят 17ки и 15ки на 147-цата...До сега не съм срещал колега на 16ки, за да преценя дали ще надделее разума или сърцето

    На 17ки почти всеки ден гледам една готина Алфа 147(тъмна на цвят), която се подвизава в квартала до Кино АРЕНА ЗАПАД...Страшно и седят. Ако колегата с въпросната кола чете в момента...нека пусне едно ЛС във форума, и ако желае да се срещнем на по бира/кафе , за да сподели впечатления от возията, колко гуми е жертвал по Софийските кратери итн Ще бъде полезно за мен при избора

    За разхода мисля че ще качи около 1 литър най-много...Ама аз така или иначе като гледам как давам по 50лв за бензин на 2 дена, май ще минавам на ГИ за мое огромно съжаление така че...

    По-скоро търся визия, отколкото високите скорости, така че и да се спъне малко няма да е проблем за мен...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    започва да се пристрастява Jivko_Kolev's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    43

    Default

    Максималния размер за 147 е 17" 215/45 .Поне в страницата на алфа ромео не предлагат по големи джанти за 147-цата като аксесоар. Иначе аз съм със 17" ... верно малко твърдо вози но се свиква. Незнам другите колеги какви ядове берат по дупките с тяхните джанти ... но в мойте съм се убедил че са много здрави в какви ями съм влизал !!! и даже не се кривят ... но едната джанта е 550 лева. (който не вярва справка в Маргела). Ако търсиш визия взимай 17-ки . Ако имаш проблеми с кръста си вземи 16-и .
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S 120 h.p. 17" Arcasting Shark

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •