Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: оптичен тунинг за 156 - къде???

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default оптичен тунинг за 156 - къде???

    Колеги, дайте няколко съвета къде е най - добре /и на приемливи цени естествено/ да се направят спойлери на броните и прагове?

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    ами колегата Алфа 156 я беше правил неговата в Сиги Тунинг мисля ?

    и беше станала доста добре

    другия вариант е Зендер пакети и други такива оригинални неща, които обаче си струват парите...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3

    Default

    Другия вариант е да си ги поръчаме от Италия...и аз мисля да си порачам един спойлер.

    В Пловдив са правили две 147 по копие на италиански тунинг фирми, но и цените са им били същите или малко по-високи от колко на италянските оргинали.

    За твоята една предна броня тип ГТА мисля, че ще е напълно достатачно и едни прагове.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Братле аз моята съм я правил в Toyaga но там е доста скъпичко. Пълен оптичен тунинг излиза около 5500 лв.
    156 V6 turbo

  5. #5

    Default

    в тойожката за 5500лв. и витло от хиликоптер ли слагат.

    Предна броня,Задна броня,прагове и заден споилер...от реномирани фирми за тунинг на Алфа излизат около 2000лв.

    Тия дни ще дам и всичките линкове...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Братле, ще ме извиняваш, обаче коя от тия брони е по-добра от моята "тояжка"?
    156 V6 turbo

  8. #8
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Ами общо взето...всяка една!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Ами общо взето...всяка една!

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default Е

    те тва е сайта за тебе :

    http://www.alfa-romeo-tuning.com/


  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Братлета не се палете толкова, всичко е въпрос на вкус. Добре, а как тогава мога да си купя решетка на Camoa от сайта?Ако знаете как драснете по-долу.
    156 V6 turbo

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by nkn66
    Братлета не се палете толкова, всичко е въпрос на вкус. Добре, а как тогава мога да си купя решетка на Camoa от сайта?Ако знаете как драснете по-долу.
    Ти говориш за дизайна....там вече всеки сам си преценява. Аз имах в предвид качеството на изработката...не сме се разбрали май...както и да е.

    За поръчка трябва да намериш някой, който да ги донесе от италия в повечето случеи.

    В БГрия някой предлагаше споилерите на Кадамаро...погледни в продава

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    Абе... не става само въпрос за качеството на изработката
    Когато говорим за дизайн, това че всеки си има вкус е не повече от 10 % истина. Защото си има все пак някакви общоприети норми за визия, които не могат да са нарушени и нещото да е красиво.
    Ако разглеждаме една жена , има няколко параметъра, с които трябва да се съгласим - не по-ниска от 175 см; красива, лъскава коса, изящни, не твърде широки рамене; дълга шия; високи скули, съразмерен, стегнат бюст; тънка талия; повдигнат и стегнат задник; дълги бедра; красиви прасци и малки изящно оформени ходила... и сега всички ние в един глас ( И НА ВИСОКИ ТОКОВЕ!) Нали!?
    А това все пак е жена... оценяваме я ние - мъжете - не само от естетическа, но и от сексуална гледна точка... а това позволява известни отклонения от стандарта.
    А при вещите (колите) преценяваме всичко само от естетическа гледна точка, където отклонения са по-малко възможни.
    Не искам да обиждам приятеля с тунинга на "Тояга", но... развалили са ти страничната линия на автомобила, развалили са ти предния изглед (колата е станала по-трудно разпознаваема отпред като марка, не като модел) - идеята на Алфа от последната моделна гама насам, е да се постига посредством емблемата асоциация с болид от Ф1; твоята предизвиква асоциация с болид от Рали шампионата; синьото по определение пасва на сиво, но не и на сив металик или поне не в твоя случай; и като цяло колата изглежда по-груба и недодялана, някак недовършена... някак пипана от не когото трябва.
    Наистина не ми се сърди, но... е така и много сериозно си мисля, че когато си искрен със себе си... също имаш съмнения по тези въпроси. Това, което най-вероятно те спира да го признаеш дори пред себе си, са 5 500 - те лева. Признавам - основателна причина!
    Wherever You Go, Leave Behind Your Mark!

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default A

    наистина някой знае ли дали се предлагат броните на Кадамуро в БГ, защото напролет смятам да си поръчам една???

    Другият въпрос по-сложният, е дали в БГ имате инфо и познати, които могат да направят сравнително евтино копие на въпросната броня, защото струва малко над 1000 лв и ако недай си боже я трясна някъде

  15. #15
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Vallsport-Plovdiv

    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •