Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73

Thread: как да сваля конзолата

  1. #46
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Ако нямаш железни нерви, по добре не пипай нищо!Това е моя съвет. Накратко процедурата,ако се наложи на някой да има г/ представа,в какво се забърква.Централната конзола на парното се сваля лесно.До лостчето за чистачките има една тапичка,като е извадиш развиваш 1 болт с кръстата отверка.После се свалят врътките на парното с клещи,под врътките има 2 болчета,който се развиват.После се откача леко кората,която се намира отдясно на централната конзола(над жабката до Еарбега,ако има такъв) тя е на щипки и под нея има болт.После с лек напън се сваля конзолата,защото има една щипка под тапичката на първия болт.Там има 2 лампички за осветлението на парното.Долната част където е пепелника и аварийните с копчетата за багажника и халогените се маха като се развият двата болта вътре в пепелника.След като се развият с дърпане излизат двете заедно.Откачат се буксите на запалката и се изважда лампичката на пепелника и лампичката на запалката,която е над буксата.Панела с датчиците за вратите и часовника е на щипки и излиза с дърпане.Отзад също има букси,които се откачат.Панела пада нацяло и на него има лампичка за часовника.Има няколко болчета и вътре са лампичките на копчетата за аварийните и т.н..Мисля че бях изчерпателен.Снимков матерял нямам.Втори път не се захващам,защото ми скъса нервите.
    Last edited by zaryto; 23-10-2008 at 02:43.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  2. #47

    Default

    Най-после и ти успя да се справиш със всичко Аз бих казъл че свалянето е трудно само пърият път, защото не знаеш как точно трябва да го направиш. Аз вчера много бързо разкачих всико, а първият път си играх и ми идваше да заритам колата Само трябва да се внимава със щипките иначе не е сложно
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  3. #48
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това на zaryto е за боксерите. иначе ако знаете каква простотия е свалянето на корите на вратите още по зле е

  4. #49
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Не само на боксерите,а на всички преди фейслефта..
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    varna/sofia
    Posts
    61

    Default табло

    някой може ли да ми покаже какви са лампичките които се сменят на конзолата
    ALFA ROMEO 145 1.6 16V TS

  6. #51
    Триколка
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    обикновенна крушка за табло ...

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by kajoooo View Post
    някой може ли да ми покаже какви са лампичките които се сменят на конзолата
    http://www.wjjeeps.com/lamps/74_103.jpg ето какво представляват, има и диодни за табло ама не ти ги препоръчвам, защото няма кой знае какъв ефект.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    varna/sofia
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    http://www.wjjeeps.com/lamps/74_103.jpg ето какво представляват, има и диодни за табло ама не ти ги препоръчвам, защото няма кой знае какъв ефект.
    мерси много за инфото.тия дни ще ги сменя
    ALFA ROMEO 145 1.6 16V TS

  9. #54
    Младши алфист joy78's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Usa
    Posts
    5

    Default

    Първо трябва да свалиш ето таэи кора и раэивате болчето(сн1)
    После таэи и също раэвивате болчето(сн2)
    Врътките се свалят с парцалче и клещи эа да не се нараняват.
    Тука се раэвиват теэи болчета(сн3)
    Тука сащо(сн4)
    Следва пепелника(сн5,6,7)
    Като иэвадите кутията на пепелника има още два болта(сн8
    Сега иэтегляте конэолата към Вас но внимателно эа да не скъсате някоя от буксите.
    Раэкачате ги и вече сте стигнали до крушките
    Успех
    Last edited by joy78; 30-03-2013 at 10:39.

  10. #55

    Default

    Ето и видео точно как става цялата процедура

    Видео 1
    Видео 2
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  11. #56
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Да попитам има ли някой,който е свалял централната конзола и десният му панел е без airbag,т.е е от една цяла част?Това нещо нямам идея как се сваля.Лявото излезна много лесно,пепелникът също не срещнах трудности с него,врътките само средната малко заяжда,но ще се приборя и с нея,но този панел от дясно не ми идва на ум как да го сваля
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  12. #57

    Default

    Колега при мен е със цялата част, нямам airbag. Цялата кора е на щипчици и като отвориш десната врата от страни трябва да има една рапитка, отвиваш я нея и внимателно започваш да я откачаш щипка по щипка. Първия път ми беше трудно, защото незнаех точно как, ама вече немам ядове Само внимавай ако напъваш много да не я счупиш кората, че е доста извита и крехка. От ляво се застъпва със конзолата трябва да напънеш леко на ляво и да я откачиш останалото е лесно Успех
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  13. #58
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Колега при мен е със цялата част, нямам airbag. Цялата кора е на щипчици и като отвориш десната врата от страни трябва да има една рапитка, отвиваш я нея и внимателно започваш да я откачаш щипка по щипка. Първия път ми беше трудно, защото незнаех точно как, ама вече немам ядове Само внимавай ако напъваш много да не я счупиш кората, че е доста извита и крехка. От ляво се застъпва със конзолата трябва да напънеш леко на ляво и да я откачиш останалото е лесно Успех
    Много благодаря за съвета,колега! Стана работата,точно по този начин. Смених всички крушчици и вече всичко свети по централната конзола.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    samokov
    Posts
    67

    Default

    колеги,при мен проблема е 4е двете кру6ки горе на вратките са здрави,оба4е светят когато си изкат,свти малко после изгасне,другите не6та работят,,от какво мойе да е проблема,има ли букси някаде,наватре в конзолата,
    alfa romeo 145 1.6 t.s.
    alfa romeo alfeta gtv 2000

  15. #60

    Default

    Сигурно не правят хубав контакт, за друго не се сещам. Пробвай да смениш крушките или виж дали са вкарани хубаво, че аз като сложих диодни по същия начин ми стана и за това си сложих обикновенни.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •