Results 1 to 15 of 15

Thread: Прекъснат лентов кабел на Airbag! Може би...

  1. #1

    Default Прекъснат лентов кабел на Airbag! Може би...

    Здравейте. Преди известно време ми изчезнаха късите и дългите светлени едновременно. Габаритите и халогените си работеха. Проблемът беше в нагоряла клема на лоста за вкл/изкл на фаровете. При свалянето на волана се констатира, че еърбегът си е на место, не е гърмял, но буксата му е откачена и на нейно място е закачено съпротивление!!! Обясниха ми че най-вероятно лентовият кабел е бил прекъснат и за да не се сменя, е закачено съпротивление със същата стойност, което имитира наличие на такъв и лъже централата и лампата за проверка на еърбега. Предстои ми закупуване на лентов кабел. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем. Дайте предложения.
    Last edited by Pepo; 22-10-2008 at 13:41.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  2. #2
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    незнам,но е добре да си проверим балоните,че да не патим после...

  3. #3

    Default

    Проблемът е решен. Купих си серпантината от автоморга - 100 лв. На вид изгледа различно от старата (виж снимките), но просто е модифицирана - свалиха ми я от 156-ца с по-висока година на производсто. Вчера монтирах и засега няма проблем. Препоръчаха ми да мина някъде на тестер, за да проверят дали има регистрирани грешки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails old clock spring.jpg   new clock spring.jpg  
    Last edited by Pepo; 22-10-2008 at 13:44.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    А някой знае ли къде се минава на преглед на Airbag, и да ти сложат лепенка като на технически преглед - със следващ месец и година за проверка
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  5. #5
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Проблемът е решен. Купих си кутя с лентов кабел за еърбега от автоморга - 100 лв. Вчера го монтирах и засега няма проблем. Препоръчаха ми да мина някъде на тестер, за да проверят дали няма регистрирани грешки.
    Ako има грешка ще ти светне Бальона,а на тестера може да ти покаже само записаните грешки в паметта.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    А някой знае ли къде се минава на преглед на Airbag, и да ти сложат лепенка като на технически преглед - със следващ месец и година за проверка
    Знам. АутоИталия
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  7. #7
    Alfa Mania BGSpider's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    19

    Default

    Здравей колега,

    Може ли да обясниш как се сваля волана. Страх ме е да опитвам за да не прецакам нещо Airbag-a. Благодаря Предварително
    Alfa 156 1.9 JTD 2002 Distinctive
    Alfa 155 1.7 TS - ex

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by BGSpider View Post
    Здравей колега,

    Може ли да обясниш как се сваля волана. Страх ме е да опитвам за да не прецакам нещо Airbag-a. Благодаря Предварително
    Изключваш акумулатора за 10 минути и чак тогава почваш интервенцията. Гумите трябва да си напред и волана в централно положение. Отвиваш болтовете на еърбега и след това внимателно му откачаш буксата. Гайката на волана е веднага под еърбега. Може да има капачка върху нея. Махаш капачката и отвиваш. Принципно не е сложно просто гледай да си откачил акумулатора иначе ще ти запише грешка в еърбега.

  9. #9
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Не е нужно да откача акумулатора. Само трябва да се внимава да не даде на контакт докато е откачена буксата на еърбега.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    А някой знае ли къде се минава на преглед на Airbag, и да ти сложат лепенка като на технически преглед - със следващ месец и година за проверка
    Па на моята има лепенка с преглед от 2006-та. Кога трябва да минавам пак?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Аз пък подочух ,че на 10 години трябва да се сменят флаконите дето надуват възглавниците ??
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Скопје, Makedoniјa
    Age
    42
    Posts
    30

    Default светнат червен сигнал кој ти боде в очите

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Ako има грешка ще ти светне Бальона,а на тестера може да ти покаже само записаните грешки в паметта.
    А ако ти е светнат червената сиаличка за аирбега на таблото след си карал колата през дупки на птја, и сега каково треба да на правам за да се загаси тази крушка оти ме дразни кога то карам си колата

  13. #13
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by slavco_156 View Post
    А ако ти е светнат червената сиаличка за аирбега на таблото след си карал колата през дупки на птја, и сега каково треба да на правам за да се загаси тази крушка оти ме дразни кога то карам си колата
    виж под пасажерската седалка има една букса дето била за еърбега,при мен се беше разкачила и ми светеше лампата,но незнам дали няма да трябва да ходиш на диагностика да изчистят грешката(ако има такава) аз за това разкачане разбрах по време на диагностиката...

  14. #14
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Винаги се записва грешка. Чисти се при диагностика
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  15. #15
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Па на моята има лепенка с преглед от 2006-та. Кога трябва да минавам пак?
    На моята врата има лепенка, replace gas generator 12.2008.Колата ми е произведена 12.1998.И както пише колегата mochko1 вероятно на десет години трябва да се сменят флаконите, които надуват възглавниците.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •