Results 1 to 5 of 5

Thread: следене на горивните процес

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default следене на горивните процес

    Искам да си монтирам в купето датчик за следене на горивния процес. На пръв поглед съм на мнение, че един датчик следящ ламбдата ще е ОК. Така ще знам всеки момент какво става.

    Решил съм да взема сигнала от ЕКЮ-то.

    Споделете ако някой си е слагал нещо за следене на газовете или нещо друго.


  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    А каква е точно идеята ти, защо искаш да гледаш горивния процес
    Ти ще гледаш някакви стойности и толкоз. Дори и да ги видиш ще ти трябва време да ги калкулираш, за да разбереш дали всичко е ОК, а това в движение трудно би станало.
    Аз си следя горивния процес много просто Поразтривам и буталата, спирам, свалям свещите
    и гледам (какво виждам и аз незнам де, но ... ) Друг показател е ауспуха. Но като се има предвид какви боклучиви горива ни продават, не можеш да си извадиш правилна преценка
    За какво се е***т сондите като дойдат колите в БГ Защото в бензина има всякакви горими вещества

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Основно искам датчик за количеството въздух и гориво, т.е кога ми е бедна и кога сместта ми е богата. Продават се доста.


  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy
    Основно искам датчик за количеството въздух и гориво, т.е кога ми е бедна и кога сместта ми е богата. Продават се доста.
    Да но са доста трудни за разчитане, общо взето информативно са ОК.

    Ако искаш обаче да следиш прецизно горенето ти трябва широкобандова ламбда сонда

    П.С. Jorko разполага с това което ти искаш да сложиш в неговото уно нека сподели впечатления. Или ако не види темата му пусни ЛС
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Говорим за същото нещо!


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •