Page 68 of 81 FirstFirst ... 1858666768697078 ... LastLast
Results 1,006 to 1,020 of 1213

Thread: Почна се!

  1. #1006
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    37
    Posts
    1,686

    Default

    ами добре даже съм разглабял кутията и всичко вътре е наред смисъл няма блокирали части даже сменях всички семеринги и двата бронзови пръстена сичко е направено по учебник ама тя и преди разглабянето пак си беше така
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  2. #1007
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Двете следи при рязък старт с отворен диференциал са от:

    1) правия волан при потеглянето
    2) приблизително еднаквото сцепление на двете задвижващи гуми в момента на потеглянето
    3) многото въртящ момент от ДВГ-то при рязкото потегляне
    * 3-те условия трябва едновременно да са изпълнени

    С отворен диф при опит за рязко потегляне с едната гума на асфалт, а с другата на лед, потегляне не се осъществява.

    Ей пичове, щях да забравя... http://www.youtube.com/watch?v=yYAw79386WI ...37-ма година

    П.П: Колегите с 33 4х4 минават отвсякъде, а колегите с интеграле трансмисия печелят шампионати
    Last edited by mitaka_cs; 28-01-2012 at 23:20.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  3. #1008
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    секси, колата е на един булевард на който трудно ще сваля колелото без да бъда блъснат/прегазен/убит и е 20 под нулата с вятъра ... така че, ако обичаш ела да ми я завиеш

    мисля да обезопася полуоската и с предно дясно двигателно колело да се дотътря до каналче на топло
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  4. #1009
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Тишо, забрави да кажеш какво лепило за резби ползваш. предполагам че е ВЮРТ.
    Крис, обади се на някой френд с въже.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #1010
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Крис, на тоя клип 155-цата след рампата се движи само по инерция и стънтмена и да дава газ ще върти само гумата без сцепление (при теб левия фланец на скоротите без полуоска), ма не пречи да пробваш, ако някак обезопасиш откачената.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #1011
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    37
    Posts
    1,686

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Тишо, забрави да кажеш какво лепило за резби ползваш. предполагам че е ВЮРТ.
    Крис, обади се на някой френд с въже.
    Ако бях казал марката сега и Бончо щеше да е писал в темата

    п.с. точно с ВИУРТ си лепих болтовете аз
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  7. #1012
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Такива лепила има на Вюрт, Локтайт, Лики моли и още няколко фирми.
    На цвят, мирис и вкус си приличат доста, защото са по принцип едно и също.
    Има обаче за много неща: за резби, против саморазвиване; за резби-като уплътнение; за обиране на луфт при разбити легла и оси на лагери, за уплътнение на прецизни повърхности и пр.
    Трябва да четете добре какво пише на тубичката, защото класическото лепило за резби, колкото и твърдо да е, като го нагрееш до 150 градуса омеква и болта се развива нормално.
    Тия за лагерите, както и херметиците, като ги нагрееш, още повече се втвърдяват и нямат отвиване.
    Така, че: умната
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #1013
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Вие ме убихте с тия полуоски. Аз Никога не съм ползвал лепило за резби при стягане на полуоската и никога не е падала полуоска, нито на моя кола, нито на клиентска. Кво става и как става не знам.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #1014
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Вие ме убихте с тия полуоски. Аз Никога не съм ползвал лепило за резби при стягане на полуоската и никога не е падала полуоска, нито на моя кола, нито на клиентска. Кво става и как става не знам.
    Ей сега ще те светна, как става!
    Вариянт едно:
    Сваля, келеша полуоските, но не почиства шестограма на болтовете преди да ги отвие. После, като повлече в главата, няма как да го стегне добре.
    Вариянт две:
    Шестограма или лимбуса му е къс, а гореупоменатия не е научен от баща му нито да се напъва, нито да си сложи удължител и болта си остава хлабав
    Вариянт три:
    Взима нашия герой полуоската както си е с калта и тогава както и да я стяга, тя след известно време ще изхвърли боклука и пак ще се окаже , че е хлабава.
    Вариянт четри:
    Комбинация от горните!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #1015
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ей сега ще те светна, как става!
    Вариянт едно:
    Сваля, келеша полуоските, но не почиства шестограма на болтовете преди да ги отвие. После, като повлече в главата, няма как да го стегне добре.
    Вариянт две:
    Шестограма или лимбуса му е къс, а гореупоменатия не е научен от баща му нито да се напъва, нито да си сложи удължител и болта си остава хлабав
    Вариянт три:
    Взима нашия герой полуоската както си е с калта и тогава както и да я стяга, тя след известно време ще изхвърли боклука и пак ще се окаже , че е хлабава.
    Вариянт четри:
    Комбинация от горните!
    Ясно. Аз най-често работя с пневматичен гайковерт.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #1016
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    37
    Posts
    1,686

    Default

    Бате Иво вярваш ли никога не съм допускал нощо от гореспоменатото понеже съм така да се каже леко махнат и даже винаги съм бил един такъв дет къса резбите а за мрасотията съм научен че на чисто се рабооти наи добре и с каквото и да се занимавам го почиствам много добре с препарати или каквото е нужно и за всеки случеи го минавам с мокра кърпичка
    незнам с тез полуоски винаги съм имал проблеми
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  12. #1017
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ами отговора е много прост.
    Тоя преди тебе нещо е сгрешил.
    Такъв проблем с отвиване на болтовете на вътрешното каре съм имал с едно Поло преди двайсетина години.
    Оказа се, че тоя преди мене е сменил болтовете. Те бяха 6.8, тоест меки. С такива не може да стегнеш полуоски.
    Другото е, че може да са повлекли резбите.
    За това аз съм много против завиването с гайковерт на каквото и да било по колата.
    Много малко са хората, които го използват само за фиксиране, а после на ръка да дозатегнат, колкото трябва.
    Боби не го слушай, какви ти ги говори!
    Гледал съм го. Той си врътка с гайковера, ама никога не го слага на макс.
    За отвиване- отвивай колкото ти душа иска.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #1018
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    И на мен ми се е откачала полуоска откъм скоростите когато карах 33, но след като я стегнах както трябва забравих за нея. Момчета трябва яко стягане и повече няма проблеми. Винтовете са високоякостни и със ситна резба, лепило никога не ми се е налагало да ползвам .
    На 75та винтовете са същите, но с 10 мм по-дълги, дори и с големия мотор никога не е имало помен от саморазвиване. И аз ги тряскам с гайковърта, няма проблеми с това като свикнеш да работиш с този инструмент можеш да се ориентираш по звука кое колко е стегнато. Същото като при набиване на лагери, когато е до долу сменя звука
    А това за двете следи при потегляне, според мен е защото е много лека колата такова нещо като полу-шпер няма , все едно малко бременна жена
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #1019
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    Аве шофера ако му е тежък крака и някос от изброените по-горните причини е в сила се наблюдава явлението "аве ти ли лашна полуоската----- ми не -------споглеждане и общ коментар------ тоя как е карал така!" Обаче на мен ми се е случвало само на преднярки! И определено съм с 8 раце, преди разхлабване на вапросните шестограми или каквато е главата да има освен почистване и леко причукване със саветника да се знае ,че всичко е влезнало до край и където трябва!
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  15. #1020
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тая история е стандартна. от много завиване и развиване на резбата и се такова мамата и винтовете се саморазвиват. лечението е по-дълги винтове и гайки отзад.
    точка

Page 68 of 81 FirstFirst ... 1858666768697078 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •