Results 1 to 12 of 12

Thread: Не ми държат задните спирачки

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Не ми държат задните спирачки

    Здравейте,

    става въпрос за 145, боксер с дискови задни спирачки. Преди известно време установих че задните ми спирачки не държат добре. Обезвъздушавахме - резултат няма. Накладките са добре, защото ръчната държи перфектно. Има ли си представа някой от къде ще да е проблема. Или не обезвъздушаваме правилно, или пък проблема идва от другаде.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    ами източи спирачната течност и налей нова и обезвъздуши тогава ако си доливал само има вероятност старата да е запушила някоя тръба и за това да не държат незнам да ли щее от това но се надявам да помогне
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  3. #3
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    като обезваздушаваш има ли налягане силно ли тече или капе ??? може да е помпа ,АБС ,клеясали буталца, запушена система. Даи малко повече инфо да ти помогнем
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Има един регулатор за спирачното усилие на задните спирачки при натоварена/празна кола. Най-вероятно е от това.
    Дали може да се махне и да се сложи прост тройник не знам. Някой ако знае да казва, че и на мен ми е интересно.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    И при мен го има тоя момент с кофти спирачките . Замислям се дали не е от помпата
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    като обезваздушаваш има ли налягане силно ли тече или капе ??? може да е помпа ,АБС ,клеясали буталца, запушена система. Даи малко повече инфо да ти помогнем
    Налягането си е нормално при обезвъздушаване. Течността си излиза, балончета обаче не излизат. Което ме навява на мисълта че проблема е или в помпата или във нещо друго. Буталцата не са клеясали, а и едва ли и на двете едновременно ще клеясат и еднакво ще държат.

    Интересно е на какви кръгове е спирачната система. Предполагам преден и заден, защото предните си държат идеално.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Има един регулатор за спирачното усилие на задните спирачки при натоварена/празна кола. Най-вероятно е от това.
    Дали може да се махне и да се сложи прост тройник не знам. Някой ако знае да казва, че и на мен ми е интересно.
    На този разпределител с времето му клеясва щифта, който регулира задното усилие и блокира. В 99% от случаите, колата не е натоварена и блокира в такова положение, че усилието на задните колела е минимално. Имаше тема в 155 раздела, където след смяна на дискове и накладки не можех да обезвъздуша като хората и той се оказа причинителя (има и снимки). Може да се махне и да се сложи четворник (в случая), но опасността за се увъртиш и размажеш, при рязко използване на спирачките в завой, е реална.

    Ето и въпросният пост в темата (пооправих само връзките към снимките, че се бяха разместили):
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...565#post236565
    Last edited by TRENDi; 08-09-2008 at 11:36.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Аз само да уточня нещо. Ръчната не е ли с отделни накладки, както при някои други марки коли? Защото колегата съди, че накладките са му ок по това.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Аз само да уточня нещо. Ръчната не е ли с отделни накладки, както при някои други марки коли? Защото колегата съди, че накладките са му ок по това.
    Накладките са си едни и същи и за ръчна и за нормални спирачки. Това е и за барабанните и за дисковите спирачки на колите
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  10. #10
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    На този разпределител с времето му клеясва щифта, който регулира задното усилие и блокира. В 99% от случаите, колата не е натоварена и блокира в такова положение, че усилието на задните колела е минимално. Имаше тема в 155 раздела, където след смяна на дискове и накладки не можех да обезвъздуша като хората и той се оказа причинителя (има и снимки). Може да се махне и да се сложи четворник (в случая), но опасността за се увъртиш и размажеш, при рязко използване на спирачките в завой, е реална.

    Ето и въпросният пост в темата (пооправих само връзките към снимките, че се бяха разместили):
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...565#post236565
    Май и мен ме чака такава процедура. Добре си го описал, но снимки не видях. Ако имаш някоя ще е чудесно!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #11
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Май и мен ме чака такава процедура. Добре си го описал, но снимки не видях. Ако имаш някоя ще е чудесно!
    Снимките в поста са като линкове - сега ще ги "боядисам", че не се различават от стандартния текст...готово...
    Last edited by TRENDi; 08-09-2008 at 18:07.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Оууу мерси
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •