Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: най после драг :)

  1. #1

    Default най после драг :)

    И ,ето за пръв път и аз да се обидя на хората ,които с тея BMW та са най-най- страшни.
    Случката се разви преди един час , на бул сливница :)
    с колегата(той ненавижда алфа) си стояхме кротко кротко и си пиехме биричка ,когато изведнъж му се роди невероятната мисъл ,че алфата ми е пълен боклук (за пореден път вече)позаяждахме се малко и на финала ще се бягаме. Тук имам пред къщата една 730 дизел 2000 година и му викам ,пали бе ем ве то и аз алфата да загрее и да тестваме колите.(тая седмица апропо я продавам). Ама в момента имам и още една седмица оставена на отговорно пазене - 725 ТДС 1996 година ,решихме първо с нея да се пускаме. Е резултата (от раковски светофара ,до лъвов мост светофара) беше 2 коли в моя полза .На рвъщане същата работа.
    След това паля аз 730 ката , все пак 184 коня е ... загтрява колата ,пускаме се ,само половин кола бях пред него на същото трасе и в двете посоки. Естествено 730 ката на дълго ще ме отвее, на ,което се учудих ,щото с нея се връщах от морето ,ама тогава беше за дебитомер...Както и да е , факт е ,че и двете ги отнесох яко със скапаното селеспиидче и то дори с абсолютно обикновенния робот.Сега мисля нещо ъпгрейт на робота да правя ,за да ми превключва без това всичкото мислене .Както и да е колегата черпи по водка ,щото бас ,няма начин и сега ще заспя спокоен.
    По едно време така се надух ,че щях да му дам и едно ауди а8 3.3 с две турбини да се гоним(щото и то ми стои пред къщата),но прецених ,че няма смисъл да се срамувам много поскле и да ми натрива носа седмици наред

    Да не са един клас колите наистина ,но 725 е 143 коня , не много далеч от моите магарета , а другото е дори 20-25 коня повече и те компенсират килцата...

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Колега, извинявай, ма на колко бирички го писа това? Първо, говриш за гонки и доказване между несъпоставими коли. Второ, тва кой кого отвява далеч не показва коя кола е боклук и коя не е - мене някоя Астра ГСИ ще ме отвее кат л..нян вестник, ма тва не значи, че не е боклук. Трето, нали след седмица я продаваш Алфата, пък си щял да почваш подобрения по робота. Как стават тия работи?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3

    Default

    отговарям веднага, на една бира бях когато писах поста- втора недоизпита. Колата като я продавам ,както е с тая силна вълна от желаещи ,разбирам ,че освен бартер с доплащане ,няма как да стане ,затова ще си я глезя колкото искам .Дори и парктроник с дисплей на огледалото и сложих вече.То понеже търговците мислят като теб -ще я продавам за к`во да се грижа за нея,затова купуваме боклуци и трошляци. Що не ме попита ,що и смених цялата предница преди един месец?! или що и купих нов мотор , или що е с чисто нови гуми.... трябва да се грижим за колите си ,докато ги имаме,независимо че няма да са наши цял живот.
    На третия въпрос със съпоставката, да ,прав си нямат нищо общо ,аз си го и написах (мисля),не съм казал ,че бе ем ве то е боклук ,напротив ,седмицата си ме кефи много и не мога да кажа ,че е боклук ,щото и тя е моя и я продавам ,просто си почесах егото .... колегата ми ме нервира,разбираемо е ,когато някой започне да ти говори простотии за колата да се нервираш .
    за финал ,да кажа, че много исках със селеспиид да се пускам ,но тук в София явно няма желаещи.. интересно ми е до колко колите са еднакви сами по себе си .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Колата като я продавам ,както е с тая силна вълна от желаещи ,разбирам ,че освен бартер с доплащане ,няма как да стане ,затова ще си я глезя колкото искам .Дори и парктроник с дисплей на огледалото и сложих вече.То понеже търговците мислят като теб -ще я продавам за к`во да се грижа за нея,затова купуваме боклуци и трошляци.
    Бравос - аз затова съм се зарекъл повече нов внос ако не го видя да слиза от автовоза да не вземам - по добре да дам даже някой леф повече и да взема кола от някой дето я е суркал в БГ, но се е грижил за нея......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Та не ми стана ясно след кроткото пиене на бирички на колко такива сте били като сте се пускали? И то на специално обозначената и разрешена от общината и КАТ драг пистичка в градски условия (от раковски светофара ,до лъвов мост светофара)
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6

    Default

    Значи не знам четеш ли ,или просто се опитваш да се заядеш отново с мен (по -вероятно второто) ,което всъщност съвсем не ме и интересува,но в описанието мисля,че написах ,след въпроса на колегата ,на колко бирички СЪМ ПИСАЛ коментара, отговорът ми беше еднаи втора недоизпита.Ха сега отговори си сам ,на колко бири съм бил 20 минути преди това

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Въпроса ми не на колко бири си писал коментар а на колко бири си карал.
    И да прав си решил съм да се заяждам, към момента дори и не като член на администрацията на форума. Подобни мнения нямат място в този форум, ама като съм подкарал заяждането викаш сте се гонили 0-50 км или 60 или колкото е разрешено на тази отсечка ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Въпроса ми не на колко бири си писал коментар а на колко бири си карал.
    И да прав си решил съм да се заяждам, към момента дори и не като член на администрацията на форума. Подобни мнения нямат място в този форум, ама като съм подкарал заяждането викаш сте се гонили 0-50 км или 60 или колкото е разрешено на тази отсечка ?
    отново отговарям ,значи ,ако протичаше поне малко мисловен процес през достатъчно заядливото ти настроение ,щом 20 минути след въпросната гонка,съм бил на бира и и започната втора,то по време на гонката съм бил на не повече от горепосоченото количество!Следователно ,щом съм прекъснал втората в началото ,за да се натичаме ,какъв е извода една бира и току що започната втора.Ето отговора ми на първият ти въпрос.
    Относно втория ти въпрос,не мога да отговоря обективно,защото не съм си гледал скоростомера,но отново по пътя на логиката ,мисля,че повече от 60-70 не могат да се вдигнат с(тези коли) в рамките на няма и триста метраСледователно ,съвсем е възможно да съм превишил скоростта,но ,с не повече от 10-25 км.
    и като допълнение ,ще спомена ,че нямаше абсолютно никакво движение по булеварда ,просто ,защото го пуснаха оня ден и повечето грраждани и селяни не знаят ,че участъка е пуснат. Ако имаш време (днес е четвъртия ден откакто сливница функционира) ела в 22:00 ,застани на кръстовището с раковски и преброй колко коли ще минат за един светофар. Не повече от 5-6 по мои реални впечатления.
    Last edited by Stefan Caromov; 03-09-2008 at 16:43.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #9
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Не бих казал че е добра идея да се провеждат драг състезания в градски усовия независимо от часа на денонощието , да не говорим и след една и половина биричка . То героите от такива мероприятия после ги четем в новоните
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #10
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Понеже съм решил да се заяждам разстоянието по карта е 390 метра приблизително.
    А все си мисля че 156 с 2 литра двигател за 300 метра ще е твърдо над 100 км/ч ( другите 90 метра ти ги оставям за спиране)
    п.с.
    Ама тя твоята с проблемния робот викаш и 30 не може да вдигне на такава къса отсечка.
    Last edited by pr_00f; 03-09-2008 at 16:51.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #11

    Default

    не знам как го изкара 390 метра,може и да си прав, а ,ако наистина си прав ,значи може и над сто да съм вдигнал . Затова казах, че не мога обективнода кажа за показателите на скоростомера. Не мисля,че съм успял да вдигна над сто ,защото сменях приблизително на 5500 обота и една включих трета и трябваше да спирам .Ако искаш точно да кажа ,довечера ,ще си направя експеримента и ще следя скоростта..
    Колкото до робота ,не си спомням някъде да съм казал,че е проблемен. Или ти отново не си разбрал ... май май ,нервите замъгляват трезвата ти преценка

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #12
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Не бих желал да провеждаш подобни експерименти специално заради мен или пък за който и да е друг.
    п.с.
    След като си написал скапаното селеспиидче - от къде да знам за колата ли говориш като цяло или за робота.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #13

    Default

    и това не си разбрал ........ това беше самоирония,защото погледнато до тези седмици ,селеспиидчето ми е просто "скапано".Това имах предвид . А в по-горен пост(вече му изпуснах края) бях написал,че се замислям за ъпгрейд на робота,отново ,не защото селеспиидчето ми се е скапало(пепел ми на езика),а защото е от първите и след кратко проучване разбрах,че следващото поколение ,сменят много по -бързо и плавно.
    Мисля,че бях този път достатъчно простичко-ясен .
    и специално за теб колега,нищо против теб нямам ,но ти приемаш нещата адски конкретно и ,когато се неврираш,не можеш да направиш правилна асимилация на нечии думи(конкретно моите в случая)и не вадиш от текста ,подтекста..Научи се да се самоиронизираш и ще разбереш много за околните

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #14
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Thumbs down

    Аз лично не мога да възприема "неконкретен" подход когато някой ми се хвали как е станал от масата и тръгнал да си прави гонки по улиците на града посред бял ден.

    Какво вадене на думи от контекста какви 5 лева.
    Пил ли си - пил си.
    Правил ли си гонки - правил си.
    А каране в градски условия със сериозно превишена скорост - не си и чувал - сигурен съм
    Е какво повече да ти кажа. Ако не си ги правил тези неща сигурно няма и да вадя думи от контекста.
    Че и се хвалиш за капак на всичко.
    Ако ми обясниш как чувството ми за хумор и самоирония са свързани с горният разбор - еваларка.

    А и не ти е за първи път да обясняваш във форума как си карал след употерба на алкохол!!!!!!!!!!
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  15. #15
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ей, човек веднъж да се похвали и Вие да го порежете.
    Хайде стига всеки ден всеки от нас има такива инцидентни гонки по улиците на София.
    Ако поне 10% от колегите в софия караха с разрешената скорост по правилник,щеше да е добре.А такива са под 10%,.
    Не че е правилно по закон но няма нищо лошо в това,когато се прави с акъл.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •