Results 1 to 7 of 7

Thread: алфа 147 селеспийд проблем

  1. #1
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default алфа 147 селеспийд проблем

    Здравейте колеги, от скоро имам прекрасна алфа 147 2.0 селеспийд купих я от германия в отлично състояние, но по пътя насам ми направи следния проблем: на 5та скорост като качи 90 градуса като отнема газ или натисна спирачка започва да писука и ми дава проблем "selespeed system failure" но когато натисна педала се маха този проблем.... мисля си че е от маслото но пък няма логика да ми дава проблем само на тази скорост може би е от сензора.....незнам моля компетентните да се изкажат

    п.с. съжалявам ако без да искам съм пуснал повторно такава тема но прегледах всичко от търсачката и точно същия проблем не намерих...

  2. #2
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Коя година е алфата ? Защото от това което съм чел знам че преди 2001 са проблемни роботите на селеспийда.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  3. #3
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    07/2001

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    престанете вече да спрягате годината на производство със всеки проблем който се появи в кола със селеспийд система. всеки чул недочул, видял недовидял го обвинява само за да отчете присъствие във форума. селеспиидите от първо поколение дават само един проблем повече проблем- колата започва да не включва и да изключва сама от скорост.
    Колега mik nik, Проблема ти вероятно е от датчик за 5-та скорост. или от abs-то. Има връзка между ABS, скоростомер и робот. Иди на диагностика да провериш какъв проблем ти записва. За целта при диагностиката нека ти проверят въпросните системи- скорости, АБС. Това ще те ориентира накъде да тръгнеш. Виж дали проблема ти не е при определена скорост или по скоро над определена скорост.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    проблема отначало се появяваше като започне да пада под 100км/ч но след дълго каране започна и на 120 да прави проблема но не винаги иначе над 120 това го няма.
    в германия го качих на диагностика и ми казаха че имало некъв проблем който се появявал само понякога и дрън дрън неможаха да ми обяснят и те какво точно става каза че може би е сензор и веднага реши че трябва да сменя целия робот при което реших да му благодаря и да се занимавам с проблема в българия но се оказа че специално в бургас като им кажеш селеспийд те гледат като объл камък и вече незнам какво да правя.....даже и масло на робота немогат да сменят..

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    за съжаление не мога да ти препоръчам сервиз в бургас. в софия знам две места където могат да го диагностицират. вероятно е наистина да става въпрос за сензор /датчик/, но ....... "козата си сака пръч" ако идваш към софия се обади да ти кажа къде да отидеш.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    благодаря ти колега като гледам май ще трябва да се ходи към софия но няма да бъде сега на всяка цена ще се обадя

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •