Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Тряссссс! Броня за 156

  1. #1

    Default Тряссссс! Броня за 156

    Здравейте,
    днеска, както си карам аз лека заблеяно, и тряс. Ако някой знае добър сервиз за брони, където издават и фактури, нека каже. Търся да е в София, по възможност в близост до Красно село, Младост или центъра. И да е по-далече пак става.
    Благодаря ви предварително.

    Който не внимава трябва да си плаща после. Ще видим застрахователя колко ще ми изплати от фактурите. Карайте внимателно.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    брони не се възстановяват
    ако застраховатля ти каже друго те ебава
    оже само да се обядисват ако е паднала боята
    счупена /спукана е за нова
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Пиши на колегата JORDAN, той мисля че с това се занимаваше.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #4
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Сиджи тунинг знам, че правят брони и имат сервиз в Горубляне. Не съм ползвал услугите им и не мога да кажа, дали работят качествено.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  5. #5
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    брони не се възстановяват
    ако застраховатля ти каже друго те ебава
    оже само да се обядисват ако е паднала боята
    счупена /спукана е за нова
    моята като я счупих един тип я направи като нова, само да я бях и боядисъл

    П.П.: боядисах си я сам, а каското ми я платиха на пълна щета.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Колега, виж какво ти е написал застрахователя- нова или ремонт. Търтея е абсолютно прав за възстановяването. Предната броня по принцип е доста по евтина от задната. ако се касае за леки козметики- тогава я прави ако не- нова или здрава втора употреба. По принцип всички сервизи които правят брони , могат да ти дадата фактура само че въпросът е дали застрахователите ще я приемат. Добър сервиз за брони (който съм ползвал) има на свети наум (пресечката с милин камък) на него мога да ти дам телефон. друго място където правят добре брони е на симеоновско шосе преди околовръстното в дясно.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Добър сервиз за брони (който съм ползвал) има на свети наум (пресечката с милин камък)
    тия се преместиха някъде - имаш ли им новите контакти?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Default

    Застрахователя пише, че бронята е за ремонт. Така че, ако си купя нова сигурно няма да ми приемат фактурата. Единствено за смяна ми е декоративната решетка на самата броня, тази отдолу, между халогените. Бронята и по мое мнение не е за смяна, на 2-3 места е спуката и е паднала боята.

    Сервиза на Свети Наум го знам. Вчера минах от там, но единствено имаше някакви ремонтни дейности, не видях да работят.

    Повече ме претеснява предния капак, има на 2 места за лека изчукване, трябва и тенекиджия да търся.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  9. #9

    Default

    Аз се ослушвам за ефтин бояджия, че ми се бели лака на предната и задната броня, и трябва да ги понацапам, имам компресор и пищов, но нямам ноу-хауто как да ги обработя преди това, нямам и време......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    08886690858-Миро; Това е на сервиза на свети наум. в момента работят отзад в блока.

    Повече ме претеснява предния капак, има на 2 места за лека изчукване, трябва и тенекиджия да търся.
    ако попаднеш на свестен свиркай че и аз имам нужда от козметики по капака
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #11

    Default

    Днеска отидох до един сервиз "Вили дизайн", които се занимават главно със спойлери, които ми казаха, че за ремонт на бронята ще ми вземат 250 лв, а за боята след това ще стане около 500. А ако съм искам и фактура + 20% ДДС.
    Тази сума застрахователя няма да ми я плати.
    Ще отида при "Армеец", и ще поискам да си зменя начина за изплащане на сумите, от "по фактура" на "посочен от тях сервиз", нека тогава ми вземат 500 лв.

    Според вас, кой е най добрия начин за изплащане на щетите - фактура, експертна оценка или посочен от тях сервиз.

    08886690858-Миро; Това е на сервиза на свети наум. в момента работят отзад в блока.
    На Миро не съм се обаждал, минах от там и това, което пишеше на вратата беше, че сервиза се е преместил на Симеоновско шосе 138. Там са едни строителни десности в момента, но утре сигурно ще мина, да видя за какво става въпрос.

    Колата става за каране, не ми е толкова спешно. Здраве да има.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    е значи става въпрос за един и същ сервиз. инфото ми за това че работят отзад е от преди 3 месеца. при миро залепване + боя ще ти излезе сигурно около 200-250. на мен шлайфане и боя ми взе 180 лв включващи материалите. Не ти препоръчвам да ползваш фирми за тунинги защото са скъпи. Инач сега се сещам за един сервиз за брони в горубляне- преди центъра в дясно. обикновенно има спрян отпред един фиат купе зелен.
    Експертните оценки са много относително нещо. може да си на далавера но може и да ти напишат нещо от рода " боядисване-36лв"
    Last edited by fiore; 05-09-2008 at 10:08.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post

    Според вас, кой е най добрия начин за изплащане на щетите - фактура, експертна оценка или посочен от тях сервиз.
    За начина на изплащане май зависи от случая - аз като счупих броня бързах да я оправя преди да се разпилее и останалата - отидох снимаха я за каското и я оправих при някакъв тип за ~60 (по късно я боядисах сам)
    Поисках експертна оценка тъй като нямах друг избор те взеха че ми признаха ~250лв според тях това е нова броня плюс монтаж.

    Най добрия вариант ако си педантичен по отношение на колата е да ти изплатят фактурата на сервиза който ти си избрал, но щом казваш че няма да ти я осребрят може да се поинтересуваш в какви сервизи биха те пратили, защото може да те пратят при някой който да отчете дейност набързо.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar View Post
    Най добрия вариант ако си педантичен по отношение на колата е да ти изплатят фактурата на сервиза който ти си избрал, но щом казваш че няма да ти я осребрят може да се поинтересуваш в какви сервизи биха те пратили, защото може да те пратят при някой който да отчете дейност набързо.
    Бях там отново, и поисках те да ми предложат сервиз. Избрах "Лъки Джем 06" - кв. Горублене. От тях фактурата ще я признаят. Само дето трябва да изчакам до 23-ти септември за ремонта.

    Аз не искам да изкарвам пари от щетата, искам да ми платят ремонта и аз да не додавам. По експертна оценка е нож с две остриета.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  15. #15
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Бях там отново, и поисках те да ми предложат сервиз. Избрах "Лъки Джем 06" - кв. Горублене. От тях фактурата ще я признаят. Само дето трябва да изчакам до 23-ти септември за ремонта.

    Аз не искам да изкарвам пари от щетата, искам да ми платят ремонта и аз да не додавам. По експертна оценка е нож с две остриета.
    и аз не исках, просто тъй се получи.

    Успех с оправянето на бронята
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •