Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Иситнски се наслдаих на Алфа 147 1.9 JTD

  1. #1
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default Иситнски се наслдаих на Алфа 147 1.9 JTD

    Хора вчера си направих невероятна душевна чекия пояздвайки на 1 пич алфата.
    Впечатления:Неверояно ускорение!!!
    Мека и приятна хидравлика,ковящи спирачки,удобна седалка,добра (в никакъв случай твърда) возия с оглед на това, че става дума за хетчбек, не много добра задна видимост заради малкия заден прозорец.Скоростите не се включваха особено добре,но това го отдавам на износения отделящ крайно долу съединител.
    Имаше го, обаче неприятното скърцане от предното окачване, който проблем силно се надявам на моята модел 2005-та да е изгладен!
    Общо взето впечатленията ми от колата са страхотни и с огромно нетърпение очаквам моята хубавица от Германия.
    Колеги при мен думата АЛФАМАНЯК е в пълна сила!!!

    Наздраве на всички съфорумци
    Last edited by ЗМЕЯ!; 22-09-2008 at 12:29.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  2. #2
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    браво

  3. #3

    Default

    Колега, защо ме караш съвсем да си опрежа топките за дето си купих бензинка уфффффффффффффф.
    Дано да дойде момент, в който да се кача най-сетне на дизел!
    Инак успех и много безаварийни км.
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  4. #4
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Колега, защо ме караш съвсем да си опрежа топките за дето си купих бензинка уфффффффффффффф.
    Дано да дойде момент, в който да се кача най-сетне на дизел!
    Инак успех и много безаварийни км.
    Човече незнам за къв УЙ ги зимате тея бензини
    JTD-то хем харчи ДОСТА по-малко хем върви ДОСТА повече (говоря за развностойен дизелов и бензинов мотор с по 150 коня)
    Вчера се качих на една 156-ца и то комби 2.4 JTD 150 коня е тряяя да ви кажа момчета че тая кола ми взе акала
    Тръгвам си аз на 1-ва нормално тая алфа ше се чупи да върти гуми,включвам втора въртежи,включвам 3-та пак съвсем нормално тая върти гуми кат ненормална ебати колата.
    Питам пича що така тая кола постоянно върти гуми,а той ми вика, че то тва раиш'ли си е съвсем нормално за колицата и аз просто не съм и бил свикнал баси майката хора побърках се.
    Тая 156-ца на 2500 об.вдигна 120
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    бургас
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Човече незнам за къв УЙ ги зимате тея бензини
    JTD-то хем харчи ДОСТА по-малко хем върви ДОСТА повече (говоря за развностойен дизелов и бензинов мотор с по 150 коня)
    Вчера се качих на една 156-ца и то комби 2.4 JTD 150 коня е тряяя да ви кажа момчета че тая кола ми взе акала
    Тръгвам си аз на 1-ва нормално тая алфа ше се чупи да върти гуми,включвам втора въртежи,включвам 3-та пак съвсем нормално тая върти гуми кат ненормална ебати колата.
    Питам пича що така тая кола постоянно върти гуми,а той ми вика, че то тва раиш'ли си е съвсем нормално за колицата и аз просто не съм и бил свикнал баси майката хора побърках се.
    Тая 156-ца на 2500 об.вдигна 120
    виж сега, между дизел и бензин няма нищо общо - звука на бензина като го изрязваш е "уникален", много по голям кеф е да обърнеш оборотомера до 7200 об/мин отколкото до 5000. иначе и двете вдигат еднаква макс. скорост. ако мислиш че бензинката не върти гуми много се лъжеш. аз лично (2,0) съм се дърпал с 2,4 jtd на 400 м. - изпреварих го с около половин дължина.
    дизелово ферари и бензинов трактор няма нали знаеш))
    така че не е точно така както си ги мислиш нещата)
    alfa 156 '00 2.0 distinctive

  6. #6

    Default

    Ами колега взех бензин, щото тогава всички дизелови 147-ци бяха ебати цифрата на ебати километрите. Може би бях хванал кофти период, точно като започна лудницата с цените на горивата и дизелите съвсем скочиха до небесата. И тъй като много много не карам колата демек не правя огромни КМ.годишно, се реших отново на бензинка!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  7. #7

    Default

    И аз се колебаех между бензин и дизел и избрах.....пропан-бутан
    156 1.8 TS

  8. #8
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Човече незнам за къв УЙ ги зимате тея бензини
    JTD-то хем харчи ДОСТА по-малко хем върви ДОСТА повече (говоря за развностойен дизелов и бензинов мотор с по 150 коня)
    Вчера се качих на една 156-ца и то комби 2.4 JTD 150 коня е тряяя да ви кажа момчета че тая кола ми взе акала
    Тръгвам си аз на 1-ва нормално тая алфа ше се чупи да върти гуми,включвам втора въртежи,включвам 3-та пак съвсем нормално тая върти гуми кат ненормална ебати колата.
    Питам пича що така тая кола постоянно върти гуми,а той ми вика, че то тва раиш'ли си е съвсем нормално за колицата и аз просто не съм и бил свикнал баси майката хора побърках се.
    Тая 156-ца на 2500 об.вдигна 120
    Е такива коментарчета ми оправят настроението сутрин рано много. Разбираш пича, върти гуми си е е... мама.. тая кола ми скъса шортите и на 1000 оборота бех вече на 200 и отзад димна пелена и асфалта го изрових..... ееее
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  9. #9
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by fredi77 View Post
    виж сега, между дизел и бензин няма нищо общо - звука на бензина като го изрязваш е "уникален", много по голям кеф е да обърнеш оборотомера до 7200 об/мин отколкото до 5000. иначе и двете вдигат еднаква макс. скорост. ако мислиш че бензинката не върти гуми много се лъжеш. аз лично (2,0) съм се дърпал с 2,4 jtd на 400 м. - изпреварих го с около половин дължина.
    дизелово ферари и бензинов трактор няма нали знаеш))
    така че не е точно така както си ги мислиш нещата)
    Приятелю звука може да е различен на бензинката,но на нея само това и остава 1 звук
    Самия факт,че въртящия момент на съвременните дизели е 50% по-голям от на бензините ми дава уснование да си мисля кой мотор ще върви повече ти кво ще кажеш?
    Другия ми огромен аргумент както казах по-рано е че дизела ще гори 4-5 литра по-малко на 100 км от бензина.Е тва ако не са аргументи здравенце....
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Човече незнам за къв УЙ ги зимате тея бензини
    JTD-то хем харчи ДОСТА по-малко хем върви ДОСТА повече (говоря за развностойен дизелов и бензинов мотор с по 150 коня)
    Вчера се качих на една 156-ца и то комби 2.4 JTD 150 коня е тряяя да ви кажа момчета че тая кола ми взе акала
    Тръгвам си аз на 1-ва нормално тая алфа ше се чупи да върти гуми,включвам втора въртежи,включвам 3-та пак съвсем нормално тая върти гуми кат ненормална ебати колата.
    Питам пича що така тая кола постоянно върти гуми,а той ми вика, че то тва раиш'ли си е съвсем нормално за колицата и аз просто не съм и бил свикнал баси майката хора побърках се.
    Тая 156-ца на 2500 об.вдигна 120
    Тя и моята 1,9 JTD без да е 150к.с. се движи със 120км/ч на 2500 оборота
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Wink

    Само бензин
    Last edited by fred; 24-09-2008 at 19:38.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Приятелю звука може да е различен на бензинката,но на нея само това и остава 1 звук
    Самия факт,че въртящия момент на съвременните дизели е 50% по-голям от на бензините ми дава уснование да си мисля кой мотор ще върви повече ти кво ще кажеш?
    Другия ми огромен аргумент както казах по-рано е че дизела ще гори 4-5 литра по-малко на 100 км от бензина.Е тва ако не са аргументи здравенце....
    Пич добре ,че си поръчал 2005 година автомобил,и дано не ти се налага смяна на основни детайли като съединител,турбо ,дюзи,помпи..................................,та тогава ще се вкараш в размисъл кое излиза по-ефтино примерно за календарна година. Из форума има много теми за вечния спор кое е по добро бензин или дизел?,не е нужно да се исказваш крайно ,за едното или другото.Тука има заклети бензинаджии като мен ,както и такива дизелджии,кой както му е кеф,и както му отърва джоба.НЕ СРАВНЯВАЙТЕ АТМОСФЕРНИ ДВГ С ТУРБО ТАКИВА,я сложи на кантара 2.5 турбо бензин и 2.5 турбо дизел(без разхода,няма вървящи и икономични). И с кеф да си караш автомобилчето без проблеми дълги години,супер автомобилче е.

  13. #13
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Приятелю звука може да е различен на бензинката,но на нея само това и остава 1 звук
    Самия факт,че въртящия момент на съвременните дизели е 50% по-голям от на бензините ми дава уснование да си мисля кой мотор ще върви повече ти кво ще кажеш?
    Другия ми огромен аргумент както казах по-рано е че дизела ще гори 4-5 литра по-малко на 100 км от бензина.Е тва ако не са аргументи здравенце....

    Шата питам като почне да пуши като влак тогаа ко ша праиш?

    П.С.Разхода далеч не е с такава разлика
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Направо да се чуди човек защо изобщо се произвеждат бензинови автомобили...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15
    Запален алфист charmario's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Тая тема па тръгна в греховната посока. Бензинаджии и дизеларци нема да се убедят един друг никогаш. Т'ва си остава вечния спор.
    Alfa Romeo 145 Boxer 1.6 I.E. 8V 103 hp


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •