Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: ПОМОЩ!!! 156 2.0 Selespeed ми прескача 3 скорост

  1. #31

    Default ти си голема скица

    Quote Originally Posted by Sam76 View Post
    Аутоиталия- слаба вероятност да оправят каквото и да било по Селеспийда, но пък ще ти загубят времето... Нищо чудно да ти кажат и нещо от сорта: "Ами то това си е нормално за селеспийда, карай си и ела след месец, ако случайно колата не се е самоизлекувала дотогава".
    и как по точно да я карам като е блокирала на 3-та скорост бееее?

  2. #32
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    и поне ще ти я оправят ли или отива за части ??? щото смятам да купя някоя тънко за части
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by tankist View Post
    както и друг път съм писал тия от вантотрейд не искам и на картинка да ги виждам,вече съм я водил алфата там и твърдя,че са супер некадърници във всяко едно отношение,по точно казано само виж багерите и камионите от вън та тва си е сервиз за трактористи братче,а тогава във Вантотрейд за селеспийда въобще и не пожелаха да говориме а другите неща супер некачествено извършиха-а в Аутоиталия поръчаха помпата била изгоряла има няма 1000 и неколко лева ама кво е това за Алфа пфу пари за семки седя и чакам да я оправят и я продавам одма за без пари тая кошница гадна мръсна долна ...и прочие
    Такъв ти е бил късмета пич , аз по подобни причини не ща и да чуя за Пежо , примерно
    Last edited by Доко; 08-10-2008 at 22:33.

  4. #34
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    колеги. при н. николов има един селеспийд който се продава на части. робота е от новото поколение. за помпата не погледнах. преди да псувате и обявявате за боклук, защо не опитате да си оправите колите. tankist от къде си колега. ако си в софия ще мина да хвърля едно око на колата ти. може пък да ми хрумне нещо.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    колеги. при н. николов има един селеспийд който се продава на части. робота е от новото поколение. за помпата не погледнах. преди да псувате и обявявате за боклук, защо не опитате да си оправите колите. tankist от къде си колега. ако си в софия ще мина да хвърля едно око на колата ти. може пък да ми хрумне нещо.
    от София съм нямам против да скиваш алфата обаче вече капарирах помпата и до 2 седмици щели да я доставят и сложат обаче си мисля,че проблема е в сферата и яко се навих да го купя тоя второупотребяван робот я кажи къде е да се пазаря нещо си там ,пък алфата в момента е в аутоиталия там до летището и си седи в сервиза

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by tankist View Post
    от София съм нямам против да скиваш алфата обаче вече капарирах помпата и до 2 седмици щели да я доставят и сложат обаче си мисля,че проблема е в сферата и яко се навих да го купя тоя второупотребяван робот я кажи къде е да се пазаря нещо си там ,пък алфата в момента е в аутоиталия там до летището и си седи в сервиза
    Как така си поръчал нов робот без дори да знаеш какво точно му е на стария? Това е доста тъпо! А има хора в София, които определено могат да ти кажат какво точно му е на робота- дали е налягане на помпа, дали просто механиката не работи добре и т.н. Нооо, нищо, поръчай нов робот, нов двигател, смени и дебитомер (това за всеки случай), пък после пискай, че много скъпо било. Иначе ремонтът може да ти излезе към 200лв, и пак да забравиш за проблема. Аутоиталия ми обявиха цена на Аirbag - централа за 1200лв. Оказа се, че на старо - напълно работеща, е 200лв. Няма да ти казвам що за диагностика ми направиха.... Май нещо по звездите гледат и така разбират какво и е на колата. Нооо, нищо, купувай, сменяй с ново... Поздрави и дано се реши проблема!!!
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  7. #37
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by tankist View Post
    от София съм нямам против да скиваш алфата обаче вече капарирах помпата и до 2 седмици щели да я доставят и сложат обаче си мисля,че проблема е в сферата и яко се навих да го купя тоя второупотребяван робот я кажи къде е да се пазаря нещо си там ,пък алфата в момента е в аутоиталия там до летището и си седи в сервиза
    Съвсем наблизо до мястото на което ти е колата има хора, които могат за ти кажат истината.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Sam76 View Post
    .. Поздрави и дано се реши проблема!!!
    мерси... като не четеш обаче мен ме мързи да щракам по копчетата,казах,че съм поръчал помпа защото тя изгоря схващаш ли разлика от помпа до робот? разликата е 4000 лева робота струва 5 бимберици плюс това никъде в Бг. не могат да поръчат помпата отделно от робота-само в Аутоиталия става сигурно нещо връзки имат знам ли

  9. #39

    Default важи

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Съвсем наблизо до мястото на което ти е колата има хора, които могат за ти кажат истината.
    само да излезе от сервиза и ще се разберем нещо да я погледнат твоите хора щотоо ,тя помпата сега ще е нова обаче по преди ми изключваше от 1-ва като загрее и във вантотрейд измериха,че сферата не държала налягане ама само сфера не могло да се купи и прочие селянии,така,че сигура няма да се размина само с помпата виж питай там за тоя робот неква цифра моля))

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Помпата изгоряла, пък сферата не държала налягане? Кой къде е мерил налягане? На изгоряла помпа или помпата е изгоряла докато колата е била в Аутоиталия? Или пък мъчейки се да вдигне налягането заради изпускащата сфера, е изгоряла? Искай си я и старата от Аутоиталия, може да е изгоряла, а може и да не е. Иначе и сферите ги ремонтират. Колко успешно- не знам, но ако дадат 1 година гаранция след ремонта, ще е супер.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  11. #41
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    момчета знам че няма да е редно да го кажа това щото не е по темата ама взехте да ме карате да си продам моята и да си взема някоя Spyder че като чувам за ко става на въпрос почвам да се плаша.
    P.S. И пак сори за офтопика
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Ааааа неееее, не е толкова страшно. В крайна сметка всичко опира до време, пари, и малко нерви. Но, удоволствието винаги се заплаща. Да караш селеспийд си е истинско удоволствие. И аз по едно време съжалявах, че не е ръчка, но сега ще се кача на такава само с пистолет в главата. Особено за софийските задръствания селеспийда си е top-pleasure. Както и за шофиране в завой, например планински път.
    Иначе проблемчета изникват, наистина, но по-големият е липсата на компетентни майстори. Кой ли не се е лутал докато намери на правилните хора? Аз за мен вече си знам- обиколил съм сервизите, видял съм лично кой какво може, извадил съм си изводи и така.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  13. #43
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    че е удоволствие няма спор. тръпката е незаменима с каквато и Алфа да ги сравняваме. тука в бургас има доста задръствания вече и не си я давам за нищо освен за мама Пандата щото и тя е с подобна кутия и е по малка. а за планински път предстой да я пробвам тая година като ходя на почивка ако имам леф де...
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  14. #44

    Default ...

    Quote Originally Posted by Sam76 View Post
    Помпата изгоряла, пък сферата не държала налягане? Кой къде е мерил налягане? На изгоряла помпа или помпата е изгоряла докато колата е била в Аутоиталия? Или пък мъчейки се да вдигне налягането заради изпускащата сфера, е изгоряла? Искай си я и старата от Аутоиталия, може да е изгоряла, а може и да не е. Иначе и сферите ги ремонтират. Колко успешно- не знам, но ако дадат 1 година гаранция след ремонта, ще е супер.
    sega obyasnyavam-purvo predi godina po4na da izklyu4va ot purva skorost vodih ya vuv vantotreid i za drugi remonti i meriha sferata precakala se a puk pompata izgorya predi dve sedmici ili 3 nyakude na ulicata i tva e vsi4ko a ya mi kaji kude remontirat takiva sferi??

    латиница?????
    Last edited by търтей; 15-10-2008 at 15:47.

  15. #45
    Луд климатичар!
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София Младост
    Age
    39
    Posts
    99

    Default

    Извинявам се за отклонението,но сега съм пред дилема.Имам 2.4 дизел и си мисля за едно бартерче за 2.0 селеспийд.Какво ште кажете по въпроса?Дали си заслужава?

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150+++hp
    EX = Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    EX = Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •