Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем при диагностиката на 156 2.0

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Проблем при диагностиката на 156 2.0

    Здравейте,


    Проблемът е следния - днес закарах колата на диагностика.Теста за ABS и Airbag вървеше нормлано, но когато стигнахме до двигателя не можа да се направи връзка между компютъра на колата и лаптопа.Въпросът ми е дали компютъра на колата е повреден или софтуера на лаптопа не е наред.


    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    С какъв софтуер правихте диагностиката дали е подходящ дали е за италиански автомобили.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Колега не обарнах внимание но преди това имаше 1 алфа 156 но беше 1.8 и тя беше ок с теста. Но моято уви нямаше същият успех
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    При OBD конектор не виждам друга причина, освен лош контакт или софтуер!
    ALFA 147 1.9JTD 16v -

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Здравейте,


    Проблемът е следния - днес закарах колата на диагностика.Теста за ABS и Airbag вървеше нормлано, но когато стигнахме до двигателя не можа да се направи връзка между компютъра на колата и лаптопа.Въпросът ми е дали компютъра на колата е повреден или софтуера на лаптопа не е наред.


    Благодаря предварително!
    Сменяй доктора!

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    е как ще няма връзка като човека е тествал ABS и airbag. отиди и на друга диагностика.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Здравейте,


    Проблемът е следния - днес закарах колата на диагностика.Теста за ABS и Airbag вървеше нормлано, но когато стигнахме до двигателя не можа да се направи връзка между компютъра на колата и лаптопа.Въпросът ми е дали компютъра на колата е повреден или софтуера на лаптопа не е наред.


    Благодаря предварително!
    На мен ми мина през акъла друго - да не би ОБД конектора да е със сменени пинове - при моя да речем за да се вържа с екуто на колата пин 3 трябва да е на линия - ако искам с екуто на еърбега, пин 3 трябва да го преместя на пин 7, ако искам на АБС-а знам че пак трябва да се мести, макар че чак следващия релийз на софта ми ще позволява вързване за абс, но по принцип го знам......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    На мен ми мина през акъла друго - да не би ОБД конектора да е със сменени пинове - при моя да речем за да се вържа с екуто на колата пин 3 трябва да е на линия - ако искам с екуто на еърбега, пин 3 трябва да го преместя на пин 7, ако искам на АБС-а знам че пак трябва да се мести, макар че чак следващия релийз на софта ми ще позволява вързване за абс, но по принцип го знам......
    Ама значи трябва да отвориш самата букса на кабела и там да прехвърлиш пиновете така ли .
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ама значи трябва да отвориш самата букса на кабела и там да прехвърлиш пиновете така ли .
    Така е!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ама значи трябва да отвориш самата букса на кабела и там да прехвърлиш пиновете така ли .
    В друг форум четох че може да направиш мост между седми и трети пин, някой казват че не било препоръчително, аз мисля просто да отворя буксата и да прехвърля жичката че имам една грешка на еъра и откай време се каня да я махна.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •