Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75

Thread: За бога, не си купувайте евтини накладки!

  1. #61
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ем не знам. Старите ми накладки пък не свиреха. Но и не пише нищо на тях. Нито марка, нито модел. Нищо не пише.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега. Нещо не си разбрал добре. Ке се утепеш някъде
    Може да не съм разбрал добре, но със сигурност видях добре - намазаха триещата част на накладката, предполагам с въпросната медна грес......може и да е различна, може и друго да е, но знам какво видях.....и е рано да се трепя, щото още е много далече момента в който ще ги сменя, и евентуално ще имам проблеми......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #63
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Що не мога да го изтрия е? Поста става въпрос!
    Last edited by code; 03-09-2008 at 17:19.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #64
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Не си пипайте спирачките по-добре да ви пеят отколкото да ви опеят фактически

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #65
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Цитат от Фиат Форума!

    Quote Originally Posted by Danchojn
    Здравейте колеги!

    Доста се е изписало във форума за скърцащи спирачки! Почти винаги се смята, че скърца феродото. ДА ама НЕ. Нямам снимки но ще се опитам да го обясна. Мойта кола е на 2 години и от както съм я взел спирачките при определени условия свиркат, скърцат и така нататък. Разбрах, че почти няма нова кола, която да го няма този "проблем". Не само марката ФИАТ. И така се позадълбах в това скърцане. Оказа се, че фирмите произвеждащи накладки и вообще елементи с феродо изхвърлят азбеста от продукцията, тъй като е канцерогенен. Заместителите му обаче осигуряват добро спиране но и добри музикални наклонности в определени ситуации. Какво имам в предвид! Свирукането, което чуваме е честота(трептение) в звуковия диапазон. Новите материали са по склонни към такива трептения при натискане на спирачките, но не свирят те. Чуваме трептението между буталото и металната част на накладките. Това разбира се ако всичко останало е наред и нямаме изпечено феродо и т.н. От прочетеното тук там, се хванах и намазах контактната повърхност м/у буталото и накладката с медна грес на френската фирма IGOL. Настана тишина в спирачната ми система.
    Предните си накладки замених с модел на Remsa. Направи ми впечатление, че в/у металната част на накладките има занитена пластина от друг материал. Явно със същата цел. Може би по-добрите накладки са така. Имаше доста колеги, които се оплакваха от скърцащи спирачки дори при нови накладки - проблема се решава с медна грес. Тя е устойчива до 1100 градуса и не се отмива от вадата.

    Дано съм бил полезен на някого!
    Загледах се тази вечер в старите ми накладки. Наистина задната им повърхност е намзана с грес. Една жълтеникава такава. Предполагам въпросната медна. Мисля и аз да го направя този номер. Утре отивам за медна грес.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #66

    Default

    Кажи после дали е имало ефект.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #67
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бе те при мен от 2 дена спряха да свирят. Ама аз и не съм и карал толкова, че да ги загрея. Ако свирнат пак ще ги мазна и ще споделя после.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #68
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Направи ми впечатление,че на новите дискове бяха намазани с нещо (жълтениково) може да е било въпросната медна грес
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #69
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Смених накладките,вече отима спирачки и отнема свирене за моя радост.Накладките са Ремса,взех ги от Чефин-представителя на Ивеко
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  10. #70

    Default zdr

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Смених накладките,вече отима спирачки и отнема свирене за моя радост.Накладките са Ремса,взех ги от Чефин-представителя на Ивеко
    Ремсата не са лоши! Обаче не ги насилвай много че...... бавно възвръщат и карат 13-15000хил.

  11. #71
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Само не разбрах кво възвръщат накладките. И ся мойте не знам бързо ли бавно ли възвръщат...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  12. #72
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Пермафус маф и райкам са едни и същи накладки с различн имена един и същи е собственика на трите марки .На мойта 155 като я купих бяха лукас накладките и не свиреха .Лукас са и спирачните апарати оригиналние на 155.От14 000 км съм с Пермафус и не свирят обаче знам хора при които свирят нещо несе разбират с всички марки дискове май.
    От14 000 км съм с Пермафус и не свирят обаче не съм впечатлен от спирането искат яко натискане и тогава спират обаче почва АБС да се включва .
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Миналата седмица си смених накладките с нови на RAICAM. Тая в магазина ми ги хвали. Евтини и качествени. Мекички били ала бала. Първата седмица добре. И от неделя на сам съм като влак. Свирят страшно Ако не се оправят и ми писне какви накладки да си взема? FERODO може би?
    Неви разбирам бе хора какви спирачки моите са супер евтини .Ако я изкарам извън скорост и натисна много ясно че ще свирят . Ползваи моторна спирачка нали, се сещаш ? Така няма даги сменяш секи ден.

  14. #74
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by ken400 View Post
    Неви разбирам бе хора какви спирачки моите са супер евтини .Ако я изкарам извън скорост и натисна много ясно че ще свирят . Ползваи моторна спирачка нали, се сещаш ? Така няма даги сменяш секи ден.
    Трябва да свирят дрънци.Едни хубави накладки колкото и да ги натискаш нетрябва да свирят.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #75
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Бих ви препоръчал един руски сайт http://www.autodela.ru
    Има много интересни тестове на накладки....

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •