Results 1 to 15 of 59

Thread: Налягане на маслото

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default налягането

    Никой не е писал скоро,ама не си заслужава нова тема.Излагам фактите първо;155,2.0,8 клапана,214 хиляди километра,масло Селения 20к на 4000 км,От както я имам налягането при палене на студено,отчиташе около 5 бара налягане,при загрято масло около 80-90 градуса падаше до 1-1.5 на празен ход,при каране над 3000 оборота стрелката отчиташе 4-4.5.Колата ми стои в гараж под къщата,в него винаги е около 10градуса през зимата.От една седмица на сам,при първото палене едвам ходи до 4,а след около 10-15 минути пада в нулата (независимо колко градуса се е загряло маслото) контролната лампа угасва още с въртенето на стартер дори и да падне до нулата после,не свети или премигва.Мотора си работи еднакво,масло съм долял около 100 грама откакто съм го сменил (предполагам синтетиката му идва тънко,макар че лятото го сменях и нямах проблеми с налягане и горене) по 5 пъти на ден го проверявам сега.Честно казано обзема ме паника всеки път когато го погледна че стрелката седи в 0-та по светофарите,дори ме е страх да я оставя да работи повече време на празен ход.Ясно ми е че датчика ще се смени с оригинален.Интересува ме има ли начин да се замери истинското и налягане?Примерно като уреда за мерене на компресия?!Дали маслото не и харесва вече (егати 20к след 4000км да се скапе толкова рязко,същото си го донесох от Италия,карам ТИР и си нося всичко за нея от там Маслото след около 300-500 км започна да почернява,мотора е чист (поне доколото мога да видя през капачката за маслото.Филтъра също е на Алфа Ромео,дали той може да задържа маслото?Преди седмица и сложих G.L свещи и кабели (купени лично от мен от магазин на Алфа в Милано),термостат Berh и антифриз Paraflu,също сменени преди седмица,от тогава падна и налягането.Аз ли съм и направил нещо или проблема и е от друг фактор?!?

  2. #2
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Зачисти буксата на датчика ?
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  3. #3
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Моя датчик не работи от 3години и изобщо не го гледам...А аз си я карам винаги на заварка...Че и на писта и на състезания я водя...Незнам какво се панирате каквото е писано ще стане А дано да не дърпам дявола за опашката
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    А при мен липсва от 7-8г. Ама аз не ходя никъде... и над 100 не вдигам, така, че не ми пречи
    Впрочем пазя един здрав, щото е единственото което не работи в таз кола. Некой като се изсили с 4-5 хилки, все пак да му я отравя на човека!!!
    Last edited by robygas; 05-01-2010 at 20:38.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •