Results 1 to 7 of 7

Thread: Bosch 0 280 218 019 за проверка

  1. #1

    Default Bosch 0 280 218 019 за проверка

    Здравейте колеги. От известно време имам проблем с ускорението на автомобила преди заветните 3000
    оборота, забиване на предницата в студен режим при натискане рязко на педала на газта и т.н.
    Всичките симтоми предполагат скорошно сбогуване с дебитомер, ако вече не си е тръгнал без да се обади. Преди месец на диагностика показа некорекна работа, но се съмнявам и в заспала ламбда сонда.
    Понеже кризата яко ме е съборила и съм станал голяма скрънза, а подмяната на ламбда сонда и дебитомер едновременно ще ми се види непосилна задача, затова бих искал да помоля някой колега да ми отслужил с един работещ дебитомер -Bosch 0 280 218 019- за проверка. Разбира се бирата няма да я спестя. Малко циганска работа, но какво да се прави. В момента съм в София, но пътувам и до Велико Търново от време на време, а колата е от подписа.
    Хайде със здраве и благодарности на всички отзовали се.
    Alfa Romeo 156 TS 2.0


  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Тъй и тъй отвори приказка за пестене - спести си еквилибристиката и направо си смени дебитомера. Симптомите са ясни - дебитомера аут.

    пп Има и втора употреба тук из форума

    Успех

  3. #3
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    колега същият дебитомер -Bosch 0 280 218 019 си купих от софия от магазина на киров на оборище за 102лв с 1г гаранция
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Ако и двете са за смяна но все пак се чудиш от къде да започнеш -смени първо сондата защото тя ще ти увеличи разхода на гориво с 2-3 литра -докато дебитомера при определени условия може да ти го понижи а има и евтинини ментаци и и втора употреба така че все ще спретнеш нещо.
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Ако и двете са за смяна но все пак се чудиш от къде да започнеш -смени първо сондата защото тя ще ти увеличи разхода на гориво с 2-3 литра -докато дебитомера при определени условия може да ти го понижи а има и евтинини ментаци и и втора употреба така че все ще спретнеш нещо.
    То тогава по-добре една сонда втора употреба за 30 лв и нов дебитомер.

    Колега, далече си ми, но ако минаваш насам ще ти услужа.
    Стига моя да е същия де, но съм почти сигурен че е.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    От къде си?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  7. #7

    Default

    Благодаря на всички за своевременната и бърза реакция. Мисля да се вслушам в съветите от страна на колегите spe4elist и tonov и направо да си взема един нов дебитомер, т.к. както каза колегата dimo би трябвало ако ламбда сондата е умряла това да се отрази на разхода, който не се е променил, откакто я смених преди около година и половина.Възможно е малко да е позаспала, което обаче ще трябва да се установи на диагностика разбира се.
    Alfa Romeo 156 TS 2.0


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •