Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: ДАТЧИК НА БАЗОВ РЕПЕР

  1. #16
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Хахаха тарикат си ти. И аз съм слагал датчик от лада Малко пластмасата му се припилява там на едно място, за да не опира в шайбата и няма проблеми
    А бе, не съм от най големите що то не се усетих по-рано.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не, обраното е. Ако не работи фазовия може да пали колата. Ама прецака ли този на маховика всичко умира.
    Сега ще ти го напиша дословно от където го чета че сега много ме мързи да сканирам страницата
    Първичния сигнал за запалване и впръскване се излъчва от CAS ( датчик за положението на коялновия вал) които се състои от индуктивна намотка , постоянен магнит и прикрипен към коляновия вал назъбен диск. По периферията на диска има 58 зъба. В положение 114 градуса преди ГМТ са пропуснати два зъба като означение на ГМТ, така че на диска остават 56 зъба. когато коляновия вал се върти и зъбите преминават през магнитното поле се генерира сигнал с променящо се напрежение които се връща към ЕCM (ЕКУ) показвайки скоростта на въртене и ГМТ като индикация за положението на коляновия вал. ECM превръща импулсното напрежение в цифров сигнал.
    В сслучай на повреда в CAS функциата за самодиагностика записва код на повреда и преминава в авариен режим (LOS) като използва сигнала от датчика за индетификациа на цилиндрите (CDI) Ако дефектират двата датчика, запалването се прекратява от съображения за сигурност.
    Това пише в литературата отняся се за Опел но разликите с нашите системи за управление са минимални и са предимно в специфичното за Алфа ромео като свещи вариатори и разни.
    Що си ги пробвал с ваденето на куплунзите на датчиците ще ти повярвам
    Last edited by Novachev; 18-06-2009 at 22:38.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Сега ще ти го напиша дословно от където го чета че сега много ме мързи да сканирам страницата
    Първичния сигнал за запалване и впръскване се излъчва от CAS ( датчик за положението на коялновия вал) които се състои от индуктивна намотка , постоянен магнит и прикрипен към коляновия вал назъбен диск. По периферията на диска има 58 зъба. В положение 114 градуса преди ГМТ са пропуснати два зъба като означение на ГМТ, така че на диска остават 56 зъба. когато коляновия вал се върти и зъбите преминават през магнитното поле се генерира сигнал с променящо се напрежение които се връща към ЕCM (ЕКУ) показвайки скоростта на въртене и ГМТ като индикация за положението на коляновия вал. ECM превръща импулсното напрежение в цифров сигнал.
    В сслучай на повреда в CAS функциата за самодиагностика записва код на повреда и преминава в авариен режим (LOS) като използва сигнала от датчика за индетификациа на цилиндрите (CDI) Ако дефектират двата датчика, запалването се прекратява от съображения за сигурност.
    Това пише в литературата отняся се за Опел но разликите с нашите системи за управление са минимални и са предимно в специфичното за Алфа ромео като свещи вариатори и разни.
    При нас не е така. Пробвай. Извади само буксата на датчика и ще видиш. Няма да запали. Върти и не пали. А пробвай да извадиш буксата на датчика на вала. Колата запалва и върви. Малко мудно, но върви.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Датчик

    Колега, с кой Мотроник е твоята кола? По принцип основен определящ за броя на оборотите и положението е индуктивният датчик на коляновия вал. Фазовият датчик е за синхронизация на изпускателния и оттам на всмукателния вал. Ако спре да работи датчика на коляновия вал не би трябвало да може да запали. Но ако той работи, а фазовия спре - тогава двигателя продължава да работи, но ще ти изписва грешка. И тогава е възможно ECU-то да не позволява по-високи обороти от да кажем 3000 с оглед по-големи проблеми и предпазване на двигателя. Правил съм опити с Мотроник 1.5.5 на моята кола и на осцилоскопа веднага се вижда наслагването на двата сигнала от двата датчика. Само не съм пробвал при изключен фазов датчик при какви обороти ще се изключи прекъсвача - може и да са 3000 както в твоя случай. Но наистина е интересно да се разнищи тази ситуация.

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз го казах. С изключен фазов сензор колата върви и си стига прекъсвача. Може би е една идея по ленива някак. Но пак си върви що годе нормално. Пробвано, изпитано!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •