Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: ДАТЧИК НА БАЗОВ РЕПЕР

  1. #1
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Unhappy ДАТЧИК НА БАЗОВ РЕПЕР

    Какво по дя....те заначи тази грешка?Та филма почна преди около 2 седмици-спирам пред магазина,пазарувам качвам се контакт и лампата с дюзата остава да свети и няма палене.Пуша една цигара и о чудо пали.След 2-3 дни същата процедура с цигарата изгасна докато работеше на място.Този път изчаках да изстине до 50 -60' и запали.И накрая като угасна на 2 скорст на едно завооойче и трябваше да я изчакам да изстине напълно за да запали.На следващия ден отивам на доктор и с очите си виждам изписана грешка в датчика за оборотите на коляновия вал.Купувам въпросния датчик( на EPS 1.953.170)откачам буксата,развивам болтчето,вадя датчика,слагам новия,завивам болтчето,закачам буксата и паля.Пали нормално,нормални обороти,подавам плавно газ и на 3000 бие прекъсвача и присветва лампата с дюзата и после си държи нормални обороти.Върви 1,2,3-5 ,но да не минавам 3000об.Отивам пак на "баш майстора" закачам се на компа и хоп нова грешка-грешка датчик на базов репер.Изчиства я,палим и нормални обороти на загряла кола -газ до 3000 об.,прекъсвач и записва същата грешка-грешка датчик на базовия репер и така 3-4 пъти.На въпроса ква е тая грешка,получавам волски поглед и отговор "Ми незнам май датчика не работи както трябва.Земи си нов датчик".И ме прати по живо,по здраво и аз си зададох въпроса "И ся ко прайм?"Та се обръщам към знаещите и можещите тук,че София малко далеч,а с тея 3000 об. ше пътувам два месеца .
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    ДАТЧИК КОЛЯНОВ ВАЛ трябва да е тази грешка. Демек не този дето си сменил, а другия до него.

    Но може и друго да означава. Не съм сигурен.

    ЕДИТ: Абе всъщност кой софтуер или тестер я изписа тази грешка?
    Last edited by oem; 25-08-2008 at 21:50.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ДАТЧИК КОЛЯНОВ ВАЛ трябва да е тази грешка. Демек не този дето си сменил, а другия до него.

    Но може и друго да означава. Не съм сигурен.

    ЕДИТ: Абе всъщност кой софтуер или тестер я изписа тази грешка?
    За тестера незнам ама първия път изписа грешка на датчика на коляновия вал и сложих на EPS 1.953.170 като този в axm-auto.И на същия тестер ми изписа грешка датчик на базовия репер.Къде до него има друг датчик и как се води ако има такъв?
    Ше сложа пак стария да видя дали пак прекъсвача бие на 3000.Или нещо друго се прецака
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Чакай сега. Ти кой точно датчик си сменил. Аз не мога да разбера. Датчика за поцизията на коляновия вал или датчика за оборотите? Понеже те са два един до друг. Ако ти е дало тадчик на коляновия вал, а ти си сложил на негово място датчик на оборотите то може и този проблем да се е получил толкова странен.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Доколкото аз успявам да видя по схемите, датчика е един, но дава едновременно информация за обороти и позиция на коляновия вал. Може новия да не отчита коректно позицията.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Па не знам на мойта са 2.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Talking

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Па не знам на мойта са 2.
    2?На мойта има само един датчик за запалването и той е под стартера.Между другото върнах стария датчик,не пожела да запали и зех,че върнах новия и тя зе па че се оправи и литна.Спецовете пропуснаха да дадат някой друг съвет по тая темичка иначе пишем ли пишем........................
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз ти бях казал, че нещо не си го монтирал както трябва. А и тука какво искаш да ти кажат? То такъв проблем трябва да се види на място.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by dudeslav View Post
    2?На мойта има само един датчик за запалването и той е под стартера.Между другото върнах стария датчик,не пожела да запали и зех,че върнах новия и тя зе па че се оправи и литна.Спецовете пропуснаха да дадат някой друг съвет по тая темичка иначе пишем ли пишем........................
    А чак сега виждам темата а колата ти е с два датчика единия е на коляновия вал и "чете горна мъртва точка" другия е за разпознаване на цилиндрите той казва на ЕКУ-то кои цилиндър е наред да пали викат му още фазов датчик той се намира зад шайбата на всмукателния разпределителен вал и за смяната му трябва да се свали ангренажния ремък и после да се зацепва. Мисля ч ебях чел някъде че ако датчика на КВ не работи се взема сигнал от този на разпределителния вал но когато и той не работи няма палене.
    Имам такъв датчик за разпределителния вал пиши на Л.С. ако решиш а сменяш
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    А чак сега виждам темата а колата ти е с два датчика единия е на коляновия вал и "чете горна мъртва точка" другия е за разпознаване на цилиндрите той казва на ЕКУ-то кои цилиндър е наред да пали викат му още фазов датчик той се намира зад шайбата на всмукателния разпределителен вал и за смяната му трябва да се свали ангренажния ремък и после да се зацепва. Мисля ч ебях чел някъде че ако датчика на КВ не работи се взема сигнал от този на разпределителния вал но когато и той не работи няма палене.
    Имам такъв датчик за разпределителния вал пиши на Л.С. ако решиш а сменяш
    Аз пък съм виждал кола без датчик на разпределителния вал дето си пали и си върви.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз пък съм виждал кола без датчик на разпределителния вал дето си пали и си върви.
    Потвърдено и тествано...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #12
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз пък съм виждал кола без датчик на разпределителния вал дето си пали и си върви.
    Аз миналата година минах 980 км за два дена с буквално изгорял фазов датчик,защото е подпирал в шайбата на вала.Като го свалихме направо ми се разпадна в ръцете.И най ме беше яд че дадох 150 лв. за нов,а то се оказа че може да се занити датчик от самара на стойност 6,50 ст. През цялото време ми светеше дузата, но колата си вървеше без осезаема разлика в поведението.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Аз миналата година минах 980 км за два дена с буквално изгорял фазов датчик,защото е подпирал в шайбата на вала.Като го свалихме направо ми се разпадна в ръцете.И най ме беше яд че дадох 150 лв. за нов,а то се оказа че може да се занити датчик от самара на стойност 6,50 ст. През цялото време ми светеше дузата, но колата си вървеше без осезаема разлика в поведението.
    Хахаха тарикат си ти. И аз съм слагал датчик от лада Малко пластмасата му се припилява там на едно място, за да не опира в шайбата и няма проблеми
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз пък съм виждал кола без датчик на разпределителния вал дето си пали и си върви.
    Имам предвид че ако не работи този на коляновия вал може да се взема инфо от фазовия (така бях чел) и ако тогава откаже фазовия няма палене това имам в предвид.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Имам предвид че ако не работи този на коляновия вал може да се взема инфо от фазовия (така бях чел) и ако тогава откаже фазовия няма палене това имам в предвид.
    Не, обраното е. Ако не работи фазовия може да пали колата. Ама прецака ли този на маховика всичко умира.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •