Results 1 to 8 of 8

Thread: Още една 147-ца, начислена към запаса.

  1. #1

    Default Още една 147-ца, начислена към запаса.

    Драги ми колеги - алфисти,

    Дойде и деня, който публично обявявам, че нашата секта се разрастна с още една 147-чка

    Купих си Алфа ромео преди малко под една от година, но още от преди това активно браузвам по форума. Винаги съм имал някакъв афинитет към непрактичността, страстта и дизайна, както и непреклонния характер, която една Алфа предлага.

    За жалост, рядко съм отговарял и съветвал съфорумци, най-вече заради липса на време-но не и от нежелание. Сега, с оглед на факта, че имам малко повече време, мисля това да се промени и да стана една идея по-активен форумец.

    Колкото до колицата, която търкалям - моля за скромни аплодисменти: Alfa Romeo 147, 1.6L, TSpark; 77KW(104bhp); двувратка.

    Прилагам и снимка, както се казва, "for refference".

    Честно казано, доста съм изненадан от поведението и характера на Алфата. След безбройни убеждения от страна на мои приятели, фенове на БМВ, да не си купувам четири буквената италианска болест ("алфа"- приятелите ми имат "нечувано" чувство за хумор), аз най-накрая станах неин притежател. Смело заявявам, че преглъщам всичките и кусури в момента в който се кача в нея. Не само - дори и не се сещам за тях. Колкото до ненадеждността, с който 147ците са пословични - с оглед на факта, че доста завой съм взел настрани и доста километри в "червената зона" сме изминали заедно - смятам че това твърдение е опровергано.

    Мисля да спра дотук, че мога да пиша още много и току виж, после никои няма да ми прочете поста

    "when in doubt - flat out"

    Поздрави

    Ники
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3015.jpg  

  2. #2
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Честито колега, качи още малко снимки де изглежда супер на тая иначе. Моята е със същия мотор но е фейслифта и въпреки, че си карам 159та когато се кача в нея се чувствам точно, като теб.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  3. #3
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Така си е!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  4. #4

    Default

    Снимки ще кача малко по-натам. Чакам заплата, с това ще дойде и мивка, пък тогава снимки . Наскоро я ударих в една мантинела и имам снимки от тогава, но е болезнен спомен и не искам да ги качвам.

  5. #5

    Default

    Ето и малко снимки от днес. Е*ал съм ти и мивката. Само игнорирайте калта и феродовия нагар по джантите и voila.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0219.jpg   IMG_0220.jpg   IMG_0221.jpg   IMG_0222.jpg  

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by totev4o View Post
    Винаги съм имал някакъв афинитет към непрактичността, страстта и дизайна, както и непреклонния характер, която една Алфа предлага.
    Евала. Да те слуша и милиони безаварийни.
    Факта, че не си се вслушал в "голфаджиите" е достатъчно красноречив, че имаш усет към красивото.
    Двигателя не става, но ако на теб ти е по мярка и ти доставя удоволствие, игнорирай какво казах и си карай кефа!
    Много добро представяне на темата, успех от мен.
    Last edited by badmadafaka; 05-02-2013 at 22:31.

  7. #7

    Default

    Честито и от мене.
    Хубаво,че слушаш себе си,така да бъде и за напред....сам разбираш,че си избрал "нещото" което да те гъделичка в стомаха и да ти носи наслада.
    Както каза Бадмадафака( адаш дано не държиш на английския) щом те радва мотора-карай и си свиркай.
    Всеки си има предпочитания и т.н.
    Хиляди безаварийни.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Евала. Да те слуша и милиони безаварийни.
    Факта, че не си се вслушал в "голфаджиите" е достатъчно красноречив, че имаш усет към красивото.
    Двигателя не става, но ако на теб ти е по мярка и ти доставя удоволствие, игнорирай какво казах и си карай кефа!
    Много добро представяне на темата, успех от мен.
    Благодарско!

    Да, двигателя не става като цяло. Слабичък е за килцата и, но така и така я ползвам за ежедневка, тъй че на този етап съм доволен. Живот и здраве ще намеря нещо с повече "Umph" в близко бъдеще.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •