Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Бензинов или Дизелов агрегат

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default Бензинов или Дизелов агрегат

    Колеги,мой приятел се запали да си купува АР164.Колата ще гледаме да е от края на производството и 97-98г.Питането ми е каде е по голямата вероятност да вземем дървото при бенз-а или при дизела и ако все пак излеземе каръци при кой от двигателите основния ремонт ще излезе по евтин,щото си знам човека ако нещо не му
    е таман и мята целия мотор основно.Става въпрос за 2,0тс и 2,5тд тези два мотора.
    Вероятно темата е коментирана тука,не съм проверявал с търсачка така че поне някакъв линк ми дайте към темата ако има такава.И последно дайте някакъв реален разход за тези два двигателя градско и извънградско при изправни ДВГ-та.Ще съм благодарен на отзовалите се
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #2

    Default

    начи аз сменях мотор на моята , комплектован със електроники и сичко останало за по малко от 1500-1600лв , няма да намериш , за мене по динамичният е дизеловият шот съм се возил в бензинова и вървежа ми се струва еднакъв, по скъпият за поддръжка е дизеловият , но пък е по икономичен и ако има от каде да си цака ефтино нафта ше му е по добре , засичал съм я 3 пъти градско и разхода е от 8 до 9 при напълно нормално каране до 60км/ч , за бензиновият под 10 няма да пада особенно в софия даже ми се струва и малко , но най добре да питаш Boby шото той има най голям опит и знания за тая кола, също и Virus Alfa , това е моето не до там компетентно мнение ! иначе колата е супер, просто лукса и респекта който излъчва е невероятен ! дано да уцелите нещо добро !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    И двата двигателя са горе/долу на една цена при обслужванията и подръжката.Като цяло бензиновия,като че ли създава по-малко проблеми,но пъргавината която я има дизела при бензина не се усеща.Дизелите 92-98г. вървят много!Разхода ти е сравнително нисък градско,а извънградско дори и с по-скъпата нафта ти излиза пак толкова колкото да караш на газ.От друга страна на бензиновата можеш да сложиш газ или метан.Ако кара по-динамично и мисли да се ръчка по светофари и да я цеди до 5000 оборота и да кара с 180-200 дизела няма да изкара много.Всичко е много относително.Лично за мен по-добрия вариант е запазена дизелова 164-ка от бензинова.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    И двата двигателя са горе/долу на една цена при обслужванията и подръжката.Като цяло бензиновия,като че ли създава по-малко проблеми,но пъргавината която я има дизела при бензина не се усеща.Дизелите 92-98г. вървят много!Разхода ти е сравнително нисък градско,а извънградско дори и с по-скъпата нафта ти излиза пак толкова колкото да караш на газ.От друга страна на бензиновата можеш да сложиш газ или метан.Ако кара по-динамично и мисли да се ръчка по светофари и да я цеди до 5000 оборота и да кара с 180-200 дизела няма да изкара много.Всичко е много относително.Лично за мен по-добрия вариант е запазена дизелова 164-ка от бензинова.
    Боби вече прехвърлихме 40 така че огъня не е толкова буен.Значи препоръчваш да е дизел.Кво мислиш с чип до колко може да се вдигне мощноста че 125 ми се виждат малко за тоя параход
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #5
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Според мен бензина е по-добрия в случая. По-евтин за поддръжка /от малко до доста.. според проблема и майстора/ и определено не е по-бавен.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor View Post
    Според мен бензина е по-добрия в случая. По-евтин за поддръжка /от малко до доста.. според проблема и майстора/ и определено не е по-бавен.
    И това е добър вариант,но в крайна сметка приятелчето ми да си решава.Моите всички коли са били бензинови и особенно съм доволен от старият ТС с анг.верига,но никакъв опит с дизел нямам,а явно че и те са добри.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ами за този 'стар' 2.о t. s. двигател може много да се пише и говори. Аз съм много доволен от него- прилично 'тегли' и в по- ниските обороти, във високите определено му идва 'силата'. За 2- литров агрегат харчи според мен добре (18 хил. км. САМО на бензин). Но всичко си е до човека.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Аз също не познавам дизела, но като цяло ВМ дизелите могат да са адски проблемни .. особено ако майстора не е много в час.. т.е. за мен по-лесния и глобално по-евтин вариант е бензина.

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Боби вече прехвърлихме 40 така че огъня не е толкова буен.Значи препоръчваш да е дизел.Кво мислиш с чип до колко може да се вдигне мощноста че 125 ми се виждат малко за тоя параход
    ВЕрвай ми 125 коня и 288Нм са предостатъчни за тази кола.Както казах,колата върви много стига да е читав двигателя.Едно чипче би се отразило много добре,но нали каза,че сте минали 40

    По отночение на подръжката дизеловия двигател излиза по-ефтино.По-рядко дава проблеми стига да е читав!Вземе ли скапана дизелова ще му побелеяд косите за отрицателно време.В това отношение е по-добре бензинова.Както казаха колегите за дизела е много важно да е читав "майстора".Правени ли са мизерий просто е загинал твоя човек.

    Успех в търсенето!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    164 td е автомобила!!!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  11. #11
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    164 td е автомобила!!!
    Дончо,къде се изгуби,бе,мойто момче?Аз качих турбината и сега доста ентусиасти ги дебна и таман да ги пусна да ме изпреварят,все едно задна включват
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #12
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    А пилни о6те малко от тук от там 4е да доида да те уперкам с кораба маика и да ти саздам работа за о6те неколко месецаИна4е вси4ко нормално права се 4е работиа тука.Мисла да си доида за малко до БГ 4е ми дома4ниа пак.Между другото си карам и 166-така.10 на 100 газ!А тука газта 50 цента
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    А пилни о6те малко от тук от там 4е да доида да те уперкам с кораба маика и да ти саздам работа за о6те неколко месецаИна4е вси4ко нормално права се 4е работиа тука.Мисла да си доида за малко до БГ 4е ми дома4ниа пак.Между другото си карам и 166-така.10 на 100 газ!А тука газта 50 цента
    Елате повече! Ако идваш,мое да направим некоя заварка некъде
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Между другото си карам и 166-така.10 на 100 газ!А тука газта 50 цента[/QUOTE]


    И не ти ли е гадно на газ, а?!
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    И не ти ли е гадно на газ, а?! [/QUOTE]

    Мноо си мии убуу на4и.За малко спрех да сам тракторист!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •