Results 1 to 13 of 13

Thread: разглобяване на подлакътник

  1. #1
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default разглобяване на подлакътник

    подлакът ми се е изкривил на страни а не успявам да стигна до разхлабените болтове, а ако го напъвам май ще строша нещо. някакъв чалъм бихте ли споделили моля? благодаря!
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  2. #2
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by nikkysix View Post
    подлакът ми се е изкривил на страни а не успявам да стигна до разхлабените болтове, а ако го напъвам май ще строша нещо. някакъв чалъм бихте ли споделили моля? благодаря!
    За предния няма никакъв проблем за пристягане с дълга отверка.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    При натискане на подлакътника около оста,се разкрива черна пластмасова гривна,която е част от подлакътника,но е нанизана на остта,която е част от облегалката. На гривната отгоре(при спуснат подлакътник) има канал,в които лежи щифт. При повдигането му,подлакътника излиза. Тогава болтовете се разкриват,и могат да се стегнат добре. Монтажа е елементарен-подлакътника се надява до упор,щифта го фисира сам(оста е конусовидна преди канала за щифта).
    Естествено,дясната облегалка трябва да се спусне назад,за да не пречи.

  4. #4
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Cool

    Quote Originally Posted by jrdn69 View Post
    При натискане на подлакътника около оста,се разкрива черна пластмасова гривна,която е част от подлакътника,но е нанизана на остта,която е част от облегалката. На гривната отгоре(при спуснат подлакътник) има канал,в които лежи щифт. При повдигането му,подлакътника излиза. Тогава болтовете се разкриват,и могат да се стегнат добре. Монтажа е елементарен-подлакътника се надява до упор,щифта го фисира сам(оста е конусовидна преди канала за щифта).
    Естествено,дясната облегалка трябва да се спусне назад,за да не пречи.
    колега,
    благодаря за подробната информация. утре ще се пробвам на моя, че като е виснал е доста дразнещо
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Моля! За нищо! Малко е зор,но това е най-добрия начин. Пробвах да ги стегна, без да свалям подлакътника,но не ме удовлетвори. Без него се стягат много стабилно. Става като нов....

  6. #6
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Wink

    Quote Originally Posted by jrdn69 View Post
    Моля! За нищо! Малко е зор,но това е най-добрия начин. Пробвах да ги стегна, без да свалям подлакътника,но не ме удовлетвори. Без него се стягат много стабилно. Става като нов....
    колега,
    открих я тая шайба, а доколкото разбирам подлакътника излиза настрани към дясната облегалка (ако не е спусната де), нали?
    Не мога обаче тоя канал да го схвана, тая шайба има 3-4процепа които я разделят на 5-6 крайчета на които има контра щифтове (които влизат в подлакънтика) ама не мога едновременно да повдигна всичките за да издърпам подлакътника. Страх ме е ако напъна да не строша шайбата.
    Моля те дай акъл, може ли да е различна тая шайба при различните модели?
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Знам ли може ли да е различна? Аз съм начинаещ алфист-имам алфа от 1 месец... Моята излезе много лесно,само с повдигането на въпросната тел,която лежи в канала на гривната,и през него влиза в канала на оста. Само я повдигнах и подлакътника излезе. Даже не разгледах повече,стегнах си болтовете,и го сложих обратно.
    Като имате въпроси към мен,пишете на пощата,че още не мога да се ориентирам в сайта,и къде съм писал....
    А,гривната си остава на подлакътника. Оста е от черна пластмаса,в основата има плавно удебеляване(конусовидно) и веднага след него-канал,в които влиза средната част на въпросната тел от гривната.
    Ако не се получи,в края на краищата,живеем в един град,ще помагам!
    Last edited by jrdn69; 13-09-2008 at 16:51.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Снощи разгледах подлакътника,и разбрах къде е разминаването. Върху гривната има още една гривна (при мен е малко разбита,и затова не съм и обърнал внимание) която е декоративна,с малко широка периферия с шипчета,които се забиват в тапицерията на подлакътника около отвора. Защипана е върху другата гривна,и скрива телта. Декоративната гривна трябва да се издърпа към болтовете,а тапицерията на подлакътника-в другата посока. Тогава се вижда въпросната тел.

  9. #9
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by jrdn69 View Post
    Снощи разгледах подлакътника,и разбрах къде е разминаването. Върху гривната има още една гривна (при мен е малко разбита,и затова не съм и обърнал внимание) която е декоративна,с малко широка периферия с шипчета,които се забиват в тапицерията на подлакътника около отвора. Защипана е върху другата гривна,и скрива телта. Декоративната гривна трябва да се издърпа към болтовете,а тапицерията на подлакътника-в другата посока. Тогава се вижда въпросната тел.
    благодаря колега,
    ще го погледна, че от събота не ми е оставало време
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  10. #10
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    благодаря за съдействието!при мен има една пружина като о пръстен- като я откачих и подлакътника си се разглоби доброволно. пазете пластмасите, че счупи ли се някоя...
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  11. #11
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by Madjo View Post
    благодаря колега,
    ще го погледна, че от събота не ми е оставало време
    и аз най-после го разглобих и стегнах успешно
    благодаря за коментарите, за мен бяха доста полезни
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  12. #12
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default :)

    Благодарности и от мен за темата! Помогнахте и на моята Алфа.

  13. #13
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    на мен ми помогна колегата Венелин *face/off* да е жив и здрав.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •