Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем със загряването на 156 2.0

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Проблем със загряването на 156 2.0

    Здравейте,


    Проблемът е следния - когато карам колата известно време почва да загрява стига до 110 градуса. Перката се включва първа степен на 93-4 градуса а втора около 97. Днес като загря около 101-2 градуса спрях колата и на работещ мотор отворих капачката на казанчето за антифриза и не кипеше. Също така като карам на климатик качва по бързо градусите. Но горния и долния маркуч за радиатора са топли. Дали ще е от термостата или от датчиците? Моля, посъветвайте ме от какво може да е това.


    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    направо сменяй и двете,не са скъпи и по добре да не рискуваш.../трябва датчика да те е излъгал/

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    И моята се опитваше да ми прави такива номера...
    Измий си радиаторите на водоструйка.Така,както са на колата.Само този дето ги мие трябва да знае какво прави.

    При мен имаше невероятен ефект - сега ми държи м/у 88 и 92 градуса.Само при много натоварено градско стига до 2-ра степен на перката.

    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #5

    Default

    Аз преди да ги измия яко, ги продухах с компресор отвътре навън и двата радиатора....доста прахоляче излезе......за по голям ефект може да откачиш и перката, но това е само ако имаш време да си играеш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    почисти радиаторите с препарат. в автомивките ползват такива. може с меглио. след това ако не се оправи смени термостат и датчик. първата степен на вентилатора би трябвало да се включва доста по рано при работещ климатик. веж дали системата е обезвъздушена добре. обезвъздушава се от винтче на радиатора- (горе в дясно и се отвива с обикновенна отверка)
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Колеги, днес ми казаха , че загряването може да е следствие от неправилно зацепване на валовете. Дали е възможно да е това. Друго ми казаха , че може да е от радиатора, защото на места е има сини отлагания( не тече).Относно термостата маркучите са топли също и радиатора. Очаквам вашите идеи.

    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #8
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Колеги, днес ми казаха , че загряването може да е следствие от неправилно зацепване на валовете. Дали е възможно да е това. Друго ми казаха , че може да е от радиатора, защото на места е има сини отлагания( не тече).Относно термостата маркучите са топли също и радиатора. Очаквам вашите идеи.

    Благодаря предварително!
    Здрасти колега,ако не са ти зацепени правилно няма да имаш проблем в загряването а във вървенето на колата.Смени термостат и датчик и тогава ако пак загрява търси радиатор,охладителна система,водна помпа и не на последно място гарнитура.Успех.

    П.С.Дано да е от термостата.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  9. #9

    Default

    Здр,

    1. Ако перката на колата когато не е на климатик включва и изключва колата няма проблем
    2. На 156ците бензиновите мотори, уредите реагират малко бавно когато се свали температурата
    3. Промивка на радиаторите от двете страни със свалена перка и предна решетка

    След това се търсят датчици и термостати

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •