Results 1 to 13 of 13

Thread: размер на говорители GTV

  1. #1

    Default размер на говорители GTV

    колеги искам да питам за точнте размери на говорителите защото смятям да ги сменям с възможно най добрите на пазара и без да слагам услватели туби каси и други излишни такива.мисля че добра марка говорители е достатъчно в това купе-поне за мен.ако някои ги е сменял да сподели за марка и размери.то задните съм ги сменил с магнат но не свирят добре и мисля да ги сменя с по добри а също и предните.мерси предварително
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Предните са 5х7". Единствените, които успях да намеря в Бъргас са някаква италианска (уж) жмел от Технополис. 27лв. двете ама не ми харесва как свирят въобще. Задните не съм ги пипал.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Мда, предните елипси са някакви "криви" 5х7. Без донапасване не се побира нищо, което го има на нашия пазар, за съжаление. Аз за момента съм го оставил този проект на заден план, не ми се занимава. Предпочитам да си слушам звука от двигателя.
    Темата ще е полезна обаче, ако някой намери нещо читаво за отпред, да свирка.
    Иначе, отзад са си стандартни, кръгли говорители, за там варианти много.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Предните са 5х7". Единствените, които успях да намеря в Бъргас са някаква италианска (уж) жмел от Технополис. 27лв. двете ама не ми харесва как свирят въобще. Задните не съм ги пипал.
    общо взето трудна работа за отпред значи а аз искам звука да не е много мощен но кристален но да видим какво ще намеря.а иначе отзад сложих магнат 97лв и свирят като продънен бидон за кисело зеле и ще ги махна.ще ти идвам скоро на гости
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default за говорителите

    говорители тип елипси 5x7 дал господ всякакви. Тъй като се занимавам с музика, до 100-120 лв бих ви препоръчал Hertz ili в Toyaga има по-скъпи (идват до към 200лв) НО!!! ако искате тези говорители да свирят цялата честотна лента (демек със як бас) трябва да се правят доработки за да не ви дрънчи. колоните са си идеални, но трябва да се сложат звукоизолиращи материали (ако не искате да слагате туба). по-скъпо е, а и ефекта е по-малък. най-добрия вариант е с туба и филтър на всички колони, така че колоните да свирят от 50-60, че дори и 100 Hz на горе. така хем ще е кристален звука, хем няма да има вибрации, които да влошават качеството му. иначе ще дадете поне 200-300 за обезшумяване или да ви направят custom джобове за колоните.
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  6. #6

    Default

    така колега ама каде да я сложа тази туба неискам да ми заема място-този вариянт и аз го мисля да е закарам в тояга и там си знаят работа май най добре.иначе скъпичко вземат ама вършат и добра работа.в твоята как си направил озвучението.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default .

    ами има едни активни туби и на Pioneer JBL и още някой имаше и те са направени за под седалките. при нас става под краката на задните пасажери. тя е плоскакато тухла и вътре си има всичко. е говорителя верно че е 6" или 8" но са си добре изчислени и вътре си имат всичко трябва им само захранване и звук (чинч). Иначе аз като уважаващ себе си SPL фен съм елиминирал задните седалки. То така и така не може да се седи там. Иначе тва е. Искат се лишения за силна и качествена музика.
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    виж тия дали ще ти паснат на размери
    http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=109

  9. #9
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default .

    тези са хубави и качествени, НО задължително трябва филтър за тях (да реже баса под 60 Hz) защото ако се пуснат на хубав плеър ще кривят като се усили. ако няма да има туба търсете по-масивни говорители с по-голяма гума около мембраната и по солиден магнит които да издържат на усливане.

    P.S. сега се сетих за един приличен вариант. има плеъри с вградени филтри за колоните. а има вариант само на предните да се включи филтъра. така отпред звука ще бъде кристален без бас и ще държи на усилване много. от зад обаче трябва да се направят джобове за около 100-150лв като дупките да бъдат разширени примерно на 20см или повече сантиметра (най-много 25 см, че нагоре иска голям обем) и на задните колони ще се подава цялата честотна лента или само баса в зависимост какви говорители са купени.
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  10. #10

    Default

    колега за те активни(плоските)туби на JBL дето казваш каде ги предлагат.аз не държа да много силен звука но да е качествен пък задните седалки напоследък рядко но се налага да ги ползвам по някога.иначе мерси много за изчерпателното инфо
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #11
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default а

    Аз продавам оригинални говорители с корите за 30 лева, защото като смяних колоните се оказа че немога да сложа старите кори и сега съм без тях.
    0877665377 Стоян

  12. #12
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default

    Ами такива плоски активни буфери има в музикална къща Фактор които са и официалните вносители на JBL. Може да следите tuning.bg/forum в раздела продава караудио там изпадат от време на време доста интересни неща на много добри пари. в сайта на тояга също видях че има някакъв от тези малки плоски активни туби и беше някъде около 300лв. вижте в сайта.
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  13. #13

    Default

    мерси за инфото колега ще проверя в тояга а и знам в варна каде имат сервиз
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •