Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Проблем с алфа ромео 156 2.0 ТС

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    не само след 150
    за да не преписвам данните:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...56&postcount=1
    Абсолютно - аз например тотално запуших вдлъбнатините зад задните гуми, и около ауспуха, тама където се получават празни пространства около задния бъмпер.......сега имам още няколко идеи за подобно "лечение".......Някой може би ще каже - "И като направиш това да не би да хвръкнеш и да вдигнеш 300?".......
    Е няма да хвръкна със сигурност, но оттук половин литър икономия на 500 - 600 км, оттам половинка, и ето ти бъчонка........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Здравейте,

    крайно разочарован съм точно и направих снимки и смятах да се похваля но ми се уби желанието.

    . Друго когато карах колата с 190 км/ч и като погледнах индикатора за водата беше около 112-115 градуса. След това много трудно с пускане на парното на макс. се охлади до 90 градуса и тогава се изключи перката.Дали е нормално това или съм прегрял двигателя ( червената лампа не беше светнала).

    Колеги кажете вашите 156 2.0 ТС как се държат на пътя - каква максимална скорост сте постигали.

    Благодаря предварително за вашите отговори.
    Значи относно загряването-възможно е и да е от запушен катализатор, това може да причини загряване на високи обороти и големи скорости.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #18
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Благодаря на всички за отговорите!

    Днес преди малко я изпробвах на къси растояния градско и ускорението беше добро. А утре по възможност ще я пробвам на извънградско на прав участък.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #19
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Колега, аз с моята на варненската магистрала съм развивал максимална скорост 232км/ч (по данни на GPS-а), но я карам само със 100 октанов бензин. Междудругото скорости над 180км/ч си е доста страшничко да не говорим, че и каручките ни не са първа младост.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  5. #20
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    На няколко места във форума вече са публикувани макс. конструктивни скорости, както и спец. калкулатор. Ше е хубаво да ги погледнете преди да почнете да вдигате по 240км/ч.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Баси. Аз моята с повече от 170 до сега не съм я карал. Вие къде ги развивате тез скорости? Аз като тръгна за някъде то само дупки.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Аз най много със 180 и винаги се случва да возя хора. До там нямам проблем, но колата става неуправляема според мен. 180 показва километража всъщност, но дали е толкова незнам и малко над 5000 оборота. За мен с тази кола по голяма скорост е с един крак в отвъдното.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз съм двигал 170 с разбити задни напречни щанги и наистина усещах колата неуправляема. Сега не знам как ще е, но 170 е достатъчно добра скорост. По нашите пътища освен по магистрала няма къде да се поддръжа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Абе те и едни магистрали мани мани. Караш със 170 и изведнъж камион решава с 90 да задмине жигула движеща се със 70 и стават червени дисковете. Изобщо тия тука дето ми пишат за по 200 и нагоре са ми странни малко. За мен не е важна максималната скорост а за колко време ускорява до 150, а моята ме задоволява напълно в това отношение.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #25

    Default

    Освен дупки по пътищата е пълно с куки. Преди 2 седмици ме спряха с 162 км/ч, като отграничението беше 90 (пътя Е79 между Перник и Долна Диканя). Там си е магистрала, идеална, само дето има повече завои и ограничението е 90. За малко да ми вземат книжката, но отървах кожата. От тогава повече от 140 не.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  11. #26
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    [QUOTE=crocodil;309505]Освен дупки по пътищата е пълно с куки. Преди 2 седмици ме спряха с 162 км/ч, като отграничението беше 90


    Ами то на куките това им е работата,да спират авиатори като теб.
    Колега ти май не гледаш новините вечер.И колеги алфите са страст,но нека да ги караме внимателно.Колега успех и безаварийно каране.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Колега ти май не гледаш новините вечер.
    И какво е по различното в новините по отношение на движението по пътищата в сравнение с преди 4-5-6-7-8-9-10-11-12-13 години назад.....няма разлика.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    И какво е по различното в новините по отношение на движението по пътищата в сравнение с преди 4-5-6-7-8-9-10-11-12-13 години назад.....няма разлика.....

    Ами незнам ти ми кажи?
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •