Results 1 to 8 of 8

Thread: проблем с клеморед

  1. #1

    Default проблем с клеморед

    така значи да споделя преди два дни ми отказа климатроника чистачките и пръскалките и целия проблем излезе в клемореда на контактния ключ.след смяната му 25лв от фиат става всичко е ок
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Добре, че се оказа малкия дявол!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3

    Default

    и така да споделя и от къде идва проблема-значи преди два месеца върнах ключа към за оставя колата на габарит знаете има чоп на контактния ключ след това при връщане обратно да запаля не става не мога да дам на контакт и така колата стоя два дена на един паркинг догато дойде ключар и го оправи срещу 150лв.след два месеца експлоатация клемореда взе да прави номера и вчера смених и него и всичко е наред.
    изводът-не ползвайте този чоп кадето се връща ключа и колата остава на габарит защото е клеясал не е ползван и заяжда както при мен.и ми струваше над 200лв всичко и останах на пътя веднъж.мисля че съм бил полезен
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default .

    напълно съм съгласен! същото ми се случи на раковска в неделя вечер. само че се сетих, че щом стига до контакт но не пали, би трябвало с бутане да запали т.е колата не е напълно неподвижна. Но на мен същото удоволствие ми струва много по-малко. мисля че беше 60лв защото стигнах на собствен ход при ключаря, но работата беше 3-4 часа
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  5. #5

    Default

    така де и мойта стигаше до контакт но не искаше да завърти стартера-като извадихме буксата да е палим с кабели да се придвижа пак не ставаше защото попмата не качва гориво-трябва да завъртиш с ключа.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #6
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default а

    И мен един ключар ме удари със 130 за същото. Извода е следния - бахти ключарите, бахти колите... може ли се някви такива тъпи работи да стават с тоя модел...

  7. #7
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Exclamation .

    по повод скъпите неща по нашите коли -> ключара ме предупреди че ключалките на колите ни са много особени със захващане от горе и от долу у ако се преебе трябва да се чака доставка от италия и стрували над 300 лв.
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  8. #8
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Въх, и на мен ми се случи това по време на летния събор В Търново, но нали съм упорито магаре, успях да я запаля. Оттогава повече не ми е правила чакмак...
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •