Results 1 to 11 of 11

Thread: Скорости.. най-вероятно синхронизатор

  1. #1
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default Скорости.. най-вероятно синхронизатор

    Имам доста дразнещ проблем с 2-ра предавка. През последния месец се появи. При рязко превключване от 1-ва на 2-ра между 6-7к оборота в първият момент не иска да влезе и звука е все едно се опитвам да забода задна. Ако напъна повече предавката влиза, но звука при влизането е плашещ.. Като продължа да реда нагоре предавките на същите обороти няма проблем. Само на 2-ра е така. Също при сваляне на 2-ра предавка с малко по висока скорост - пак така. Предполагам, че си е заминал синхронизатора на 2-ра, но все пак да попитам тук ако някой има друга идея... Смених масло на скоростите вчера (което беше и без това само на ~10k километра) и промяна няма. Хич не ми се наливат пари в момента, че вчера сменях и дебитомер ама друг вариянт май няма При бавно каране и смяна на предавка на ниски обороти всичко си е нормално. Ама да я карам нормално не е решение. Ако някой има друга идея от какво може да е нека сподели. Също ме интересува и колко пари горе долу ще ми излезе ремонта
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    И аз имам същия проблем...

    Голяма излагация пада като не влезе втората.. ;(

    При мен за първа и задна от време на време трябва да отпусна леко съединителя и тогава влиза....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И при мен е същото. Ама го прави само над 6000 оборота, а аз много рядко я карам в тези обороти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Много познато, пробвай да смениш маслото на скоростната, ако няма ефект - караш внимателно на 2 ра или отиваш на ремонт на кутия - труда е по-скъп от частите ако трябва да се сменят само синхронизатори.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Вкарвай 2-ра с двоен съединител, а като ги сваляш отгоре надолу с междинна газ иначе един ден ще сваляш кутия!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    То кутията, че ще се сваля е ясно. С междинна газ пак го има проблема при сваляне на предавка (3 -> 2). Въпроса е дали може да е нещо различно от синхронизатор и колко пари ще се бръкна...
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На тоя въпрос само някой ясновидец може да ти отговори - сваляш, гледаш, псуваш и така!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Plovdiv ,Varna
    Posts
    91

    Default

    Здравеитв колеги моита алфа 146Ти сащо имаше подобен проблем и аз мислех че е синхронизатор но като свалихме скоростната се оказа съединителя си беше отишъл.350лв Валео комплект 100лв труд и сега нямам този проблем.Но без да се свали няма как се разбере .Дано сам бил полезен с нешо

  9. #9
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Благодаря колега, но съединителя ми е на около 10к километра и отделя доста долу още. Не е той най-вероятно.
    EDIT: Да добавя и помпа на съединителя не е. Пропадаше вече и ми падаше нивото на спирачната течност. Смених я преди ~8 месеца
    Last edited by Mony; 01-08-2008 at 00:51.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Plovdiv ,Varna
    Posts
    91

    Default

    Здравеи отново колега .Дано си сложил Валео ,защото измислените марки карат точно толкова километра,и дано си сменил комплект ,а не само феродов .Успех с проблема и барзо отсраняване че е доста неприатно.

  11. #11
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Валео е. Смених всичко - притискателен, феродов, лагер...
    Иначе съединителя си е като нов. Отделя страшно рязко и долу. Не е в него проблема..
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •