Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Въпрос до хората със спортни филтри (конуси)

  1. #16
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    е то като го омасляваш преди това си го изпрал и изсушил. няма да го омасляваш както си е на колата...
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Нема ко да се кахъриш,слагай го на високо и карай смело,и все пак гледай да не влизаш в езера
    Мда, и на прохладно май трябва да го наместя...да не се запотява и задъхва......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoror View Post
    е то като го омасляваш преди това си го изпрал и изсушил. няма да го омасляваш както си е на колата...
    Абе препоръчва се да се омаслява от време на време ако колата се кара в много запрешни условия както са нашите градски улици в БГ. Дори и да не е пран пак може да се понапръсква от време на време.

    П.С. Аз съм много доволен от спортния филтър в комбинация с чипа. Наистина има осезаема разлика спрямо стоковата. Особено вечер когато въздуха е хладен.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    като го пръскаш с маслото без да е пран все едно запечатваш прахта във филтъра и той почва да пропуска по-малко въздух. аз не бих го направил...
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  5. #20
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Днес като карах градско и спях пред нас отворих предния капак и пипнах въздуховода зад радиатора и той пареше. Температурата на металния смукателен колектор също беше доста висока Имам една изолация за соларни бойлери която държи до 100 150 градуса преди да почне да се сгърчва, но лошото е че при открит огън се пали. Та мисля поне въздуховода след радиатора да увия с изолацията. Да се свали малко температурата. Дали да не увия въздуховода със намачкан станиол и от горе тази изолация (тя прилича на станиол с лепило но найлонова ) Та поне той да е студен.

    И имам 2 ри въпрос дали няма да е добре да увия изпускателните колектори с термоизолационна лента да се свали тем. в двигателния отсег. Знам че ефекта ще е положителен (дори и минимален) но след като си увия дали няма да се прегрее катализатора или високата тем да подейства негативно на ламбда сондата ? (Някой 155 ци нали имаха лампа която светва при прегряване на катализатора или поне така разбрах от PDF ите )
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  6. #21
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    ако е чугунен изпускателния колектор като го обвиеш ще се спука.

    за изолацията по смукателните пътища: ще помогне, но не очаквай огромни разлики
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoror View Post
    ако е чугунен изпускателния колектор като го обвиеш ще се спука.

    за изолацията по смукателните пътища: ще помогне, но не очаквай огромни разлики
    Били обяснил как ще се спука изпускателният колектор като го изолираш.
    Проблемът е че се нагрява много над 150 градуса.

  8. #23
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    нагрява се прекалено много от изгорелите газове (температури над 750Ц), с лентата като е не може да се охлади и задържа топлината ->термично разширение -> като истине отново се връща на предишния си размер и чугуна като го направи това затопляне->изстиване в новите граници (доста по-висока температура на затопляне от без термолента когато се отдухва) достатъчно цикли се получават пукнатини
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  9. #24
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Днес като карах градско и спях пред нас отворих предния капак и пипнах въздуховода зад радиатора и той пареше. Температурата на металния смукателен колектор също беше доста висока Имам една изолация за соларни бойлери която държи до 100 150 градуса преди да почне да се сгърчва, но лошото е че при открит огън се пали. Та мисля поне въздуховода след радиатора да увия с изолацията. Да се свали малко температурата. Дали да не увия въздуховода със намачкан станиол и от горе тази изолация (тя прилича на станиол с лепило но найлонова ) Та поне той да е студен.

    И имам 2 ри въпрос дали няма да е добре да увия изпускателните колектори с термоизолационна лента да се свали тем. в двигателния отсег. Знам че ефекта ще е положителен (дори и минимален) но след като си увия дали няма да се прегрее катализатора или високата тем да подейства негативно на ламбда сондата ? (Някой 155 ци нали имаха лампа която светва при прегряване на катализатора или поне така разбрах от PDF ите )
    Колега, това за въздуховода е хитро...и моя се загрява много, въпреки, че е на сигурно 80см от мотора...
    Да споделиш от къде се купува тая изолация, че и аз мислех някакви варианти по въпроса?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #25
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default


    Като говорите за температури , тия дни ми се върти 1 идея. Някой пробвам ли е да доведе до възд. филтър студен въздух от климатика В тия жеги
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #26
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    като всяка друга термодинамична система климатика има ефективност доста под 100% -> енергията необходима да изстуди въздуха трябва да я вземе от двигателя и няма никакъв шанс да върне повече енергия от колкото е взел. в тия жеги ако искате повече коне карайте без климатик
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  12. #27
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колега, това за въздуховода е хитро...и моя се загрява много, въпреки, че е на сигурно 80см от мотора...
    Да споделиш от къде се купува тая изолация, че и аз мислех някакви варианти по въпроса?

    Ами мойта изолация е много смотана. Но поне е лъскава Та може с термолентата с която увиват изпускателните колектори да се увие въздуховода, знам ли. някаква вата.

    Защото моя въздуховод минава зад радиатора и направо си пари, а смукателние колектор не се пипа направо



    п.п Модераторстваш ли още в Дата.бг клокинг раздела или вече не ти се занимава ?
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  13. #28
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Преди около седмица се отписах от модераторската група
    Заминавам за Англия след 20тина дена и без това
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #29
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post

    Като говорите за температури , тия дни ми се върти 1 идея. Някой пробвам ли е да доведе до възд. филтър студен въздух от климатика В тия жеги
    това отдавна ми се е въртяло, ама Nikoror е отговорил истината по темата...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #30
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    това отдавна ми се е въртяло, ама Nikoror е отговорил истината по темата...
    Кой знае то и турбото и компресора гълтат енергия, но щом до сега не е направен проект с климатик явно няма положителен ефект...
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •