Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: свещи

  1. #16
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    аз ти говоря за Бош Супер+
    тези са малко по-скъпички и уж са по-надеждни
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Най- яките свещи, с които съм карал точно 427 000 км Алфи са Голден Лоджи! Винаги съм ги сменявал напълно изправни. С два комплекта съм минавал по над 120 000 км.Пенявил съм се и аз във форума в тяхна защита, НО.....
    Последния път, само за да угодя на познат форумен разбойник ги смених с нискобюджетни АЦДелко.За цената не ми се коментира, щото беше като за старите ВМЗ.
    Разликата беше очебийна.Лоджито може би да са и перфектни, но явно бобините ни не са за тях.Установих го след много години и си признавам.
    Бръщолевенето ми има за за цел да кажа, че не всички свещи, които издържат много километри, непременно са добри. По важното е как работят, а не колко!
    Още Ди Дион Бутон е забелязал, че многополюсните свещи са играчки.Винаги е по-добре една искра, но мощна, отколкото няколко , но слаби.Отделен е въпроса при многополюсните от къде протича искарата.Да кажа!
    През електрода с най-малко разстояние!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Най- яките свещи, с които съм карал точно 427 000 км Алфи са Голден Лоджи! Винаги съм ги сменявал напълно изправни. С два комплекта съм минавал по над 120 000 км.Пенявил съм се и аз във форума в тяхна защита, НО.....
    Последния път, само за да угодя на познат форумен разбойник ги смених с нискобюджетни АЦДелко.За цената не ми се коментира, щото беше като за старите ВМЗ.
    Разликата беше очебийна.Лоджито може би да са и перфектни, но явно бобините ни не са за тях.Установих го след много години и си признавам.
    Бръщолевенето ми има за за цел да кажа, че не всички свещи, които издържат много километри, непременно са добри. По важното е как работят, а не колко!
    Още Ди Дион Бутон е забелязал, че многополюсните свещи са играчки.Винаги е по-добре една искра, но мощна, отколкото няколко , но слаби.Отделен е въпроса при многополюсните от къде протича искарата.Да кажа!
    През електрода с най-малко разстояние!
    Аз за пореден път чувам добри неща от теб за тези свещи Голден Лоджи. Спомням си че още първият път когато тръгнах да сменям свещи ти ми беше казал, че тези са много добри и най-подходящи за нашите мотори, но никъде в София не намерих такива
    Поразтърсих се по много магазини, но никъде ги няма. Тогава сложих Денсо, но имам съмнения че съм купил ментета. Колата работи що-годе добре, но като извадих свещите бяха леко позацапани. Сега след като смених кабелите с Tesla работи много добре, но започна да пали трудно. налага се на студен старт да въртя 2-3 пъти и чак тогава пали, но мисля че като сложа едни свещи ще заспи
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    През електрода с най-малко разстояние!
    Хапсолютно, ако ще и 200 електрода да има искрата винаги търси пътя с най-малко съпротивление и скача на един електрод само.
    точка

  5. #20
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    мисля да си купя едни от тези http://www.bosch.bg/bg/products/car_...plus/index.htm , ако не струват цял куп пари разбира се и след това ще споделя мнение
    ако не ме устройва цената на тези, ще сложа някакво NGK. Не мисля че съм доволен от Денсото което купих и в момента ми е на колата.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  6. #21

    Default

    Бутам се в шамарите на боксерите, но аз съм с бошовите свещи и капризен ТС, та засега нямам проблеми с такива нови на 7000 километра. Може би има разлика с предписаните за мотора ми, но цената... е в 3-4 пъти. Вярно е, че пробега е друг, това определя парата, но важното е и колко смяташ да я караш
    Arena Coast Customs

  7. #22
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    честно казано интересува ме пробега на свещите дотолкова, че 10-15 000 км. да нямам ядове. Колата да върви и да работи като хората. аз я карам Алфата по около 5-7000 км. на година, така че пробега не ми е определящ фактор при избора на свещите. Интересува ме основно това колата да работи гладко, да пали лесно и да не чади като икарус от ауспуха
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •