Results 1 to 10 of 10

Thread: Помощ! тракащи спирачни апарати

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default Помощ! тракащи спирачни апарати

    След смяната на накладките (както подробно описах в предния ми пост) съм изминал около 50 км, накладките са супер, но се появи тракане по предницата което спира при натискане на спирачката. От там съдя, че има проблем със спирачния апарат. Как да отстраня проблема?


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Не знам дали са същите като на 155-цата , но там проблема е във водачите- исносват се. При мен е същото - като натисна педала спирачките стягат и спира тракането. Скоро някой патил беше предложил 3 варианта за решаване на проблема - навита тефлонова лента (временно) ; нови водачи с по-голям диаметър ( съответно с разпробити с новия диаметър дупки) ;и нови водачи от Шкода някаква. Не помня темата в Общ технически ли беше или в 155 раздел - потърси я.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    И аз съм го имал този проблем (на Ланчата от подписа ми). Разпробиха леглата на водачите, втулка и проблема е решен. Излезе ми 40 лв всичко - стругар, демонтаж/монтаж. Движа се по-тихо и от котка

  4. #4
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Има и безплатен вариант за решаване на проблема.Аз до скоро ремонтирах само Шкоди, при тях както и при VW и Алфа164 спирачните апарати са Гирлинг.Използват еднакви водачи и мойте ги сменихме от Шкода Фелиция 11лв/бр общо са 8 (за отпред и отзад).Но ефекта беше 1-2години и пак се разтракаха.При луфт 0,1мм апарата трака много.Ето как се решава проблема безплатно: За да не тракат накладките те имат едни пружинки.Новите ти накладки явно са с менте пружинки който само след 50км са омекнали.Значи ако пружинките закачени на накладките напъват достатъчно апарата, то той наяма да щрака.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Проблема е решен!

    днес сутринта отидох на сервиз, оказа се че тракането идва от незатегнати контрагайки във водачите на апаратите Разминах се с 10 лв и ми направиха диагностика, кои неща по предницата Трябва да сменям.

    п.п. 500м пред нас ми пропадна педалът на спирачките, напомпвам и тогава спирам. Писна ми да се заниимавам с спирачки Дайте съвет.

    п.п.с продавам почти нови предни накладки марка "simer" ако на някой му трябват давам ги за 25лв./ бяха н мойта, но като я купих се отбих до първият магазин и си купих чисто нови и за това продавам старите, които се оказаха нови.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Моя съвет е следващия път като не разбираш да не пипаш,още повече по спирачките.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Не знам дали са същите като на 155-цата , но там проблема е във водачите- исносват се. При мен е същото ..
    Да , ама не , както казваше един известен тв-водещ. На мен ми тракаха отдавна и аз нали си знам , че са от водачите не правя нищо. Ония ден като си сменявах носач , смених и предни накладки - е воала. Оказа се че е от тях - пружинката им е омекнала. Точно както казва алфарацер.
    Last edited by PEPI-2ALFA; 28-07-2008 at 05:28.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by alfaracer View Post
    Има и безплатен вариант за решаване на проблема.Аз до скоро ремонтирах само Шкоди, при тях както и при VW и Алфа164 спирачните апарати са Гирлинг.Използват еднакви водачи и мойте ги сменихме от Шкода Фелиция 11лв/бр общо са 8 (за отпред и отзад).Но ефекта беше 1-2години и пак се разтракаха.При луфт 0,1мм апарата трака много.Ето как се решава проблема безплатно: За да не тракат накладките те имат едни пружинки.Новите ти накладки явно са с менте пружинки който само след 50км са омекнали.Значи ако пружинките закачени на накладките напъват достатъчно апарата, то той наяма да щрака.
    На 155 съм сменял водачи-струваха 39,50лв комплект оригинални,то че ще станат от друг Гърлинг е ясно,ама не ми е ясно на 164 дали от на Ауди 100 няма да станат...
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #9
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    От всичко става, рено,пежо,волво еи ся един ситроен ZX правя гледам че е същото и на сузуки SWIFT съм слагал и пак става.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  10. #10
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko View Post
    След смяната на накладките (както подробно описах в предния ми пост) съм изминал около 50 км, накладките са супер, но се появи тракане по предницата което спира при натискане на спирачката. От там съдя, че има проблем със спирачния апарат. Как да отстраня проблема?
    Колега в момента имам същия проблем,блокирали водачи!Цената им за 155 е ако небъркам 8 лева !


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •