Results 1 to 11 of 11

Thread: въпрос относно скоростния лост

  1. #1
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default въпрос относно скоростния лост

    днес като се пребирам вклучих на 1 ва и се чу шум и скоростния лост спря да дава съпшротивление като го дръпна към мене.Та въпроса е има ли някакви прожини от към копето които оказват това съпротивление,че стана тъмно а не ми се гледа без канал .багодаря предварително.
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    За съжаление колега тези пружини с вътре в скоростната кутия и ще се наложио да се сваля кутията за ремонт,казвам ти го от личен опит,аз съм го правил това на старата ми кола 145 1.6 боксер,но и на ТС-а по същия начин При мен се беше счупила някаква шпилка коятп опъва пружината Успех
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    колега,как е с включването на скоростите,има ли промяна(по трудно превключване,хъркане на скорости и прочие),ако няма промяна виж (на светло)лостовата система
    А,МЕЖДУ ДРУГОТО ЗАЩО НИЩО НЕ КАЗА В СКАЙПА,АААААА???????????

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    57

    Default

    Колегата е прав за лостовата система.Ако не е тя.СОРИ.

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ква лостова система бре като тази кола е с жила и ви казвам от личен опит че е тва,даже и Сашо може да потвърди,все апк те двамата с Боби правиха колата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    добре бе колега ти на тва с жилата как му викаш?????все пак е с-ма за задвижване на скоростите,а по тея жила няма ли ябълки,не може ли да има износена/и или строшени при положение че всички скорости включват перфектно

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Подобен проблем имаше при мен, скоростният лос се мяташе, нямаше никакво съпротивление, но се оказа, че е от три болчета, които държат лоста като се затегнаха всичко се оправи. Провери и това, почни от най-простото и лесното, после към скоросната кътия. Успех!

  8. #8
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    колеги загатката е разкрита,не дерзайте повече,повредата е лостовият механизъм(жилата)или по точно се е счупила едната пластмаса на ябълката

  9. #9
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    проблема е решен счупена беше пласмасата на ябълката
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Съжелявам, че връщам толкова стара тема към живота, но не ми се отваряше нова.
    Значи имам сходен пробелм, като на колегата. Просто в един момент хода на скоростния ми лост по посока наляво се увеличи двукратно и едва ли не първа и втора мога да ги вкарам на две места . Знам, че звучи странно, но незнам как точно да го обясна.
    Както и да колата в момента на сервиз поради друга причина, но когато споменах на майстора за проблема със скоростната кутия, пича ми обясни че най-вероятно проблема бил в лостовата система, която се оторемнотирала с някакво ремонтно комплектче.
    Има ли такова нещо и колко би струвало това комплектче, тъй като в нета неуспях да открия подобно нещо.
    Колата е тази от подписа.
    Другото нещо, което ми направи впечетление е че пича въобще не отчете като проблем поведението на скоростния ми лост, въпреки че и той покара колата.
    145 Junior 1.4 TS '98

  11. #11
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Както е показано на горната снимка, сигурно ти се е счупила тази пластмасова част (ябълака, шайба незнам как и се казва) Аз имах същия проблем, самата част струваше 4лв или нещо такова.

    А за това че не е забелязъл човека който го е гледал е нещо нормално. Без да обидя някой ама в сервиза на Алфа в Русе ми казаха че нямам проблеми със скоростния лост, а аз всъщност нямах 1ва и 2ра ама това е е една друга тема.
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •